Pretkolo Hrvatskoga nogometnog kupa Samobor – Konavljanin 1:0 (0:0)

Sudac: Janošević (Zagreb); Pomoćnici: Blažeković i Matić (oba iz Zagreba)

Delegat: Šparavec (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Pek (75)

SAMOBOR: Radoš, Puškarić (od 73. Horvat), Makarun, Drenški, Šarić, Anušić, Marijan, Hodalj, Deak, Brujić (od 79. Štefković), Pek (od 89. Novosel); Trener: Stjepan Bašić

KONAVLJANIN: Vezilić, Kozina, Bagoje (od 77. Šmanjak), Dabić, Matić, Demaria, Stipišić, Volarević, Radičević (od 59. Benić), Zrilić, Veraja (od 68. Daničić); Trener: Milan Petrović

Gosti su pokazali više u prvom dijelu, a u 43. minuti im je poništen i pogodak zbog zaleđa. U nastavku bolja igra Samoboraca koji su imali nekoliko prilika, dvije grede, a dvoboj je presudio pogodak Peka u 75. minuti. Samoborci su ovom pobjedom ostvarili proboj u prvo kolo, gdje mogu očekivati i prvoligaške suparnike.

Mladen Sirovica

NOGOMET - 2. županijska liga, zapad - 1. kolo

Samoborski Otok – Rakitje 2:4 (2:2)

Od 2:0 do 2:4

SAMOBORSKI OTOK – Igralište Samoborskog Otoka

Sudac: Batušić (Cvetković); Pomoćnici: Vučec (Brdovec) i Ešegović (Šenkovec)

Delegat: Belak (Farkaševac)

Strijelci: 1:0 Gluščić (18), 2:0 Jantolić (24), 2:1 Kramarić (28), 2:2 Hlevnjak (43), 2:3 Kramarić (66), 2:4 Martinčević (70)

SAMOBORSKI OTOK: Blažević, Husta (od 46. Turk), Frkanec (od 68. Koletić), Babojelić, Beljak, Vitko (od 46. Noršić), D. Gorišek (od 46. Gestić), B. Gorišek, Bošnjak, Jantolić, Gluščić (od 70. Grdović); Trener: Jurica Stanec

RAKITJE: Mihina, Hlevnjak (od 65. Jurinec), Balaško, Prigorec, Novačić (od 21. Hajdinjak), Brnić, Vrčković (od 90. Španić), Pšeničnjak (od 60. Dorotić), Kramarić, Martinčević, Biškupić (od 30. Jozić); Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Karlo Kramarić

Odličan početak i vodstvo od 2:0 domaćeg sastava, koji nakon 12 godina ponovno ima seniorsku momčad. Ipak, gosti već do poluvremena dolaze do izjednačenja, a u nastavku s još dva pogotka ostvaruju pobjedu.

M.S.

Dinamo – Bestovje 2:0 (2:0)

Rano sve riješeno

JAKOVLJE – Igralište Jakovlja

Szdac: Munić (Bregana); Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Kuljanec (Strmec Samoborski)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 D. Papa (6), 2:0 Pučić (20)

DINAMO: Grgec, Kovač (od 70. M. Papa), Kukec, A. Solenički, Dužinec, Klepac, K. Solenički (od 78. Bilješko), D. Papa, Pavlišak (od 85. Pucko), Pučić (od 64. Krsnik), Hanzec (od 56. Vrabec); Trener: Vladimir Đunđek

BESTOVJE: Đurđević, Josipović, Turčinović (od 83. Stojanović), Sabo, Šantalab (od 85. Kovačko), Žerjav, Milković, Repinec, Jedvaj (od 54. Bečirović), Škrinjarić, Tenšek; Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Damir Papa (Dinamo)

Domaćin je vrlo rano iskoristio dvije prilike i došao do značajne prednosti. U nastavku nije bilo pogodaka, pa pobjeda Dinama nije došla u pitanje.