3. HNL zapad – 30. kolo Samobor – HAŠK 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Aljinović (12), 1:1 Sekulić (14), 1:2 Krajačić (72)

SAMOBOR: Tvrtković, Regović (od 61. Voloder), Makarun, Šimac, Rajkovača, Držić, Brdarić (od 57. Kižlin), Aljinović, Tomić (od 67. Bišćan), Brujić, Mohač

HAŠK: Marković, Barišić (od 48. Mijoč), Mraković, Kosić, Ivezić, Šugić, Miloš, Mlakić, Sekulić (od 81. Gorski), Mudražija (od 63′ Martinović), Krajačić

Trener: Ratko Ninković

Igrač utakmice: Matej Marković (HAŠK)

Minimalnim porazom na domaćem terenu Samoborci su okončali ovogodišnji nastup u trećeligaškom društvu. Obje momčadi odigrale su rasterećeno obzirom da je i prije posljednjih 90 minuta sve bilo jasno, domaćini su se već ranije oprostili od ovog stupnja natjecanja, dok gosti drže 8. poziciju, zlatnu sredinu tablice. Opuštene obrane su dva puta kapitulirale u prvih 15 minuta. Prvo za domaćine u 12. na asistenciju Tomića Aljinović poentira za 1:0, a izjednačenje za „akademike“ dvije minute kasnije donosi Sekulić. Unatoč boljoj igri u nastavku svi bodovi su otišli put Zagreba. Nakon kornera u 72. minuti neometan je ostao Krajačić i glavom svladao Tvrtkovića. Na drugoj strani u nekoliko navrata briljirao je vratar Marković kojem njegovi suigrači najviše mogu zahvaliti na pobjedi.

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Vinogradar sa 66 bodova, druga je Kustošija s 54, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 28 bodova.

Sisak kup - 3. lipnja

KARATE - Osam medalja za Samoborce

U subotu, 3. lipnja, u sisačkoj dvorani Brezovica održan je 26. po redu tradicionalni turnir Sisak kup, predzadnji u kalendaru Hrvatskog karate saveza.

Karate klub Samobor je nastupio s desetero mladih natjecatelja u disciplini kata, koji su se vratili u Samobor s osam osvojenih odličja, 2 zlata, 2 srebra i 4 bronce.

Najuspješniji su bili Nina Šunjić i Fran Jaklenec, koji su osvojili prva mjesta u svojim kategorijama.

Iduće subote nekoliko najmlađih samoborskih boraca nastupit će na Kupu Vukovara, čime će se završiti proljetna natjecateljska sezona.