26.11.2017.

KADETI – 2. HRL – 9. kolo Samobor - Mladost II 82:72 (34:36) (14:14, 20:22, 33:9, 15:27)

KOŠARKA - Iznenadili ih presingom

KADETI – 2. HRL – 9. kolo
Samobor - Mladost II  82:72 (34:36) (14:14, 20:22, 33:9, 15:27)

SAMOBOR: Jakov Kontak 31, Mark Knezović 15, Marko Milakara 13, Zorko Noa 12, Roko Spaseski Baburek 6, Jan Matović 5, Roko Sedlar; Trener: Marin Sedlar

MLADOST II: Ivan Kramarić 20, Pavao Bašić 15, Ivan Vukičević 9, Jakov Beljan 9, Patrick Mance 9, Dino Babić 6, Patrik Gregurin 3, Nino Hrelec 1, Andrej Nikić, R Pranjić, Luka Prgin, Tin Markanović; Trener: H. Uroić

Kadeti Samobora pobijedili su na domaćem terenu ekipu Mladosti II iz Zagreba s rezultatom 82:72. U izuzetno borbenoj utakmici obje ekipe prvo poluvrijeme igrale su u egalu, koš na koš. U drugom poluvremenu Samoborci su iznenadili goste agresivnim zonskim presingom te u trećoj četvrtini ostvaruju rezultat od visokih 33:9. U zadnjoj četvrtini gosti uzvraćaju također agresivnim presingom, sve na ivici prekršaja, te smanjuju rezultat na 79:72 minutu prije kraja. Ali, tada jednostavno više nisu imali snage za završni preokret, tako da Samoborci na kraju zasluženo slave.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Jakov Kontak s 31 i Mark Knezović s 15 koševa.

Kod Mladosti II najučinkovitiji je bio Ivan Kramarić s 20 koševa.

T.I.

 
26.11.2017.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. i 7. kolo

KOŠARKA - Dvije pobjede mlađih kadeta

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo

Samobor - Fortuna 77:72 (42:33) (21:18, 21:15, 16:18, 19:21)

Spretno i sretno do pobjede

SAMOBOR: Mixich 27, Vlašić, Mihalić, Rubinić 12, Sedlar 8, Mucak, Sirovica 7, Klišanić 21, Pleš 2, Penava, Paar; Trener Marin Sedlar

FORTUNA: Martinčić 7, Gašparić P., Harmić 10, Mršo 2, Brekalo 12, Vukmanić 20, Šjakov 3, Kostančar 4, Škoda 4, Gašparić M. 10; Trener: Marko Plavec

U 6. kolu lige mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu svladali ekipu Fortune rezultatom 77:72. Već od samog početka Samoborci ostvaruju nekoliko koševa prednosti, da bi u najboljoj dionici igre imali visokih 15 koševa prednosti 43:58. Međutim, gosti se ne predaju i požrtvovanom igrom minutu prije kraja utakmice dolaze do prvog vodstva na utakmici od 71:72. Ipak, spretnija i sretnija ekipa Samoboraca sa 6 koševa u nizu potvrđuje svoju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mixich s 27 i Klišanić s 21 košem.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Vukmanić s 20 koševa.

T.I.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo

Velgor - Samobor 60:69 (24:29) (11:10, 13:19, 13:17, 23:23)

Borbeno do pobjede

SAMOBOR: Mixich 16, Rubinić 12, Mihalić, Sedlar 2, Mucak 8, Klišanić 19, Pleš, Penava 8, Jelić 4, Vlašić; Trener Krešimir Klupač

VELGOR: Logarušić 2, Vučković 4, Stančić 6, Katkić 5, Vukojević 19, Brzović 3, Šupe, Marijan, Haramustek 4, Šekerija 15, Gadanac 2, Vešligaj; Trener: Silvije Jenkač

U 7. kolu lige mlađi kadeti Samobora su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Velgora iz Velike Gorice rezultatom 60:69. U prilično tvrdoj i borbenoj utakmici Samoborci početkom drugog poluvremena odličnom igrom ostvaruju desetak koševa prednosti, koje znalački čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Klišanić s 19 i Mixich sa 16 koševa.

Kod Velgora najučinkovitiji je bio Vukojević s 19 koševa.

T.I.

