Sudac: Ešergović (Šenkovec); Pomoćnici: Katušić i Vugec (oba iz Brdovca)

Strijelci: 0:1 Halambek (43), 1:1 Turčinović (76)

BESTOVJE: Peršić, Jedvaj (od 46. Sastić), Turčinović, Šantalab, Žerjav, Milković, Kurtušić (od 46. Jager), Repinec (od 70. Josipović), Tenšek, Bečirović, Škrinjarić; Trener: Božidar Domitrović

MLADOST: Ne. Cvok, Masnjak, Halambek, Sabljić, Kajfeš, Lojen, Pavlinić, Horvat (od 61. Trupec), M. Petek (od 76. A. Petek), Vitković (od 85. Rau), Ni. Cvok (od 46. Tresk); Trener: Dragutin Pirički

Igrač utakmice: Miroslav Turčinović (Bestovje)

Bestovje je imalo inicijativu i bolje prigode tijekom većeg dijela susreta, ali se na kraju mora zadovoljiti s bodom, s obzirom da su tek u završnici došli do izjednačenja.

M.S.

Croatia – Samoborski Otok 1:2 (0:2)

Beljak presudio

POJATNO – Igralište Croatije

Sudac: Kušer (Zaprešićč); Pomoćnici: Tirić (Bistra) i Božić (Samobor)

Delegat: Habljak (Bestovje)

Strijelci: 0:1 Beljak (31), 0:2 Beljak (37), 1:2 Mihalić (48)

CROATIA: Jakešić, Rajčić, Antolić, Pokupec, Barbić, Matijević, Gligorić (od 80. Jambrešić), Barišić, Capek, Mihalić, Abičić (od 46. Hribar); Trener: Stjepan Ostreš

SAMOBORSKI OTOK: Ig. Turk, D. Gorišek (od 90. Iv. Turk), M. Noršić, Frkanec (od 46. Gestić), Beljak, Vitko (od 58. Runtas), Babojelić (od 68. A. Noršić), G. Gorišek, Bošnjak, Jantolić, Gluščić; Trener: Jurica Stanec

Igrač utakmice: Renato Beljak

Odlični Beljak je iz dva prekida donio veliku prednost gostima koju su zadržali do kraja, iako je domaćin smanjio već na početku drugog dijela.

M.S.

Nogometaši Rakitja su u ovom kolu bili slobodni.

Na tablici vode Mladost i Dinamo sa po 4 boda, slijede Rakitje i Samoborski Otok sa po 3 boda, dok je Bestovje na šestom mjestu s 1 bodom.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 2. kolo

Klokočevac – Zrinski Tehnovent 4:1 (1:0)

Domaćini precizniji

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Gledatelja 150

Sudac: Čunčić (Kuče); Pomoćnici: Rožić (Buševec) i Bilić (Velika Gorica)

Delegat: Tomašević (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Rako (40), 2:0 Kos (58), 3:0 Tesla (60), 3:1 Jagodić (81), 4:1 Horvat (87)

KLOKOČEVAC: Drvenkar, Bekiri (od 46. Komerički), Celizić, Rako (od 73. Murić), Antunović, Kos (od 61. Šarić), Janžić, Vitko, Tesla (od 67. Stambolija), Šeperić (od 69. Horvat), Nikl; Trener: Ferdo Kamenčić

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Radek (od 61. Husta), Mužević, Murić, Dolić, Beljak (od 61. Šicl), Župančić, Jurinec (od 61. Beloša), Tomljenović, Hainešek, Jagodić; Trener: Mladen Vlahović

Crveni karton: Župančić (82)

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Domaćin je poveo krajem prvog dijela, a susret je prelomio u svoju korist u drugom dijelu kada u samo dvije minute postiže dva pogotka i dolazi do nedostižnih 3:0. Gosti su ostavili bolji dojam nego što govori konačan rezultat, ali su u realizaciji bili krajnje neprecizni.

M.S.

