SENIORI – A2 liga – 31. kolo Samobor - Bosco 95:83 (45:44) (24:20,21:24,24:16,26:23)

KOŠARKA - Razbili lidera lige!

SENIORI – A2 liga – 31. kolo
Samobor - Bosco  95:83 (45:44)  (24:20,21:24,24:16,26:23)

SAMOBOR: Marko Šilobod 25, Lovro Mandalinić 20, Jakša Milatić 12, Niko Gril 12, Mateo Gionechetti-Prahin 10, Ivan Bilić 11, Zvjezdan Imbert 3, Nikša Šiljezar 2, Marko Marcelić, Lovro Jelić, Mark Knezović; Trener: Matija Brkljačić

BOSCO: Filip Tušek 19, Ante Bubalo 16, Lovro Reljanović 12, Marin Kuga 9, Alan Baričević 8, Filip Čulek 8, Zvonimir Ćutuk 6, Ivan Gazić 5, Petar Božek, Nikola Ivanković; Trener: Goran Perić

Zadnjih desetak kola vodeća ekipa KK Bosca iz Zagreba, nakon fenomenalne igre Samoboraca, pokleknula je u Samoboru izgubivši rezultaom 95:83 i tako u zadnjem kolu lige prepustila prvenstvo i ulazak u prvu ligu ekipi Agrodalma iz Zagreba, dok su Samoborci ove godine s najmlađom ekipom lige osvojili odlično 5. mjesto s velikim ambicijama da na jesen, sada dosta iskusniji, napadnu i prvo mjesto A2 lige Centar. U prvom poluvremenu obje ekipe u vrlo discipliniranoj i učinkovitoj igri izmjenjuju se u vodstvu.

U nastavku Samoborci pojačavaju igru u obrani, dok gosti pomalo nevozni i pod imperativom pobjede padaju u koncentraciji i to u prijelomnim trenucima utakmice. Samoborci do kraja treće četvrtine ostvaruju desetak koševa razlike koje, uz frenetično bodrenje publike koja svaku atraktivnu i učinkovitu akciju nagrađuje zasluženim pljeskom, ne ispuštaju iz ruku do kraja utakmice za na kraju veliko slavlje i zasluženu pobjedu nad vodećom ekipom lige.

Kod odličnih Samoboraca uz čak šestoricu s dvoznamenkastim učinkom koševa briljirali su Marko Šilobod s 25 i Lovro Mandalinić s 20 koševa. Uz njih velik doprinos pobjedi je dao organizator igre Jakša Milatić s 12 koševa i 7 asistencija.

Treba pohvaliti i trenera Samobora Matiju Brkljačića, koji je ove sezone s ovom mladom ekipom Samoboraca napravio više nego odličan posao.

Kod Bosca najučinkovitiji je bio nekad i igrač Samobora Filip Tušek s 19 koševa.

Međužupanijska nogometna liga središte – 25. kolo Sava – Gaj 1:1 (0:1)

NOGOMET - Stanić izvukao bod

Međužupanijska nogometna liga središte – 25. kolo
Sava – Gaj 1:1 (0:1)

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Gledatelja 300

Sudac: Beatović

Pomoćnici: Lang i Jurasić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Kuharić(10), 1:1 Stanić(57)

SAVA STRMEC: Šimić, Novoselec, Filipović, Frajt, Trgovčević, Maruna (od 75. Kočnar), Kovačko (od 57. Šarić), Kostanjski, Stanić, Guliš (od 46. Halužan), Gavran

Trener: Davor Orsag

GAJ: Škof, Vojaković (od 70. Dumbović), Kralj, Krpanec, Trčak, Kuharić, Jurina, Povinac, Blagec, Galić, Kipa (od 46. Hmelina)

Trener: Željko Deak

Igrač utakmice: Nikola Halužan (Sava)

Niz dobrih rezultata je nastavljen i u ovom kolu u kojem je na Lazini gostovao Gaj iz Mača. Gosti su bolje otvorili susret i nakon kratkog ispitivanja snaga poveli. U 10. minuti Povinac puca i pogađa okvir vrata, a na odbijenoj lopti najbrži je Kuharić koji matira Šimića. Nakon pola sata igre domaćini su u prilici za izjednačenje, ali dobra reakcija Škofa sprječava da se Guliš upiše u listu strijelaca. Nakon 12 minuta igre u drugom dijelu Strmčani izjednačuju stanje na semaforu preko Stanića. Izvrsno ga je poslužio Halužan, a ovaj volejom ostavio gostujućeg vratara u potpunosti nemoćnim. Bio je to ujedno i posljednji pogodak u ovom susretu kojim svakoj momčadi pripada po bod.

Nakon 25. kola vodi Udarnik s 59 bodova, drugo je Špansko s 53, dok je Sava na osmom mjestu s 36 bodova.