 
26.11.2017.

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Fortuna II - Samobor II 25:48 (11:27) (2:16, 9:11, 8:17, 6:4)

KOŠARKA - Kontranapadom do pobjede

SAMOBOR II: Hude 21, Čretni 10, Kelecić 8, Znika 4, Pedjo 4, Boch 1, Zečić, Cvenarski, Lakušić, Crljen, Smolec, Domitrović, Gelo; Trener: Zvjezdan Imbert

FORTUNA II: Lacković 11, Žulj 4, Samardžija 2, Zgorelec 2, Pavlić 2, Brusić 2, Pašalić 2, Jež, Balen, Bajzec, Suljić; Trener: Mušan

U 1. kolu Lige 2005 Zagrebačke županije ekipa Samobor II pobijedila je u gostima ekipu Fortune II iz Zaprešića rezultatom 25:48. Dobrom obranom i brzim kontranapadima Samoborci su se odvojili već u prvoj četvrtini, koja je završila 16:2, te su do kraja utakmice održavali razliku za na kraju uvjerljivu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca briljirao je Dan Hude s 21 poenom, a uz njega su veliki doprinos dali i Vito Čretni s 10 poena te Ferdo Kelečić s 8 poena.

Kod Fortune II najučinkovitiji je bio Lacković s 11 poena.

T.I.

 
26.11.2017.

KOŠARKA - NAJAVE

KOŠARKA - Juniori protiv Cibone

JUNIORI – 1. HRL – 5. kolo

Samobor - Cibona

Subota, 2. prosinca, u 13,20 sati

SD Samobor u Samoboru

KADETKINJE – 2. HRL – 10. kolo

Samobor - Folka Borovje

Subota, 2. prosinca, u 15,20 sati

SD Samobor u Samoboru

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 5. kolo

Samobor - Dugo Selo

Nedjelja, 3. prosinca, u 15,20 sati

SD Samobor u Samoboru

 
26.11.2017.

13. Kup svetog Nikole, Varaždin, 25. studenoga

KARATE - 4 medalje za Breganu

13. Kup svetog Nikole, Varaždin, 25. studenoga

U varaždinskoj Areni održan je 13. Kup svetog Nikole na kojem se okupilo više od 600 natjecatelja iz Hrvatske, BiH, Slovenije, Italije i Mađarske. Na turniru je nastupilo 7 članova Karate kluba Bregana, a najuspješniji je bio Domagoj Žabčić koji je osvojio prvo mjesto u kategoriji juniora do 68 kg.

Petra Vukovinski je osvojila srebrnu medalju u kategoriji juniorki do 59 kg, a brončano odličje osvojili su Borna Stanić u kategoriji kadeta do 57 kg i Jurja Vukovinski u kategoriji juniorki do 59 kg.

Bez medalje su ovom prilikom ostali Petar Stanić, Lara i Luna Weismann. Turnir je poslužio kao dobra provjera prije državnog prvenstva, koje će se održati za tjedan dana.

T.I.

 
26.11.2017.

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2017.

KYOKUSHIN - Uspješnih 15 godina

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2017.

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2017. u kyokushinkai borilačkoj vještini održano je 25. studenoga u Rakitju, a domaćin je bio Kyokushinkai klub Mas.Oyama Strmec.

Predsjednik kluba shihan Zvonko Samaržija pozdravio je goste: zamjenika gradonačelnika Davora Nađa, predsjednika sportske zajednice Zorana Žitkovića i tajnicu sportske zajednice Kristinu Burić Turina i predstavio klubove: IBKPap dojo Hu, Dosc Hu, kempo Arnis Slo, IBK BiH, IBK Poljska, Kyokushinkai kan Srbija, te domaći klubovi - Bregana Div, Domenica Sv. Nedelja, Mladost Suhopolje, Fokus Samobor, Fortis Samobor, Mas.Oyama Zagreb, TNT Samobor i domaćin Mas.Oyama Strmec.

Nakon predstavljanja podjeljeni su i prigodni darovi u povodu 15. obljetnice kyokushinkai kluba Mas.Oyama Strmec: dogradonačelniku prigodna plaketa, sportskoj zajednici zahvalnica za velikodušnu potporu, hanshi Mladenu Šančiću i shihan Dragi Plečku, te prigodni darovi za sve strane i domaće klubove.

