RUKOMET - 2. HRL zapad, 17. kolo Samobor Mercator – Umag 29:28 (16:14)

Još jedna pobjeda iz snova

Sve što se može reći o igri i zalaganju igračica Samobora zbilja se može izraziti samo jednom riječju – fenomenalno. Bila je to večer kada su ljubitelji rukometa mogli uživati u utakmici koja je donijela veliko iznenađenje. Prije utakmice, kada se znalo da za domaće neće igrati Sandra Novak i Anamarija Fofonjka zbog ozljede koljena, po glavi su se, iskreno, već motali crni naslovi i nadanja da djevojke neće doživjeti katastrofu protiv prvoplasirane ekipe Umaga koja je stigla u najjačem sastavu.

Ali, od početka su Samoborke pokazale da se neće unaprijed predati što bi značilo da je trenerica Dubravka Tunjić napravila odličnu pripremu za ovaj susret.

Otvaranje je bilo kao iz snova, povele su 7:2, a tada na vrata gošći staje Ljerka Krajnović i ubrzo je na semaforu 7:7. No, kada su i mlade igračice Samobora prebrodile respekt prema iskusnoj golmanici, ponovno domaće prelaze u vodstvo i drže ga sve do poluvremena, iako su u jednom trenutku igrale sa samo tri igračice u polju, a zabijale su i s dvije igračice manje. U drugom dijelu gošće stižu do 18:18, a tada ponovno počinje samoborska rapsodija i domaće igračice odlaze na 27:21. Umažanke u zadnjih 10 minuta pokušavaju preokrenuti, ali bodovi posve zasluženo ostaju u Samoboru.

Sve igračice zaslužuju pohvalu. Pogocima su se istaknule Žilić i Plazina (po 9), a 5 ih je postigla sve bolja Nikolina Uzelac. Razbranila se ovaj put i Maja Gorenc, Kuzmić i mlada Šilobod zabijale su s krila, a Ivona Štrkalj je bila odličan organizator. Dobro su reagirale Šoić, Dumić, Kovačić, Mandić.

K tome - ni tradicija nije iznevjerena. Bila je to još jedna pobjeda s golom razlike na domaćem parketu.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 14. kolo

Rakitje - Novaki 4:2 (1:1)

Novaki bosi kroz kitje

RAKITJE - Igralište Rakitja

Sudac: Knez (Zaprešić)

Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Pirša (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Kramarić(19), 1:1 Avsec(27), 2:1 Kramarić(63), 3:1 D. Martinčević(75), 4:1 K. Barun(76), 4:2 Leopold(78)

RAKITJE: Mihina, Boras, Nikolić (od 46. K. Barun), Čejvan, Vrčković, Dorotić, Hajdinjak (od 71. Hlevnjak), Brnić (od 79. Španić), D. Martinčević (od 82. Brekalo), K. Martinčević, Kramarić (od 85. Novačić)

Trener: Borislav Perica

NOVAKI: Jelić, Egrić (od 88. Plavšić), H. Struhak, Jaklenec, Podnar, Đumlija, Bungić, Avsec, Struhak (od 75. Vrkić), Hučić (od 60. Leopold), Bilić

Trener: Željko Kovačić

Igrač utakmice: Krunoslav Martinčević (Rakitje)

Otvaranje sezone nije moglo početi bolje za domaćine. Pred solidnim brojem gledatelja ostvarili su pobjedu protiv bliskih susjeda. U prvom dijelu susret je još bio izjednačen, da bi u drugom dijelu u razmaku od trinaest minuta domaćini bili u tri navrata precizni te su zasluženo upisali tri boda na svoj konto.

