Tradicionalni sportski susreti Samobor - Brežice

SPORTSKI SUSRETI - Samoborci ipak malo bolji

SPORTSKI SUSRETI - Samoborci ipak malo bolji-1

U sklopu proslave Dana grada Samobora 19. listopada organizirani su tradicionalni susreti između sportskih klubova Grada Samobora i susjedne Občine Brežica. Rezultatski u konačnom i ukupnom ishodu svih odigranih utakmica u tenisu, stolnom tenisu, nogometu, košarci i rukometu rezultat je bio povoljniji za ekipe iz Samobora, koje su pobijedile u četiri susreta, a jedan je odigran neodlučeno.

Na terenima TK Samobor 1890 odigrano je 8 teniskih mečeva od čega 6 singla i 2 meča parova. U pravom prijateljskom ozračju rezultat je završio pobjedom Samoboraca 5:3.

U nogometnoj utakmici mladih nogometaša U-13 na nogometnom stadionu NK Sambora ove godine prijateljski su podijeljeni bodovi i utakmica je završila neodlučeno 1:1.

Stolnoteniski susret odigran je u dvorani Synergia Samobor, a nakon 10 ukupno odigranih partija bolji su bili domaćini STK Samobora rezultatom 9:1.

Po prvi put u sportskoj dvorani u Rudama odigrana je utakmica između mladih rukometaša Brežica i Rudara 2004. godišta. Pobjedu su ovaj put odnijeli domaćini pobjedivši ekipu Brežica rezultatom 38:18.

Veterani Košarkaškog kluba Brežice prvi dio košarkaških susreta su bili dominantniji, ali u drugom dijelu utakmice domaćini se bude i na kraju pobjeđuju kolege iz Brežica rezultatom 76:64. Na kraju rezultat nije niti bitan u ovim prijateljskim susretima, koji će ponovno održati za tjedan dana, 25. listopada, uzvratno u Brežicama.

Ovo tradicionalno okupljanje sportaša Grada Samobora i Občine Brežice, koje traje 50-ak godina, posljednjih 20 organiziraju i njeguju Samoborski športski savez i Športna zveza Brežice.

Počeci tih sportskih događaja datiraju iz daleke 1962. godine, kada su susreti imali oblik radničkih sportskih igara i sastanaka sindikata. Nakon višegodišnje pauze, zbog raspada Jugoslavije i rata u Hrvatskoj, ponovno su uspostavljeni kontakti i započela su sportska događanja u obliku sportskih susreta u 2000. godini.

M.R.

Veterani – prijateljska međunarodna utakmica u povodu proslave Dana grada Samobora Samobor - Brežice 76:64 (27:35) (11:17, 16:18, 20:12, 29:17)

KOŠARKA - Prevaga bio Mario Kasun

Veterani – prijateljska međunarodna utakmica u povodu proslave Dana grada Samobora
Samobor - Brežice  76:64 (27:35) (11:17, 16:18, 20:12, 29:17)

SAMOBOR: Japunčić 2, Župančić, Pavšek 10, Močan 8, Zemljak 9, Džimbeg, Mulahalilović, Lukačić 12, Antunović 4, Golić, Ivanišević 8, Kasun 18, Zadro 3, Govekar 2; Trener: Darko Župančić

BREŽICE: Štauber, Križman 5, Kozole 17, Boh 9, Rostohar 4, Marčetić 16, Ploj 13; Trener: Nikezić

Veterani Samobora pobijedili su na domaćem terenu ekipu iz Brežica rezultatom 76:64. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, koji su uskom zonom primorali Samoborce na šuteve izvana za tri poena, koji jednostavno nisu ulazili u koš, dok gosti pogađaju desetak trica u nizu za vodstvo od 12 koševa razlike 25:37. U drugom poluvremenu za Samoborce je zaigrao proslavljeni hrvatski NBA igrač Mario Kasun, koji sa svojih 216 cm stvara prevagu pod košem gostiju te Samoborci serijom koševa od 13:0 dovode utakmicu u egal rezultat. Početkom zadnje četvrtine s nekoliko podijeljenih blokada u obrani i zakucavanja u napadu Maria Kasuna Samoborci još jednom serijom od 12:0 ostvaruju desetak koševa prednosti za mirniju završnicu i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Kasun s 18, Lukačić s 12 i Pavšek s 10 koševa, a odličan je bio i Močan s desetak ukradenih lopti u obrani i 8 koševa iz kontranapada.

Kod veterana Brežica istaknuli su se Kozole sa 17 i Marčetić sa 16 koševa.

Sudac: Radić

Pomoćnici: Mužar i Mihalj (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Masnjak(2 – ag), 2:0 Bičak(85), 3:0 Bičak(88)

STRMEC BEDENICA: Škof, Svornik, Novački, Dimović, Gomerčić, Bedeković, Roginek (od 65. marković), Kušec (od 71. Bašić), Mrazović (od 87. Trcak), Marković (od 56. Krnjak), Kubović (od 75. Bičak)

Trener: Zdenko Dimović

SLOGA OREŠJE: Gudžević, G. Jović, Prahin, J. Jović, Crnjac, Holetić, Jež (od 66. Filipović), Masnjak, Škutin, Vučur, Sapanjoš (od 87. Valjak)

Trener: Marko Malečić

Igrač susreta: Ivan Bičak (Strmec)

Novi, uvjerljiv poraz Sloge zakopao je momčad iz Orešja za samo dno tablice. Gosti su kapitulirali već u drugoj minuti kad ranu prednost za domaćina donosi Masnjak koji je nespretno matirao vlastitog vratara. Domaćini su bolju igru i terensku premoć naplatili tek u posljednjih 5 minuta igre kada zamjena Bičak s dva pogotka osigurava pobjedu za ekipu iz Bedenice.

TOP – Laduč 3:0 (2:0)

Lijepa tri komada

Gledatelja 30

Sudac: Milin (Zagreb)

Pomoćnici: Šarić i Bičanić (oba iz Dugog Sela)

Strijelci: 1:0 Buden(3 – 11m), 2:0 Severec(45), 3:0 Levanić(84)

TOP: Maglica, Noršić (od 60. Blažević), Severec (od 60. Dizdarević), Krnjus, Buden, Holetić Kralj, Pagadur, Gluić (od 48. Tubikanec), Jukić, Stanić (od 71. Mlinarić), Sekulić (od 71. Levanić)

Trener: Berislav Gluić

LADUČ: Lopatić, Marić, Boranić, Ištuk, Marković, Đeno, Bojić (od 45. Lenić), Štok, Đurđević (od 58. Ladan), Debeljak, Čović (od 78. Valenčak)

Trener: Zdenko Krasić

Igrač susreta: Marin Maglica (TOP)

Već u trećoj minuti rano vodstvo domaćina. Iz opravdano dosuđene najstrože kazne Buden pogađa za 1:0. Domaćini i nakon vodstva su opasnija momčad, no sve prilike do 45. minuteodlaze u nepovrat, da bi onda Severec iz blizine po drugi puta svladao gostujućeg čuvara mreže. U nastavku domaćini znalački čuvaju prednost koju pred kraj meča još „podebljava“ Levanić novih pogotkom pa sada igrači TOP–a zauzimaju vrlo dobro 6. mjesto na tablici.

Nakon 10. kola vodi Lukavec s 22 boda, druga je Sutla s 20, TOP je šesti s 15, dok je Sloga (O) na šesnaestom mjestu s tri boda.