2. HRL zapad, muški - 5. kolo Senj – Rudar 27:23 (12:11)

Suci: Herceg (Zagreb) i Lozančić (Velika Gorica)

Senj

Butorac, A. Tomljanović 4, M. Tomljanović, Krolo 1, Ključanin, Filipović, Ostojić, Brdar 1, Banić 8, Horvat 7, Rukavina 2, Biondić 3, Šimunović 1, Babić

Rudar

P. Fresl, G. Prosoli 1, T. Fresl 1, Kušić 2, Šujster 4, Maglić, Štibohar 6, Kuhar 1, S. Štajnkler, Kurilić 6, I. Prosoli 1, Gaća, J. Štajnkler, Fabeković 1

U prvome je dijelu to bio izjednačen susret u kojem nijedna momčad nije stvorila značajniju prednost. U nastavku Rudari padaju, domaćin dolazi do pet pogodaka prednosti i mirno okončava dvoboj.

Na tablici vodi Gorica sa 10 bodova, slijede Buzet BUP i Rovinj sa 8, dok je Rudar na posljednjoj poziciji sa 2 boda.

M.S.

2. HRL zapad, žene - 5. kolo Samobor – Rudar Labin 31:26 (11:11)

Partija sezone

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Kranjčec i Kurjaković (oba Zagreb)

Samobor

Gorenc, Tomašković, Pavlin, Novak 3, Ekart 4, Plazina 9, Kopljar 9, Čop 2(2), Soldić 1, Ivić, Švabel 2, Kuzmić, Žgela, Mandić 1

Rudar Labin

Benković, Rebić, Privrat 5, Mileta 8(3), Škopac 4(1), Kiridžić, Mušanović 3, Jusić 1, Knapić, Oreški 3, Hoksa, Kljajić, Leovac 2, Fabeta

Protiv ekipe koja je dosada u prvenstvu bilježila samo pobjede, Samoborke su zaigrale odlično. U prvome su dijelu Samoborke igrale s dosta respekta prema jakim gošćama, pa je na poluvremenu rezultat bio izjednačen. No, u u nastavku je sjajno funkcionirao domaći napad, pa su Samoborke u tom dijelu igre postigle čak 20 pogodaka i na taj način slomile Rudar Labin koji je tako zabilježio svoj prvi ovosezonski poraz.

Na ljestvici vodi Hrvatski Dragovoljac sa 9 bodova, slijede Rudar Labin i Sloga sa 8, dok je Samobor na osmom mjestu sa 4 osvojena boda.

Mladen Sirovica

MOTOCROSS: 12. memorijal Kreše Purića

Uzbudljivo i atraktivno

MOTOCROSS:
12. memorijal Kreše Purića

Na motokros stazi Sveta Helena u Samoboru 19. je listopada, pred nekoliko stotina gledatelja, održan tradicionalni 12. memorijal Kreše Purića koji se bodovao i za Prvenstvo Hrvatske. Priredbu je otvorio potpredsjednik Gradskog vijeća Feliks Škiljan, a u vrlo uzbudljivim i atraktivnim utrkama postignuti su sljedeći rezultati:

Klasa do 80 ccm bez mjenjača - juniori:

1. Karlo Lopuh (TRP - Marović), 2. Ivan Obrež (Tifon-Zabok), 3. Viktor Požar (Karlovac)

Klasa do 65 ccm - juniori

1. Ivan Kundid (TRP - Marović), 2. Kristijan Žibert (TRP-Marović)

Klasa do 85 ccm – juniori

1. Marko Tumbri (Samobor 89), 2. Nikola Novoselec (97), 3. Janko Martinac (Karlovac)

Sponzori u konkurenciji juniora

1. Fuchs – Silkolene, 2. Valvoline, 3. Ina Zagreb

Klubovi u konkurenciji juniora

1. Karlovac, 2. TRP - Marović, 3. 97

Klasa do 85 ccm – seniori

1. Hrvoje Kušan (Zagrebtrans), 2. Kristijan Bratanić (Samobor 89), 3. Ivan Šimunović (Pakrac)

Klasa do 125 ccm – seniori

1. Marko Leljak (Le - Grad Team), 2. Antonio Šamec (Zagrebtrans), 3. Zoran Vurnek (Zelina)

Klasa do 250 ccm – seniori

1. Goran Gorički (Samobor 89), 2. Igor Konosić (Samobor 89), 3. Ivica Štefanac (Le – Grad Team)

Sponzori u konkurenciji seniora

1. Aurum – Team, 2. Valvoline – Team – Šipek, 3. Ina – Racing Team

Klubovi u konkurenciji seniora

1. Le – Grad Team, 2. Zelina, 3. Zagrebtrans

Superfinale

1. Marko Leljak (Le – Grad Team), 2. Goran Gorički (Samobor 89), 3. Antonio Šamec (Zagrebtrans)

3. HNL središte - 9. kolo Dragovoljac Hrašće – Samobor 2:4 (1:2)

U gostima – tri za redom!

HRAŠĆE – Igralište Hrašća

Sudac: Pavlović (Sisak) Pomoćnici: Vujić i Gložinić (oba iz Siska)

Delegat: Mladina (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Ivančić (3), 1:1 Hainešek (4), 1:2 I. Raić (35), 1:3 I. Raić (57), 1:4 S. Raić (67-11m), 2:4 Jagušt (70)

Dragovoljac Hrašće: Kovačić, Jagušt, Bajza, Mužar (od 67. Brlek), Ledenko, Šekerija, Ivančić (od 73. Mlinarić), Šarić, Jurakić, Relota (od 59. Cindrić), Martinac; Trener: Boris Perković

Samobor: Fabijan, Dolić (od 53. Horvat), Hainešek, Drenški (od 84. Makarun), Zeljković, Petričević, S. Raić, Goleš, I. Raić, Plepelić (od 59. Fučkar), Merkl; Trener: Stjepan Bašić

Već u 3. minuti domaći dolaze u vodstvo, ali se Samobor ekspresno vraća u igru i minutu kasnije preko Hainešeka uspijeva poravnati rezultat. Samobor igra konkretnije i stvara opasnije prilike, te do poluvremena dolazi do vodstva zgoditkom Igora Raića. Igor Raić je ključni čovjek i na početku nastavka kada zabija za 3:1, da bi nakon toga njegov brat Sven definitivno riješio pobjednika pogotkom s bijele točke. Domaći su nedugo zatim uspjeli postići počasni pogodak, ali pobjeda Samobora nije dolazila u pitanje. Zanimljivo je da je ovo već treća uzastopna pobjeda Samoboraca u gostima, a razlog što nisu bolje plasirani na ljestvici, leži u dva uzastopna poraza kod kuće.

Na ljestvici vode Vrapče i Naftaš Ivanić sa po 22 boda, dok je Samobor na sedmom mjestu sa 15 bodova.