Odmah nakon svečanog dijela počelo je s katama (forme) i podjelom diploma i pehara. Ono što se najviše očekivalo to su borbe, koje su se odvijale na dva borilišta. Jedno za borce u oklopima, a drugo bez oklopa.

Z.S.

REZULTATI - KATE

1. kat. - Limači:

Matej Dajanović (Fokus)

Patrik Mučnjak (Fokus)

Karlo Drakšić (Mas.oyama zg)

2. kat. - Limačice:

Lara Čerkez (Fortis)

Antonija Bencalić (Div Bregana)

Laura Prša (Mas.oyama)

Elena Lisec 1 (Fortis)

3. kat. - Kadeti:

Borna Ivančić (Mas.Oyama zg)

Matej Blažanović (Mas.oyama)

Zeteny Sziva (Pap hu)

4. kat. - Kadetkinje

Lea Bišćan (Bregana DIV)

Lana Brajdić (Domenica)

Ester Toth (Hungary)

Nika Stefanović (Mas.Oyama Zagreb)

5. kat. - Juniori

Tomislav Božić (Fortis)

Bruno Stojanović (Domenica)

Mateo Raić (Domenica)

6. kat.- Juniorke

1.Vanessa Mozner (Hungary)

2.Aleksandra Mitrović (IBK BiH)

3.Gabrijela Suša (Frotis)

7.kat.Seniori

1.Luka Sekelj (Fortis)

2.Laszlo Szalatnay (Hungary)

3.Stjepan Prelec (Mas.Oyama)

BORBE

1. kat. - Mlađi limači -30 2010/2009

1.Vanja Konjuh (Bregana DIV)

2.Enej Eberlinc (Slo.)

3.David Božičević (Mas.Oyama Zagreb)

Aleksej Škorić (Slo.)

2. kat.- Mlađe limačice -30 2010/2009

Ema Delaš (Mas.Oyama)

Laura Garašić (Mas.Oyama ZG)

Ana Kosanović (Mladost Suhopolje)

3. kat. - ML limači -40 2010/2009

Matej Dejaković (Focus)

Petar Lekšić (Mas.Oyama ZG)

Karlo Drakšić (Mas.Oyama Zg)

4. kat. - Stariji limači -35 2008/2007

1.Jakov Kostanovć (Mladost Suhopolje)

David Lisec (Fortis)

Nikola Vujanović (Bregana DIV)

5. kat. - ST.Limči -45 2008/2007

1.Toni Delaš (Mas,Oyama)

2. Tino Duzel (Fortis)

3.David Garašić (Mas.Oyama ZG)

6. kat. - ST limačice -40 2008/2007

1.Ira Trontelj (SLO)

2. Elena Ladović (Mladost Suhopolje)

Antonija (Bregana DIV)

4.Laura Prša (Mas.Oyama)

7. kat. - Mlađi kadeti -50 kg 2006/2005

1.Mateo Čosić (Domenica)

2.Nejc Počrvina (Slo)

3.Alen Čosić (Domenica)

4.Vito Hrs (Bregana DIV)

8. kat. - Mlađe kadetkinje -45 2006/2005

1.Viktorija Klemenčić (Domenica)

2.Tea Hren Pavlin (Slo)

3.Sara Vidak (Domenica)

9. kat. - ML kadeti +50 2006/2005

1.David Novosel (Bregana DIV)

2.Florijan Viznjak (TNT Samobor)

3.Borna Ivančić (Mas.Oyama ZG)

4.Patrik Božičević (Mas.Oyama ZG)

10. kat. - ML kadetkinje +45 2006/2005

Nika Štefanović (Mas.Oyama Zg)

Viktoria Štefović (Fortis)

Karolina Jajetić Domenica)

11. kat. - St. kadeti +60 2004/03

Darko Simić (IBK BiH)

Zeteny Sziva (Pap, Hun)

Patryk Szymaniak (Poljska)

Svetislav Mitrović (IBK BiH)

12. St. kadetkinje -50 2004/03

Dejana Stevanović (IBK BiH)

Justyna Trebkka (IBK Poljska)

Nika Šemeš (Domenica)

Eszter Toth (Pap Hun)