Sava Strmec – Iskra Zelina 2:5 (1:2)

Petarda u mreži domaćina

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Kos (Mraclin); Pomoćnici: Miličević (Velika Gorica) i Špoljar (Gornja Bistra)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Topić (27), 0:2 Kralj (37), 1:2 Šurbek (40), 1:3 Ivančević (58), 1:4 Topić (73), 1:5 Topić (75), 2:5 Đurđević (90)

SAVA: Pintar, Katušić (od 77. Grgić), Skenderović (od 46. Husta), Jordan, Čakanić, Stepinac, Đurđević, Karamarko (od 76. Ljubej), Biškupić (od 63. Raić), Mamić (od 76. Škrapec), Šurbek; Trener: Miroslav Orsag

ISKRA ZELINA: Beko, Filipović, Ivančević (od 78. Krklec), Presečki, Štefanac, Pajač, Trcak (od 66. Dorić), Topić, Nizek (od 68. Bušić), Kralj, Šajfar (od 78. Porkulabić); Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Josip Topić (Iskra Zelina)

Momčad iz Zeline je uvjerljivo nadigrala domaću Savu, koja je tek u prvom poluvremenu pružala solidan otpor. Krvnik domaćih bio je trostruki strijelac Topić.

M.S.

Na tablici vode Polet, Radnik i Iskra Zelina sa po 6 bodova, Klokočevac je četvrti sa 4 boda, Sava Strmec je jedanaesta sa 1 bodom, dok je Zrinski Tehnovent dvanaesti sa 1 bodom.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 2. kolo

Novaki – Sava (D) 5:1 (1:0)

Furiozna završnica domaćina

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko); Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Borković (Domagović)

Delegat: Jagodić (Sveta Ana)

Strijelci: 1:0 Softić (31), 1:1 Bakula (60), 2:1 D. Struhak (67-11m), 3:1 Mlinar (71), 4:1 Čović (77), 5:1 T. Bungić (81)

NOVAKI: Husak, Bukvić (od 46. P. Bungić), Genus (od 60. Čović), H. Struhak (od 87. N. Vrkić), Đumlija, Egri (od 26. P. Vrkić), T. Bungić (od 87. Jaklenec), D. Struhak, Mlinar, M. Bungić, Softić; Trener: Kristijan Cesarec

SAVA: Kapusta, Leto, Jerković, Panđa, Ivančić, Bakula (od 75. Lešković), Škrlin, Šintić (od 82. Raženj), Gerjević (od 75. Jurlovac), Delač, Luketić; Trener: Željko Škrlin

Crveni karton: Ivančić (58)

Igrač utakmice: Hrvoje Struhak (Novaki)

Novaki su u prvom dijelu imali više od igre, te su zasluženo poveli. U nastavku gosti ostaju s igračem manje, ali unatoč tomu dolaze do izjednačenje. Ipak, bio je to kratkotrajan bljesak, jer su Novaki u posljednjoj četvrtini susreta postigli čak četiri pogotka.

M.S.

TOP – Jamnica 0:0

Završilo realno

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki); Pomoćnici: Matić i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Delegat: Kelečić (Repišće)

TOP: Orlovac, Mateković, Klemenčić, Zlački, Hršak, Olujić, M. Čanić (od 84. Jakopec), Domjančić (od 46. Žlender), I. Čanić, Vršek (od 87. Petrić), Panić (od 54. Gašpert); Trener: Zlatko Horjan

JAMNICA: Josipović, Rupa (od 82. Krpan), Koluder, Kvesić, Terihaj, Topolnjak, Kelava, Orečić, Miković, Prigorac, Kristić (od 84. Vujanić); Trener: Ivica Krpan

Igrač utakmice: Orlovac (TOP)

Slaba utakmica koja je okončana realnim ishodom. Kreativna sterilnost oba takmaca uvjetovala je da utakmica završi bez pogodaka.

M.S.

