Sudac: Fresl (Samobor); Pomoćnici: Ratešić (Hrastina) i Štibuhar (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Ne. Cvok (22), 1:1 Jazvić (37)

MLADOST: Ferdelja, Ne. Cvok, M. Halambek, Ferenčak, Ni. Cvok, Kahlina, Loen (od 56. Križić), Pokupec, Belinić, Treska, Petek (od 70. I. Halambek); Trener: -

BESTOVJE: Perišić, Kranjčec (od 55. Kovačko), Šarić, Škrinjarić, Žerjev, Tešek, Jedvaj, Turčinović, Repinec, Stojanović (od 70. Horvat), Jazvić; Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Miro Turčinović (Bestovje)

Vrlo izjednačena utakmica u kojoj je neodlučen ishod i najrealniji. Nakon 1:1 u prvom dijelu, u nastavku nije bilo pogodaka, iako je bilo prigoda na obje strane.

M. S.

Croatia – Rakitje 5:2 (0:2)

Pad Rakitja u nastavku

POJATNO – SC Pojatno

Sudac: Kuljanac (Strmec); Pomoćnici: Regvart (Zagreb) i Kožarec (Domaslovec)

Delegat: Banek (Novaki)

Strijelci: 0:1 Vukić (22), 0:2 Španić (33), 1:2 Mihalić (57 – 11m), 2:2 Mihalić (65), 3:2 Matijević (74), 4:2 Porodec (79), 5:2 Barbić (88)

CROATIA: Reberski, Krivačić, Rajčić, Porodec, Kramarić, Pokupec, Abičić (od 69. Barbić), Antolić (od 83. Plejić), Capek, Mihalić, Matijević; Trener: Stjepan Ostreš

RAKITJE: Mihina, V. Novačić, Hajdinjak, Brnić, Prigorec, T. Novačić, Dorotić, Vrčković, Biškupić, Španić (od 75. Čejvan), Vukić (od 77. Brekalo); Trener: Dragutin Stojanović

Vrlo uzbudljiva utakmica koju je u prvom poluvremenu u potpunosti kontrolirao sastav Rakitja. Tada je u nastavku došlo do nevjerojatnog pada u igri gostiju, pa je Croatia postigla pet pogodaka u samo pola sata igre.

M. S.

Igrišće – Bregana 2:1 (0:0)

Derbi domaćinu

IGRIŠĆE – Igralište Igrišća

Sudac: Marčetić (Rugvica); Pomoćnici: Katušić (Brdovec) i Skomrak (Zaprešić)

Delegat: Matoc (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 D. Curman (53), 2:0 Kovač (63), 2:1 Celizić (86 – 11m)

IGRIŠĆE: Mesec-Grabrovac, Kraševac (od 69. M. Curman), Kovač, D. Curman, Špiček, Grgec, Z. Svetec, Pušelj (od 59. Vdović), Hren, Konjevod, Ž. Svetec; Trener: Saša Filipović

BREGANA: Gradanjski (od 10. Rizvić), Vranjić, Celizić, Fauković, Nider, B. Matijaščić, Klisurić, Fučkar, Ažić (od 65. Boščak), Vlahović, M. Matijaščić; Trener: Ivan Barbić

Crveni karton: Vranjić (30)

Igrač utakmice: Davor Curman (Igrišće)

U derbiju kola domaćin je svladao Breganu koja je vrlo rano ostala s igračem manje. Ipak, prvo mjesto Bregane neće biti ugroženo usprkos ovom porazu.

M. S.

Na tablici vodi Bregana sa 42 boda, slijedi Igrišće sa 34 boda, Bestovje je četvrto sa 22 boda, dok je Rakitje peto sa 16 bodova.

