Pali zadnjih pola sata

MAČE – Igralište Gaja

Sudac: Borojević (Kutina)

Pomoćnici: Bizjak i Krnić (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Šćurić(32), 1:1 Aljinović(58), 2:1 Čavala(66), 3:1 Čavala(80), 4:1 Kresonja(85), 5:1 Blagec(88)

GAJ MAČE: Škof, Čavala (od 82. Dragčević), Kralj, Krpanec (od 72. Martinić), Vuica (od 46. Kresonja), Bobinec, Blagec, Vinčić (od 76. Dumbović), Kipa (od 46. Oraić), Šćurić, Kreber

Trener: Željo Deak

SAMOBOR: Kranjec, Bišćan, Noršić (od 73. Žunec), Severec, Regović, Ovčariček, Bartol, Aljinović, Hanachi (od 82. Pavlin), Ibrahimović (od 76. Kižlin), Klemenčić (od 55. Voloder)

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Tomislav Čavala (Gaj)

S četiri gola u posljednjih pola sata igre domaćini iz Mača uvjerljivo su svladali Samoborce nanijevši im 14. prvenstveni poraz. Prvi dio završen je minimalnim vodstvom domaće momčadi zahvaljujući pogotku Šćurića nakon pola sata igre. Gosti ne pretjerano opasni po domaća vrata pa igrače Gaja šokira Aljinović koji u 58. minuti poravnava na 1:1. Pogodak izjednačenja kao da je probudio domaćina, a ponajviše Čavala koji u razmaku od 15 minuta postiže dva gola za osiguravanje pobjede. U posljednjim minutama gostujuća obrana je još dva puta kapitulirala pa domaćini upisuju uvjerljivu pobjedu.

Sava – Savski Marof 1:1 (0:1)

U "nižoj brzini" do boda

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Sudac: Jakopec

Pomoćnici: Jureša i Leškić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Stanić(45), 1:1 Cvetković(70)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Cerovečki (od 18. Cvetković), Frajt, Barišić, Držić, Šikić, Halužan, Makarun, Horvatinec (od 65. Filipović), Brekalo (od 16. Gajger)

SAVSKI MAROF: Rihtar, Kozar, Puškarić (od 63. Glasnović), Zrna, Mišura, Bogović (od 46. Pasarić Delić), Stanić, Grozdek, Dragić, Barišić (od 88. Šarić), Meštrović

Igrač utakmice: Luka Novoselec (Sava)

Igrači Save kao da su predugo slavili senzacionalni plasman u finale Kupa NSZZ (pobjeda protiv budućeg prvoligaša Gorice od 1:0) pa su nižoj brzini od uobičajenog odigrali domaći dvoboj protiv Savskog Marofa. Bolje izdanje gostiju u prvom dijelu stiglo je na naplatu u 45. minuti kada Stanić uz pomoć vratnice trese domaću mrežu. Domaćini su se trgli u nastavku i zaigrali kvalitetnije i opasnije po gostujući gol. Prvu veliku prigodu Cvetkovića Rihtar brani, no 70. minuti isti igrač, nakon malog odbijanca pred gostujućim vratima, posprema loptu u mrežu Marofa za konačnih 1:1.

Nakon 27. kola vode Ponikve as 65 bodova, drugi je Jarun sa 63, Sava je osma s 35, dok je Samobor trinaesti s 29 bodova.

Karate klubu Samobor najviše medalja na prvenstvu županije

KARATE - Slila se zlata u Samobor!

KARATE - Slila se zlata u Samobor!-1

Karate savez Zagrebačke županije i Karate klub Jastreb iz Jaske su u subotu, 20. svibnja, organizirali županijsko prvenstvo u karateu za uzrast od 7 do 18 godina starosti.

Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani srednje škole, a okupilo se 244 mladih sportašica i sportaša koji su bili podijeljeni u šest uzrasnih kategorija: mlađi učenici i učenice (7-9 godina), učenici i učenice (10-11 godina), mlađi kadeti i kadetkinje (12-13 godina), kadeti i kadetkinje (14-16 godina), juniori i juniorke (16-18 godina).

Kao i prethodnih godina daleko najuspješniji su bili mladi Karate kluba Samobor s osvojenih ukupno 47 medalja (16 zlatnih, 18 srebrnih i 13 brončanih) čime su pokazali širinu kvalitete, kako u katama tako i borbama.

Iako se radi o nižoj razini, natjecanje je pokazalo vrlo visoku kvalitetu karate sporta u Zagrebačkoj županiji pa nije nimalo čudno što klubovi iz ove županije visoko kotiraju u hrvatskom karate sportu te participiraju u razdiobi najviših plasmana na svim razinama natjecanja, čak i na europskoj i svjetskoj, na kojima se također osvajaju odličja.

Najuspješniji na županijskom prvenstvu iz redova mladih Karate kluba Samobor bili su Roko Vuksanović u katama (zlato u učenicima i ml. kadetima) te Dino Šimunec u borbama (zlato u kadetima i u juniorima).