Bregana – Krašić 6:0 (3:0)

Pola tuceta u mreži gostiju

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka); Pomoćnici: Marčetić (Rugvica) i Kušer (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 M. Matijaščić (9), 2:0 M. Matijaščić (42), 3:0 Vlašić (43), 4:0 Kasalo (52), 5:0 Fučkar (87), 6:0 Vlašić (89)

BREGANA: Herceg, Andabak (od 67. Ažić), Celizić (od 63. Grubač), Pauković, Letina, B. Matijaščić, Kasalo (od 55. Jurković), Barbić, Vlašić, Dekalić (od 55. Sokolović), M. Matijaščić (od 73. Fučkar); Trener: Ivan Barbić

KRAŠIĆ: M. Šimatić, D. Domjančić, I. Penić, K. Penić, Ferenčić, J. Domjančić, Prstac, J. Penić, Šimecki (od 30. M. Penić), J. Šimatić (od 46. Jarnečić), Tuček; Trener: Matija Ilijanić

Bregana je bila dominantna i efikasna u prvom susretu pred svojom publikom. Susret je riješen krajem prvog dijela kada domaćin u nepune dvije minute postiže dva pogotka. U nastavku jednako dobri domaćini koji postižu još tri pogotka.

M.S.

Dinamo – Sloga Brezje 1:1 (1:1)

Gosti mogli i pobijediti

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Rončević (Zaprešić); Pomoćnici: Novak (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Delegat: Komerički (Klokočevac)

Strijelci: 0:1 K. Leopold (12), 1:1 Vučinić (45)

DINAMO: Juraj, Pavlak, Stunja, Kelečić, Bubanović, Kišan, Obradović (od 43. Vučinić), Župan, Parilac (od 89. Fulir), Valečić, Kvesić; Trener: Siniša Rudar

SLOGA: Prahin, Jokić, Podnar, Maršanić, M. Leopold, Dejanović, Pavec, Petrović (od 80. Brujić), K. Leopold (od 85. Kapitan), Mikec, Dragišić; Trener: Jasmin Ganić

Sloga je rano povela, a prednost je izgubila zbog neopreznosti u završnim trenucima prvog dijela. U nastavku ravnopravna igra u kojoj nije bilo pogodaka, a niti konačnog pobjednika.

M.S.

Na tablici vode Pušća i Laduč sa po 6 bodova, TOP je treći sa 4 boda, Sloga Brezje je peta sa 4 boda, Bregana je sedma sa 3 boda, dok su Novaki osmi također sa 3 boda.

RUKOMET - Samobor Era kup 2005.

Naslov Areni

Samobor Era već je šesti put organizator turnira na kojem se ovaj put okupilo pet sastava iz Slovenije, BiH i Hrvatske. Potpuno zasluženo trijumfirala je Arena iz Pule, koja je u finalu uspjela pobijediti slovenskog prvoligaša Europrodukt s 26:20.

Najbolja igračica turnira je Kiridžić iz Arene, najbolje je branila Radovanič iz Europrodukta, a najuspješniji strijelac s 25 pogodaka je Ačkar iz Europrodukta.

Rezultati prednatjecanja: Samobor Era - Europrodukt 27:23, Zrinjski – Arena 23:27, Arena – Olimpija 27:24, Europrodukt – Zrinjski 19:19, Olimpija – Samobor Era 29:20.

Utakmica za treće mjesto: Zrinjski – Olimpija 20:15 i finale: Arena – Europrodukt 26:20

S.N.