RUKOMET - 3. HRL zapad, 26. kolo

MOSLAVINA II - RUDAR 22:28 (13:13)

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici 3. HRL zapad rukometaši Rudara gostovali su u Kutini i ostvarili uvjerljivu i zasluženu pobjedu 28:22. Premda su u prošlom kolu doživjeli težak i uvjerljiv poraz u pomalo čudnoj utakmici, Rudari su se kao i toliko puta do sada uspjeli vratiti i pobjedom okončati prvenstvo. Utakmica u Kutini pokazala je sve dobre i slabe strane ove mlade ekipe Rudara. Prvo poluvrijeme proteklo je u jurnjavi, promašenim kontrama, nerezonskim šutovima bez pripremljene akcije, što je karakteristično za mlade i neiskusne ekipe. Obzirom na navedeno, rezultat na poluvremenu bio je više nego povoljan. Drugi dio bio je rukomet iz udžbenika, igra kakvoj teži svaki rukometni trener. Čvrsta, pokretljiva i agresivna obrana iz koje se stvaraju brze kontre i polukontre, organiziran i pripremljen napad, rezultirali su da je domaćin do 53. min postigao svega 5 pogodaka, od čega 3 iz sedmeraca. U posljednjim minutama domaćini su ublažili poraz na prihvatljivih 6 pogodaka razlike.

U redovima Rudara efikasnošću i dobrom igrom istakao se Srećko Štajnkler, te ponajbolji tijekom čitavog prvenstva vratar Petar Fresl.

Prvo mjesto osvojila je ekipa Slaviijatransa s 43 osvojena boda, 10 više od drugoplasirane momčadi Maksimir Pastele. Rudar je sa 27 bodova, koliko ima i Medveščak Infosistem, završio na 7. mjestu.

Zadnja je momčad Sloge s prikupljenih 7 bodova.

RUKOMET – Mlađi kadeti – dječaci 1992.

Preskočena prva stepenica

Proteklog vikenda je u organizaciji Zagrebačkog rukometnog saveza, održan prvi krug kvalifikacija za državno prvenstvo koje će se od 10. - 12. lipnja održati u Čakovcu i Prelogu. Kadeti Rudara uspješno su prošli prvi krug savladavši u svojoj skupini vršnjake Ivanića rezultatom 19:17, te kadete prvoligaša Dubrave rezultatom 21:14.

U narednom krugu kvalifikacija Rudari igraju odlučujuću utakmicu protiv kadeta Slavijatransa iz Petrinje. Pobjednik iz te utakmice ostvaruje plasman među četiri prve ekipe kvalifikacija, što osigurava plasman na državno prvenstvo. Nadamo se da će u sljedećem broju Glasnika pisati "Uspjeli su..."

NOGOMET - 1. županijska liga, zapad - 18. kolo

Klokočevac – Vrh 1:0 (0:0)

Teško do pobjede

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki); Pomoćnici: Pašalić (Zagreb) i Kušer (Zaprešić)

Delegat: Vidiček (Sveta Nedelja)

Strijelc: 1:0 Rako (68)

KLOKOČEVAC: Drvenkar, Pekiri (od 86. I. Janžić), Celizić (od 54. Regović), Petrić (od 66. D. Janžić), Horvat, Rako, Ramić, Šarić, Tucman (od 54. Nikl), Kamenčić (od 66. Bošnjak), Matković; Trener: Ferdo Kamenčić

VRH: Ljubić, Devčić, Šturlan, Brcko, Zacko, Janton, Knjaz (od 87. Starman), Franjo, Hribar (od 85. Jedvaj), Šimunić, Kontent (od 71. Škrlin); Trener: Marijan Martinko

Igrač utakmice: Ivan Šarić (Klokočevac)

Iako igrači Klokočevca nisu briljirali, došli su do pobjede zahvaljujući pogotku Rake sredinom nastavka. Klokočevac je već davno osigurao čelnu poziciju, pa će ostatak prvenstva za njih biti određivanje posla.