Zdenčina - Bestovje 2:0 (2:0)

Presušio zdenac

DONJA ZDENČINA - Igralište Zdenčine

Sudac: B. Lafter

Pomoćnici: M. Lafter (oba iz Okića) i Gregorić (Gornji Desinec)

Strijelci: 1:0 Crnković(18), 2:0 Brdar(35)

ZDENČINA: Stanko, Brdar, Ladović, šestak, Pavlak (od 12. Mrak), Crnković, Runko, Buden, Marović, miković (od 46. Matko), Zović

Trener: Danijel Sakoman

BESTOVJE: Pervan (od 41. Golubiček), Petras (od 57. Jager), Šarić, Turčinović, Herman, Rendulić, Kurtušić, Maković, Sastić, Horvat, Mijaljević

Trener: Ante Brekalo

Igrač utakmice: Crnković (Zdenčina)

U dvoboju momčadi sa začelja uspješniji su bili domaćini koji su pobjedom ulovili zadnji vlak u borbi za ostanak u ligi što se ne može reći za goste. Zdenčina je utakmicu riješila u nešto više od pola sata sa dva gola, dok je drugi dio protekao uz poneku priliku sa svake strane, ali bez pogodaka.

Nakon četrnaest kola vodeća je Jamnica s 35 bodova, drugi je Dinamo(O) s 29, Novaki su četvrti s 25, Rakitje šesto s 24, dok je Bestovje četrnaesto s 5 bodova.

RUKOMET - 18. kolo 3. HRL središte Agram Medveščak II – Rudar 29:29 (16:14)

I bod je dobar

U svom nastojanju da na kraju prvenstva dosegnu kvalifikacije za drugu ligu, Rudari su uspješno odradili teško gostovanje kod Agram Medveščaka II. Naravno, bilo bi bolje da je u kontu upisana pobjeda, ali nakon svega i bod je dobar, jer ih ostavlja u utrci za prvo mjesto. Na ruku je išao i rezultat iz Karlovca, gdje je Dubovac pobijedio favorizirani Metalac pa rukometaši iz Ruda sami odlučuju o svojoj sudbini, budući da na kraju dočekuju trenutno vodeću Odemu, a gostuju kod Metalca. Odema trenutno ima 33, a Metalac i Rudar po 31 bod. Što se tiče utakmice protiv Agram Medveščaka II, Skendrović i Josip Štajnkler postigli su po 5, Zoran Fabeković i Višić po 4 gola.

KUGLANJE - 21. kolo 3. HKL centar Samobor KWSO – Lokomotiva 1:7 (3009:3228)

Poraz u najgorem trenutku

U derbiju prvenstva samoborski kuglači, na žalost, nisu izdržali. U najgorem trenutku, kolo prije kraja, poraženi su od izravnog konkurenta Lokomotive i time pali na treće mjesto, a budući da prva dva vode u drugu ligu, jasno je da su se doveli u tešku situaciju. Sada jedino mogu čekati kiks momčadi Centar ili Lokomotive u zadnjem kolu, jer sve tri momčadi imaju isti broj bodova. Što se derbija tiče, jedini bod postigao je Zlatko Beljak, Damir Mance je ostao kratak za samo jedan čunj, ali ni njegov uspjeh ne bi puno promijenio, jer su čak trojica Samoboraca ostala ispod 500 srušenih drva. U zadnjem kolu Samobor KWSO igra protiv Croatia osiguranja.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 17. kolo

Vatrogasac - Klokočevac 0:1 (0:1)

Ugasili vatrogasce

KOBILIĆ - Igralište Vatrogasca

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Borković (Domagović) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Brujić(8)

VATROGASAC: Klarić, Masnec, Tkalec, Boban (od 80. Perak), Kvakan, Čavar, Medved (od 75. Klanac), Čulinović, Ilić, Grbač (od 46. Mirenić), Komadina

Trener: Rajko Paviša

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek, Vitko, Petrić, Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Murić (od 75. Bošnjak), Kovačević, Brujić (od 61. Gestić)

Igrač utakmice: Dragec Janžić (Klokočevac)

Zaslužena pobjeda gostiju koji jedini pogodak postižu u 8. minuti kada slobodan udarac Janžića gostujući vratar brani, ali ne hvata te Brujić odbijanac sa par metara pretvara u pogodak. Domaćini su gotovo tijekom cijele utakmice bili potpuno neopasni, tek pred kraj utakmice je bilo par stihijskih napada no obrana Klokočevca sve sigurno otklanja i zasluženo pobjeđuje.

