19.03.2012.

Glazbena škola Ferdo Livadić bila je domaćin 50. regionalnog natjecanja u disciplini puhača

Odlični domaćini i vrsni glazbenici

Glazbena škola Ferdo Livadić bila je domaćin 50. regionalnog natjecanja u disciplini puhača

Na upravo završenom jubilarnom 50. regionalnom hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, koje je u Samoboru trajalo od 4. do 10. ožujka, Glazbena škola Ferdo Livadić bila je domaćin u disciplini puhača (flauta, klarinet, saksofon, oboa, fagot, truba, eufonij, tuba, trombon, rog). Na otvorenju je, uz mnogobrojnu publiku koja je došla bodriti svoje kandidate, sve nazočne pozdravila i otvorila natjecanje u ime Grada Samobora savjetnica gradonačelnika Marica Jelenić.

Kroz sedam dana natjecanja svoje umijeće sviranja pokazalo je pred stručnim ocjenjivačkim sudom i publikom oko 280 natjecatelja iz 45 glazbenih škola sjeverne regije.

Osim u disciplini flaute, klarineta, saksofona, trube i roga, učenici Glazbene škole Ferdo Livadić natjecali su se i u disciplinima udaraljki, harmonike i violine. Prvonagrađeni stječu pravo odlaska na državno natjecanje u Varaždin (25. - 31. ožujka), a u nastavku donosimo imena natjecatelja, mentora i korepetitora, te nagrade koje su osvojili. Svim natjecateljima, profesorima i korepetitorima čestitke na izvrsnim rezultatima, a prvonagrađenima puno uspjeha na državnom natjecanju u Varaždinu poželjela je ravnateljica GŠ Ferdo Livadić Zdenka Merčep.

I.H.

Rezultati učenika GŠ Ferdo Livadić

Udaraljke: Janko Adamek (II. kat.) I. nagrada; David Topić (IV. kat.) I. nagrada; Josip Blašković (IV. kat.) I. nagrada, nastavnik Goran Gorše, uz glasovir Marta Gourska

Harmonika: Martina Slakoper (I. kat.) II. nagrada, nastavnica Marina Flanjak

Violina: Petra Barbarić (I. kat.) I. nagrada, nastavnica Zdenka Japec, uz glasovir Lucija Stanec; Lara Rimac (IV. kat.) I. nagrada, nastavnik Vladimir Zlatko Sverak, uz glasovir Lucija Stanec

Flauta: Cameron Massey (III. kat.) I. nagrada; Nikolina Hapač (II. kat.) II. nagrada; Anesa Čajević Glojnarić (IV. kat.) II. nagrada, nastavnica Ivana Štrbac, uz glasovir Marta Gourska

Klarinet: Nikola Bašić (I. kat.) I. nagrada; Jan Plevko (II. kat.) I. nagrada, nastavnica Vesna Radinčić, uz glasovir Marta Gourska; Lucija Bošković (II. kat.) I. nagrada, nastavnik Mihael Paar, uz glasovir Marta Gourska; Dorotea Rnjak (III. kat.) I. nagrada; Filip Mikuša (IV. kat.) I. nagrada; Ivo Tikvica (IV. kat.) II. nagrada, nastavnica Vesna Radinčić, uz glasovir Marta Gourska

Saksofon: Matea Mihalić (II. kat.) II. nagrada; Agata Živoder (II. kat.) III. nagrada, nastavnik Tomislav Žužak, uz glasovir Marta Gourska

Truba: Teodor Jagić (II. kat.) II. nagrada, nastavnik Mario Magaš, uz glasovir Marta Gourska

Rog: Jan Knotek (I. kat.) II. nagrada (prva nagrada nije dodijeljena), nastavnik Zoran Katić, uz glasovir Marta Gourska

 

Glazbena škola Ferdo Livadić bila je domaćin 50. regionalnog natjecanja u disciplini puhača

Arhiva 2012

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002