U utakmici 2. kola 1. lige "Risovi" izgubili od Hermes Analitice 75:84

Gosti još uvijek Samoborcima "crna mačka"

U utakmici 2. kola 1. lige

Samoborski košarkaški "Risovi" poraženi su u Samobor Areni od ekipe Hermes Analitica rezultatom 75:84. Očito je Hermes Samoborcima "crna mačka" jer su u posljednjih pet dvoboja protiv te odlične zagrebačke momčadi naši košarkaši upisali tek jednu pobjedu.

Iako je trener samoborskih košarkaša Gjuro Simon prije utakmice upozoravao svoje igrače da ne smiju dozvoliti gostima diktiranje tempa igre, Samoborci su krenuli prilično uspavano pa su na kraju prve četvrtine zaostajali 6 koševa.

I u drugoj dionici igre ista slika na parketu, pa su do poluvremena igrači Hermesa ostvarili 11 koševa prednosti.

Nastavak utakmice donio je ipak nešto angažiraniju igru Samoboraca, pa treća četvrtina završava pobjedom gostiju 22:20, dok su zadnju dionicu utakmice "Risovi" dobili 18:14, no na kraju nedovoljno za išta više osim časnog poraza.

Kod Samobora su najistaknutiji pojedinci bili Ušić sa 16 koševa, 7 skokova i 2 asistencije, Simon s 12 koševa, 4 skoka i 6 asistencija, te Fran Jacović s 10 koševa, 8 skokova i 4 asistencije.

U redovima Hermesa najbolji su bili Škara s 23 koša, te Kordić s 19 koševa.

Prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone Samoborci će nastojati izboriti iduće subote, na gostovanju u Podstrani.