Zrinski Tehnovent - Bregana 2:0 (0:0)

Beloša potvrdio

FARKAŠEVAC - Igralište SC Zrinski

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Jagodić(57), 2:0 Beloša(90)

ZRINSKI: Fabijan, Radek (od 55. Žganjer), Pušeljić, Celizić, Vrančić, Makarun, Šicl, Hainešek, Tenšek (od 90. Jurinec), Krstanović, Jagodić (od 83. Beloša)

Bregana: Herceg, Andabak, Nider, Jurković, Kasalo (od 81. Klisurić), Matijaščić, Sokolović, Runtas (od 60. Grdanjski), Ivančić, Mužević (od 90. Vranjić), Celizić (od 40. Brajković)

Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Mladen Celizić (Zrinski)

U prvom dijelu igra je bila miroljubiva, tek jedna velika prilika Bregane, ali je Fabijan uspiješniji od gostujućih napadača. Zato je drugi dio sadržajniji.

Nakon dodavanja Krstanovića, Jagodić u 57. minuti dovodi Zrinski u vodstvo. Tada se igra rasplamsava, svaka momčad ima po nekoliko prilika no vratari sve brane. Pobjedu domaćina u 90. minuti potvrđuje džoker Beloša.

Pušća - TOP 1:1 (0:0)

Svakome po bod

PUŠĆA - Igralište SRC Pušća

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Župan (V. Gorica) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Studak(58), 1:1 Pavec(60)

PUŠĆA: Hercigonja, Bačun (od 59. Mrkonjić), Petrović (od 46. Perica), Studak (od 76. Bezik), Percela, I. Peharec, M. Bernardić, Zornjak, Tolić (od 70. Nemčić), T. Bernardić, T. Peharec (od 46. Lovrić)

Trener: Drago Barbić

TOP: Husak, Čamić (od 80. Balen), Matulin, Klemenčić, Leopold, Zločki, Divljak, Vukas, Josipović (od 52. Pavec), Jakupec (od 60. Vršek), Puntarec

Trener: Drago Prigorec

Igrač utakmice: Marko Hercigonja (Pušća)

U nervoznoj i rastrganoj utakmici, Pušća i TOP su podjelili bodove.

Prvo poluvrijeme bez previše prilika završava 0:0 da bi domaćini u 58. minuti poveli preko Studaka, no njihovo vodstvo traje tek dvije minute kada zamjena Pavec izjednačava rezultat. Do kraja utakmice gosti su bliže pobjedi no domaći vratar ostavlja bod u Pušći.

Nakon sedamnaestoga kola vodeći je Laduč s 33 boda, drugi je Savski Marof s 29, Zrinski je četvrti s 28 bodova, Klokočevac deveti s 25, TOP je dvanaesti s 22, dok je Bregana trinaesta s 19 bodova.

KOŠARKA - Seniori – B1 liga - 18. kolo Petrinja – Samobor 69:88 (36:36)

Domaćini pali u trećoj četvrtini

Na početku vrlo tvrda utakmica sa čvrstim obranama do poluvremena nikome nije donijela prednost. No, treću četvrtinu Samoborci igraju majstorski u obrani limitiravši domaćine na svega 7 koševa. U toj dionici istaknuli su se ukradenim loptama i skokovima Močan, Marinić i Pavković. Početkom zadnje četvrtine Samoborci nastavljaju istim tempom, što rezultira odlaskom na 29 koševa prednosti. Zadnjih par minuta ležernije igre u obrani iskoristio je najbolji domaći igrač Križić ubacivši u samo dvije minute čak 15 koševa, čime je ublažio poraz. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Pavković s 20 te Geršak i Ceraj sa po 19 koševa, kod gostiju Križić ukupno 29.