Mladen Sirovica

Sloga Brezje – Sava 2:0 (1:0)

Domaći zasluženo

BREZJE – Igralište SC Brezje

Sudac: Šimunić (Zaprešić); Pomoćnici: Kurtović (Ivanja Reka) i Žiljak (Zaprešić)

Delegat: Mustapić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Raić (17), 2:0 Maršanić (62)

SLOGA: Husak, Maršanić (od 80. Hajtok), Belić, Dekalić, Leopold, Pavec, Raić, Janković, Mikec (od 89. Lovrić), Čuljak, Kapitan (od 71. Bošnjak); Trener: Jasmin Ganić

SAVA: Kapusta, Jerković, Bilić, Raženj, Ivančić, Bakula, Šintić, Delač (od 74. Šikoronja), Lešković, Luketić, Jurman; Trener: Željko Škrlin

Igrač utakmice: Sven Raić (Sloga)

Zaslužena pobjeda Sloge koja je bolju igru konkretizirala sa po jednim pogotkom u svakom poluvremenu.

Vatrogasac – Novaki 3:3 (2:0)

Od 3:0 do 3:3

ZDENCI – Igralište SRC Zdenci

Sudac: Horvatić (Zaprešić); Pomoćnici: Knez i Radišić (oba iz Zaprešića)

Delegat: Pintarić (Ivanec)

Strijelci: 1:0 Tucman (14), 2:0 Šimunić (43), 3:0 Valek (47), 3:1 Borak (62), 3:2 D. Struhak (71 – 11m), 3:3 Borak (78)

VATROGASAC: Lončar, Prskalo (od 56. Stojić), Matić, Šimunić, Bura, Čujko, Andročec, Žulj (od 12. Horvat), Asentić (od 53. Sremić), Tucman, Valek; Trener: Vladimir Turković

NOVAKI: Pervan, D. Struhak, Marković, Egri, Podnar, Đumlija, Bungić (od 46. Jaklenec), H. Struhak, Borak, Bukvić, Softić; Trener: Marijan Senčar

Igrač utakmice: Hrvoje Borak (Novaki)

Nevjerojatan preokret u Zdencima! Nakon što su domaćini početkom drugog dijela poveli 3:0, činilo se da će zabilježiti glatku pobjedu. Ipak, u samo petnaestak minuta Novaki postižu tri pogotka i dolaze do boda.

M. S.

Mladost – TOP 2:1 (1:1)

Odlučio Kralj

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Jurinčić (Samoborski Lug); Pomoćnici: Munić (Bregana) i Janković (Jagnjić Dol)

Delegat: Šekrst (Zdenci)

Strijelci: 0:1 Černić (10), 1:1 Kralj (35), 2:1 Kralj (54)

MLADOST: Marić, Valenčak (od 75. D. Šakanović), Merkl, Gačarić (od 75. Bačan), Adamić, Grilec, Ibrahimović, Dugan (od 62. Križanić), Kralj (od 88. Z. Šakanović), Hudina, Sutlar; Trener: Veljko Brkić

TOP: Širanović, Šabarić, Puntarić (od 55. Klemenčić), Delač, Fabek, Domjančić (od 60. Navrgla), Golešić, Černić (od 65. Marović), Rebrović, Bračun, Petrić; Trener: Stjepan Čakanić

Igrač utakmice: Petar Kralj (Mladost)

TOP je odlično otvorio utakmicu i rano došao do prednosti. No, prvenstveno zahvaljujući dvostrukom strijelcu Kralju, Mladost okreće rezultat i dolazi do pobjede.