NOGOMET - 2. županijska liga, zapad - 1. kolo

Samoborski Otok – Rakitje 2:4 (2:2)

Od 2:0 do 2:4

SAMOBORSKI OTOK – Igralište Samoborskog Otoka

Gledatelja 200

Sudac: Batušić (Cvetković); Pomoćnici: Vučec (Brdovec) i Ešegović (Šenkovec)

Delegat: Belak (Farkaševac)

Strijelci: 1:0 Gluščić (18), 2:0 Jantolić (24), 2:1 Kramarić (28), 2:2 Hlevnjak (43), 2:3 Kramarić (66), 2:4 Martinčević (70)

SAMOBORSKI OTOK: Blažević, Husta (od 46. Turk), Frkanec (od 68. Koletić), Babojelić, Beljak, Vitko (od 46. Noršić), D. Gorišek (od 46. Gestić), B. Gorišek, Bošnjak, Jantolić, Gluščić (od 70. Grdović); Trener: Jurica Stanec

RAKITJE: Mihina, Hlevnjak (od 65. Jurinec), Balaško, Prigorec, Novačić (od 21. Hajdinjak), Brnić, Vrčković (od 90. Španić), Pšeničnjak (od 60. Dorotić), Kramarić, Martinčević, Biškupić (od 30. Jozić); Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Karlo Kramarić

Odličan početak i vodstvo od 2:0 domaćeg sastava, koji nakon 12 godina ponovno ima seniorsku momčad. Ipak, gosti već do poluvremena dolaze do izjednačenja, a u nastavku s još dva pogotka ostvaruju pobjedu.

M.S.

Dinamo – Bestovje 2:0 (2:0)

Rano sve riješeno

JAKOVLJE – Igralište Jakovlja

Szdac: Munić (Bregana); Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Kuljanec (Strmec Samoborski)

Strijelci: 1:0 D. Papa (6), 2:0 Pučić (20)

DINAMO: Grgec, Kovač (od 70. M. Papa), Kukec, A. Solenički, Dužinec, Klepac, K. Solenički (od 78. Bilješko), D. Papa, Pavlišak (od 85. Pucko), Pučić (od 64. Krsnik), Hanzec (od 56. Vrabec); Trener: Vladimir Đunđek

BESTOVJE: Đurđević, Josipović, Turčinović (od 83. Stojanović), Sabo, Šantalab (od 85. Kovačko), Žerjav, Milković, Repinec, Jedvaj (od 54. Bečirović), Škrinjarić, Tenšek; Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Damir Papa (Dinamo)

Domaćin je vrlo rano iskoristio dvije prilike i došao do značajne prednosti. U nastavku nije bilo pogodaka, pa pobjeda Dinama nije došla u pitanje.

M.S.

Na tablici vode Rakitje, Mladost i Dinamo sa po 3 boda, dok su Samoborski Otok i Bestovje na začelju bez bodova.

3. HNL središte - 2. kolo Samobor – Moslavina 0:2 (0:2)

Gosti zasluženo do pobjede

SAMOBOR – Gradski stadion

Sudac: Gulan (Zagreb); Mileusnić i Vlaisavljević (oba iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Mihovilović (4), 0:2 Šenija (31)

SAMOBOR: Radoš, Anušić, Makarun (od 46. D. Horvat), Drenški (od 68. I. Horvat), Jozinović, Šarić, Marijan, Hodalj, Deak, Brujić, Pek (od 46. Štefković); Trener: Stjepan Bašić

MOSLAVINA: Krizmanić, Šimunović, Radić, Baglama, Zuparić (od 16. Ramović), Kožić, Šeperac, Cerovečki, Mihovilović (od 81. Novak), Salatović, Šenija (od 68. Štimac); Trener: Ivica Šendulović

Igrač utakmice: Marin Mihovilović (Moslavina)

Gosti iz Kutine došli su do prednosti vrlo rano, nakon što je Mihovilović ubacivanje Baglame pretvorio u pogodak. Samo nekoliko minuta kasnije veliku priliku za izjednačenje propušta Pek. U 31. minuti Samoborci primaju i drugi pogodak. Nakon što je Drenški zaustavio kontru gostiju, Hodalj nepotrebno oklijeva i gubi loptu, što koristi Šenija za veliku prednost gostiju. Samobor je bio bolji u nastavku, ali Deak nije bio pucački raspoložen , a udarac Štefkovića zaustavila je greda.