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 9. kolo Fortuna - Samobor 95 : 81 (42:47)

Osobne greške donijele poraz

Vrlo dobro prvo poluvrijeme Samoboraca, naročito u napadu gdje su strpljivo gradili napade preko centra Markovića te imali i po desetak koševa prednosti. U drugom poluvremenu osjetio se nagli pad snage kod Markovića i Oroza koji rade prekršaje i vrlo brzo izlaze zbog 5 osobnih iz igre. Iako su Šilobod i Levanić dosta dobro šutirali, domaćini su tada protiv oslabljene obrane mnogo lakše poentirali te na kraju dosta visoko pobijedili. Kod Samoboraca ponovno je najbolje odigrao Šilobod s 32 koša i 19 skokova te Levanić s 22 koša. Kod domaćina odlično su odigrali centar Miketa s 26 i bek Ključarić s 23 poena.

ŠD Sutinska Vrela u Podsusedu

STOLNI TENIS - 3. hrvatska stolnoteniska liga - regija srednja Hrvatska, 9. kolo

Bolji od Remeta, poraženi od Jaske

STK Samobor 2003. bio je domaćin u 9. kolu 3. hrvatske stolnoteniske lige - regija srednja Hrvatska. U prvom susretu odigranom u subotu 17. ožujka protiv STK Remeta, igrači Samobora pobijedili su rezultatom 4:0. Za domaće su igrali Hrvoje Mihalić, Matko Ladović i Martin Kovačić. U drugom susretu odigranom istog dana upisan je poraz od STK Jaske. Bilo je 2:4 uz domaće pobjede Martina Kovačića i Matije Koščice. Uz njih je još nastupio i Marijan Šarić. U 10. kolu koje se igra 31. ožujka, STK Samobor gostuje kod STK Karlovca 1579 i STK Duge Rese.

K. Znika

KARATE - Seniorsko prvenstvo Hrvatske - Čakovec, 18 ožujka

Samoborcima 9 medalja

U nedjelju, 18. ožujka, u Čakovcu je održano seniorsko prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupili najkvalitetnije karateke hrvatskog karate sporta.

Od natjecatelja Samobor-Anindola se očekivao dobar nastup i puno medalja, obzirom da se zna kako se u samoborskom klubu u ovom trenutku nalazi "krema" hrvatskog karatea.

Osvojeno je ukupno 9 medalja (3 zlata, 3 srebra i 3 bronce), što je samoborski klub opet svrstalo na sam vrh najuspješnijih klubova Hrvatske. Za usporedbu, prošle godine je u Samobor stiglo 7 medalja.

Od ukupno 9 težinskih kategorija (6 muških, 3 ženske) te 2 apsolutne (žene, muškarci) samoborski natjecatelji nastupili su u čak 6 finala.

Za žaliti je što je već u 1. kolu Diana Saleš povrijedila gležanj pa nije mogla dalje nastupiti te samim time povećati zbir medalja za Samoborce.

Najuspješniji je ovaj put bio Davor Mrzak, koji je nakon malog podbačaja u svojoj težinskoj kategoriji (do 80 kg) uspio u apsolutnoj doći do prvog mjesta te tako dokazao da još nije vrijeme za mirovinu. Davor je ujedno bio i najupješniji senior državnog prvenstva.

Titulu u kategoriji do 65 kg obranio je odličan Dario Svetić pokazavši sigurnost i veliku zrelost.

Titulu prošlogodišnjeg prvaka uspio je obraniti Nenad Vukobrat u kategoriji do 75 kg gdje je u finalu (isto kao i prošle godine) nadvisio klupskog kolegu Tomislava Rašidagića.

Najveći tragičar prvenstva je Maja Janković, koja se odlično pripremila za ovo prvenstvo, ali, na žalost, nije mogla i protiv sudačke nekorektnosti. U svojoj težinskoj kategoriji osvojila je samo broncu, a isti rezultat je ponovila i u apsolutnoj kategoriji.

Odličan nastup te zasluženo finale su imali i Edin Jusufagić u kategoriji do 65 kg te naš veteran Vjekoslav Škreb u kategoriji +80 kg. Nažalost, nisu u finalu uspjeli pozlatiti svoj rezultat već su osvojili srebro.