M. S.

Na tablici vodi Klokočevac sa 47 bodova, slijedi Laduč sa 30 bodova, Sloga Brezje je treća sa 29 bodova, Novaki su šesti sa 23 boda, dok je TOP jedanaesti sa 16 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 26. kolo

Zrinski Tehnovent – Velika Mlaka 3:1 (1:1)

Pobjeda donijela nadu

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Iličić (Brckovljani); Pomoćnici: Bergavac (Dugo Selo) i Budić (Vrbovec)

Delegat: Miškvić (Brckovljani)

Strijelci: 1:0 Ljubej (14), 1:1 Šulentić (25), 2:1 Celizić (72 - 11m), 3:1 Župančić (90)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Škrapec, Tomljenović, Ljubej, Celizić, Markć (od 68. Mužević), Radek, Kršćanski, Krstanović (od 85. Husta), Dragozet (od 79. Zlački), Župančić; Trener: Ivo Jelavić

VELIKA MLAKA: Jančić, Maković, Pehar (od 46. Jurišić), Cindrić, M. Pancirov, Rozić, Rošić, Šulentić (od 58. Šalinović), J. Pancirov (od 62. Sesjak), Runevski, Brkić; Trener: Vlado Mihalj

Crveni karton: Šalinović (72)

Igrač utakmice: Damir Dragozet (Zrinski Tehnovent)

Utakmica je bilo prilično izjedačena do 72. minute kada se dogodio prijelomni trenutak – jedanaesterac za vodstvo Zrinskog i crveni karton gostujućem igraču Šalinoviću. U sudačkoj nadoknadi Zrinski potvrđuje pobjedu i ostavlja nadu da bi se mogao spasiti od ispadanja.

Iskra Zelina – Sava Stvrmec 2:1 (1:0)

Poraz u derbiju

SVETI IVAN ZELINA – Igralište SRC

Sudac: Malbašić (Dugo Selo); Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Slopko (Kurilovec)

Delegat: Marković (Dubrava)

Strijelci: 1:0 Krklec (43), 2:0 Šajfar (49), 2:1 Bertol (60)

ISKRA ZELINA: Fišter, Krklec (od 60. Antolković), Filipović (od 41. Grabovac), Pajač, Bagavac, Burić (od 75. Škarec), Trcak, Topić, Kralj (od 79. Sever), Dorić, Šajfar; Trener: Franjo Margetić

SAVA: Pintar, Grgić, Stepinac (od 72. Božičko), V. Čakanić, Šenjug, Selinger (od 84. Potarić), T. Čakanić (od 56. Jambreuš), Skendrović, Bertol, Mamić, Jordan; Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Tomislav Trcak (Iskra Zelina)

Domaćin je riješio susret pogocima krajem prvog i početkom drugog dijela, a Sava je propustila iskoristiti inicijativu kako bi u završnici izbjegla poraz.

Na tablici vodi Radnik sa 68 bodova, slijedi Polet sa 55 bodova, Sava Strmec je peta sa 38 bodova, a Zrinski Tehnovent je posljednji sa 26 bodova.

M.S.

NOGOMET - 3. HNL središte - 31. kolo

Samobor – Trnje 2:1 (2:1)

Preokret za pobjedu

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko); Pomoćnici: Vrabec (Zagreb) i Solenički (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Erdeli (1), 1:1 Fuček (5), 2:1 Deak (16)

SAMOBOR: Radoš, I. Horvat (od 2. D. Horvat), Makarun, Drenški, Jozinović, Šarič, Marijan, Uzelac, Deak (od 75. Markanović), Hodalj, Fuček; Trener: Stjepan Bašić

TRNJE: Kosovec, Solarić (od 63. Mudrić), Erdeli, Falčević (od 66. Arifović), Loborinec, Oroz, Kelečić, Pajsar (od 51. Kukec), Fulir, Salatović, Tomašić-Kažek; Trener: Ante Klarić

Igrač utakmice: Velimir Deak (Samobor)

Samoborci su već u prvoj minuti pali u rezultatski minus, ali ih to nije pokolebalo, te su u sljedećih 15 minuta s dva pogotka preokrenuli stanje. U nastavku se igralo dosta lošije, ali je za Samobor najbitnije da se rezultat nije mijenjao, pa je ostvarena još jedna pobjeda.

Na tablici vodi Karlovac sa 59 bodova, a slijede Vinogradar, Rudeš i Samobor na četvrtom mjestu sa po 53 boda.