Prva muška liga - 18. kolo Samobor - Ribola Kaštela 65:81

Protiv Kaštelana se nije moglo

Prva muška liga - 18. kolo
Samobor - Ribola Kaštela  65:81

Košarkaši Samobora su u utakmici 18. kola Prve muške lige, odigranoj 5. veljače, poraženi na domaćem parketu od drugoplasirane momčadi lige Ribole Kaštele rezultatom 65:81.

Nakon 14:4 za domaćine, gosti su serijom koševa dobili četvrtinu sa 14:17. Nastavila se loša igra domaćih košarkaša, a gostujući su se zaustavili nakon 24 uzastopna poena i pri prednosti od 14:28. Tako je rezultat na poluvremenu glasio 25:36.

U nastavku u dva navrata Risovi su stigli na poen zaostatka pa stali. U zadnju četvrtinu se ušlo s rezultatom 45:55 za gostujuću momčad, a do kraja se igralo bez većih uzbuđenja te je Ribola na rutinu ostvarila važnu pobjedu.

Kod Samobora najefikasniji su bili Lukas Šuvak i Kruno Macner. Obojica su postigla po 14 poena.

Pet zlata za samoborske judaše

Judaši Samobora su tijekom vikenda, 5. i 6. veljače, na međunarodnom turniru u Laktašima pokraj Banja Luke osvojili pet zlatnih te po jednu srebrnu i brončanu medalju.

Nastupili su s osmero natjecatelja, od kojih su do zlata došli Lovro Špoljarić (U15, -42 kg), Niko Katanec (U15, -73 kg), Dora Bortas (seniorke, -63kg) i Helena Vuković (seniorke, +78 kg), a klupski je zlato pripalo samoborskom sastavu seniorki (Tea Kušanić, Dora Bortas, Helena Vuković).

Srebrnu medalju osvojio je Marko Vujica (U15, -73 kg), a brončanu Tea Kušanić (seniorke, -52 kg).

Petim mjestom morale su se zadovoljiti Sara Šančić (U18, -70 kg) i Matea Svečnjak (U21, -52 kg).

Turnir je okupio oko 800 natjecatelja iz Slovenije, Sjeverne Makedonije, Bugarske, Crne Gore, Srbije, Hrvatske, Slovačke i Bosne i Hercegovine.