29.05.2012.

23. Večeri hrvatske ljubavne poezije

Dođite na Ljubicu!

23. Večeri hrvatske ljubavne poezije

 
29.05.2012.

Nagrađeni učenici GŠ Ferdo Livadić s 50. državnog solističkog i brojnih međunarodnih natjecanja

Najbolji u razni konkurencijama

Nagrađeni učenici GŠ Ferdo Livadić s 50. državnog solističkog i brojnih međunarodnih natjecanja

Mladi samoborski glazbenici, učenici Glazbene škole Ferdo Livadić, ponovno su s velikim uspjehom nastupili na 50. državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, koje se održalo u Varaždinu od 26. do 31. ožujka 2012. Svaki u svojoj disciplini (udaraljke, klarinet, flauta, violina), njih jedanaestero, prošli su već jedan krug provjere na regionalnom natjecanju i izborili s I. nagradama svoj plasman na državnom natjecanju. Istaknimo da svake godine raste broj učenika koji nakon regionalnog odlaze na državno natjecanje pa se GŠ Ferdo Livadić svojim marljivim učenicima i profesorima svrstala u sam vrh hrvatskog glazbenog školstva po broju nagrada (od 2007. do 2012. među 79 škola 4. u Hrvatskoj u solističkim i komornim natjecanjima).

Budući da su postigli izvrstan uspjeh i time na dostojan način predstavili svoju školu i naš Samobor, na ovim ih stranicama predstavljamo pojedinačno s mentorima/korepetitorima, po disciplinama i nagradama.

REZULTATI UČENIKA GŠ FERDO LIVADIĆ

NA 50. DRŽAVNOM SOLISTIČKOM NATJECANJU UČENIKA I STUDENATA GLAZBE I PLESA (Varaždin, 26. - 31. ožujka 2012.)

UDARALJKE:

DAVID TOPIĆ - IV. kategorija - I. NAGRADA (apsolutni pobjednik u svim kategorijama udaraljkaša)

JOSIP BLAŠKOVIĆ - IV. kategorija - I. NAGRADA

JANKO ADAMEK - II. kategorija - II. NAGRADA

Nastavnik: Goran Gorše

Uz glasovir: Damir Gregurić

KLARINET:

LUCIJA BOŠKOVIĆ - II. kategorija - I. NAGRADA

Nastavnik: Mihael Paar

Uz glasovir: Marta Gourska

NIKOLA BAŠIĆ - I. kategorija – NAGRADA

(prvoplasirani - prva nagrada nije dodijeljena)

JAN PLEVKO - II. kategorija - II. NAGRADA

DOROTEA RNJAK - III. kategorija - II. NAGRADA

FILIP MIKUŠA - IV. kategorija - II. NAGRADA

Nastavnica: Vesna Radinčić

Uz glasovir: Marta Gourska

FLAUTA:

CAMERON MASSEY - III. kategorija - II. NAGRADA (prvoplasirani - prva nagrada nije dodijeljena)

Nastavnica: Ivana Štrbac

Uz glasovir: Marta Gourska

VIOLINA:

PETRA BARBARIĆ - I. kategorija - II. NAGRADA

Nastavnica: Zdenka Japec

Uz glasovir: Lucija Stanec

LARA RIMAC - IV. kategorija - II. NAGRADA

Nastavnik: Vladimir-Zlatko Sverak

Uz glasovir: Lucija Stanec

Osim na solističkom državnom, ove su se godine mladi glazbenici predstavili i na brojnim međunarodnim natjecanjima i festivalima. Poneki od njih i više puta. Tko je i kakvu nagradu osvojio, pogledajte u nastavku.

Svim natjecateljima, njihovim profesorima i korepetitorima čestitke na izvrsnim rezultatima!

REZULTATI SVIH OVOGODIŠNJIH MEĐUNARODNIH NATJECANJA

Međunarodno gitarističko natjecanje "Porečki tirando" (24.-26.veljače 2012.)

MARIJA CRLJEN - III. kategorija - II. NAGRADA

IVA JAKOPEC - II. kategorija - III. NAGRADA

Nastavnica: Vesna Faullend Heferer

Međunarodno natjecanje solo pjevača "Bruna Špiler" Herceg-Novi (29.-31. ožujka 2012.)

DANIEL CVETKOVIĆ - I. kategorija - I. nagrada

VIKTORIJA ĐURĐEK - II. kategorija - II. nagrada

Nastavnica: Branka Cvetković

Međunarodno gitarističko natjecanje "3.th Omiš Guitar Fest"

Omiš (12.-13. travnja 2012.)

Komorni sastavi:

MARTA FAULLEND HEFERER, gitara i CAMERON MASSEY, flauta – I. NAGRADA (apsolutni pobjednici u svim kategorijama za gitaru solo i komorne sastave)

Gitara solo:

NIKA GULIŠ - I. kategorija - II. NAGRADA

PAVLE BARTOLIĆ - I. kategorija - III. NAGRADA

Nastavnica: Vesna Faullend Heferer

Međunarodno natjecanje XVIII. Grand Prix Lions Club Rijeka

Rijeka (13.-15. travnja 2012.)

DAVID TOPIĆ (marimba, 4.sr.) - I. NAGRADA (GRAND PRIX)

Nastavnik: Goran Gorše, prof.

Međunarodno natjecanje mladih pijanista "Zlatko Grgošević", Sesvete (14.-20. svibnja 2012.)

SVEN BRAJKOVIĆ - C kategorija - II. NAGRADA i posebna nagrada "EPTA Hrvatska"

Nastavnica: Marijeta Tišlar

KARLA KRSTINIĆ - A kategorija - III. NAGRADA

Nastavnica: Tina Klak, prof.

XXXV. Međunarodni festival hrvatske tamburaške glazbe, Sombor (13. svibnja 2012.)

Ansambl tambura: Marko Blašković, Lucija Fabek, Jelena Tompak, Valentina Mezdić, Antonija Đurić, Kristijan Frančina, Davor Ban, Filip Jakopač, Josip Blašković, Hrvoje Tompak

Daniel Cvetković, tenor (Branka Cvetković, prof.)

dobitnici su zlatne plakete "Tambura Paje Kolarića (apsolutni pobjednici u svojoj kategoriji)

Nastavnica: Petra Vojvodić

3. hrvatsko natjecanje za harmonike, Daruvar (18.-19. svibnja 2012.)

BARBARA ČATIĆ - I. NAGRADA

kategorija Petar Pan

Nastavnica: Gordana Šuštić

DORJAN PONDELJAK - II. NAGRADA

kategorija Petar Pan

Nastavnica: Marina Flanjak

PAULO RUŠNOV - III. NAGRADA

kategorija C

Nastavnica: Gordana Šuštić

 

23. Večeri hrvatske ljubavne poezije

Nagrađeni učenici GŠ Ferdo Livadić s 50. državnog solističkog i brojnih međunarodnih natjecanja

Arhiva 2012

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002