13. Ml. juniori -70 2002/01

Albert Jestolkowich (IBK Poljska)

Tin Pentek (Mas.Oyama)

Gašper Cekuta (Slo)

Borna Polanščak (Domenica)

14. Ml. juniorke -55 2001/00

Gabrijela Suša (Fortis)

Daria Kuszlak (IBK Poljska)

Maja Fulop (Pap, Hun)

15. Ml. juniori +70 2002/01

Krzytof Nadalinski (IBK Poljska)

Bruno Stojanović (Domenica)

Bartosz Baranowski (IBK Poljska)

16. St. juniori -75 2000/99

Mateo Raić (Domenica)

Dejan Simić (IBK BiH)

Josip Vrančić (Mas.Oyama)

Nandor Illyes (Pap, Hun)

17. St. juniori +70 2000/99

Tomislav Božić (Fortis)

Luka Hečimović ( Mladost Suho Polje)

18. Seniori + 80

Aleksandar Saković (Srbija)

Tamas Retfalvi (Hun)

19. St. juniorke

Aleksandra Mitrović (IBK BiH)

Proglašeni najbolji borci u muškoj konkurenciji, i to Albert Jestolkoewicz iz Poljske i proglašene u ženskoj konkurenciji: Dejana Stevanović, a za najboljeg tehničara je proglašen Nejc Počrvina iz Slovenije.

 
26.11.2017.

SENIORI – II liga Centar – 7. kolo Samobor - Zapad 80:37 (36:17) (17:7, 19:10, 22:10, 22:10)

KOŠARKA - Punom snagom do pobjede

SENIORI – II liga Centar – 7. kolo
Samobor - Zapad  80:37 (36:17) (17:7, 19:10, 22:10, 22:10)

SENIORI – II liga Centar – 7. kolo

Samobor - Zapad 80:37 (36:17) (17:7, 19:10, 22:10, 22:10)

KK SAMOBOR: Luka Živko 17, Lovro Mandalinić 13, Niko Gril 13, Bruno Srabotnak 11, Marko Šilobod 11, Nikša Šiljezar 6, Josip Škara 4, Matej Levanić 3, Dario Gazić 2, Bruno Levanić-Kutni; Trener: Marin Sedlar

ZAPAD: Antonio Kuga 8, Benjamin Markulak 7, Luka Mohač 6, Petar Božek 5, Franko Dugandžić 5, Marko Krpeljević 3, Luka Žugaj 2, Ante Matijević 1, Vedran Beranek, Bruno Žganec, Luka Župan, Domagoj Knez; Trener: Porin Poredoš

Košarkaši Samobora u 7. kolu lige uvjerljivo su pobijedili na domaćem terenu ekipu Zapada iz Zagreba visokim rezultatom 80:37. Konačno su Samoborci odigrali kako se od njih i očekuje, punom snagom bez potcjenjivanja protivnika od prve do zadnje minute, što su na kraju osjetili i protivnici ubacivši tek mizernih 37 koševa uz 43 viška Samoboraca.

Nakon čvrste obrane Samoboraca sijevale su brze napadačke akcije bez kaparenja lopte, s proigravanjima na zicere i zakucavanja, što je publika nagrađivala velikim pljeskom. Ovaj put za veliku pobjedu Samoboraca dali su svi igrači sve od sebe, kako prva postava tako i rezerve.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Luka Živko sa 17, te Lovro Mandalinić i Niko Gril, oba s po 13 koševa.

Kod Zapada najučinkovitiji je bio Kuga ubacivši tek 8 koševa. Samoborce u sljedećem kolu očekuje gostovanje u Zagrebu kod ekipe Agens Universa, koja je u rezultatskom usponu.

T.I.

 

KADETI – 2. HRL – 9. kolo Samobor - Mladost II 82:72 (34:36) (14:14, 20:22, 33:9, 15:27)

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. i 7. kolo

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Fortuna II - Samobor II 25:48 (11:27) (2:16, 9:11, 8:17, 6:4)

KOŠARKA - NAJAVE

13. Kup svetog Nikole, Varaždin, 25. studenoga

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2017.

SENIORI – II liga Centar – 7. kolo Samobor - Zapad 80:37 (36:17) (17:7, 19:10, 22:10, 22:10)

Arhiva 2017

2019

2018

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002