Veliko priznanje za samoborsku karatašicu

KARATE - Ana Lenard najbolja sveučilišna sportašica Hrvatske

U ruke najbolje samoborske sportašice Ane Lenard stiglo je još jedno vrlo vrijedno priznanje, ovaj puta od Hrvatskog akademskog sportskog saveza.

U petak, 10. ožujka, u Studentskom centru u Zagrebu na svečanosti HASS-a dodijeljene su nagrade najboljim hrvatskim sportašima studentima za 2016. godinu.

Laskava titula najbolje ženske sportašice studentice pripala je samoborskoj karate heroini Ani Lenard, koja je u 2016. godini predstavljala Sveučilište u Zagrebu na Europskim sveučilišnim igrama te osvojila najsjajnije odličje.

U muškoj konkurenciji titula najboljeg je pripala plivaču Kristijanu Tomiću, u konkurenciji ženskih kolektiva Rukometnoj reprezentaciji sveučilišta u Rijeci, a u muškoj konkurenciji Futsal reprezentaciji Sveučilišta u Zagrebu.

Podsjećamo da je Ana proglašena i najboljom sportašicom Samobora, Zagrebačke županije, Hrvatskog karate saveza te, sa svojim kolegicama iz reprezentacije, Republike Hrvatske.

Kup Jadrana 2017. – Split, 11. ožujka

KARATE - Runtas i Šogorić dominantni

Karate klub Sokol iz Splita organizirao je u Sportskom centru Gripe 11. ožujka tradicionalni međunarodni trunir Kup Jadrana 2017., koji je ove godine okupio 564 sportašica i sportaša iz 43 klubova Hrvatske, BiH i Crne Gore.

Boje Karate kluba Samobor branilo je sedmero mladih boraca, koji osvojili četiri medalje - 2 zlata i 2 bronce.

Najuspješniji u Splitu su bili kadet (do 70 kg) Jurica Runtas i junior (do 76 kg) Leonard Šogorić, koji su na ovom prestižnom turniru stali na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Korak do finala bili su i Magdalena Šuflaj (kadetkinje do 54 kg) i Ian Baždar (juniori +76 kg), koji su na kraju ostali bez finala, ali su osvojili brončanu medalju.

Korak do medalje bili su i Petar Jednar (kadeti do 63 kg) i Kruno Fadljević, koji su izgubili borbu za medalju te tako ostali na 5. mjestu. Paula Šogorić je nakon vrlo uspješna prijašnja četiri turnira ovaj puta ostala bez medalje.

Smjena trenera u samoborskom trećeligašu

NOGOMET - Bašić umjesto Raića

Nakon drugog uzastopnog prvenstvenog poraza (protiv Dugog Sela, 1:2) i loše igre momčadi, dosadašnji trener NK Samobora Sven Raić podnio je ostavku koja je na drugom katu Hebrangove i prihvaćena. Na njegovo mjesto odmah je zasjeo Stjepan Bašić, koji će iz postojećih igrača morati izvući maksimum i samoborski brod pokušati uspješno dotegliti do luke spasa.

Prema riječima sportskog direktora Nine Tomića, Raić je svojim postupkom želio razbuditi usnulu momčad i šok terapijom je pripremiti za slijedeći dvoboj protiv Maksimira koji je (iako tek treći u nastavku prvenstva) jedan od ključnih u borbi za očuvanje trećeligaškog statusa.

3. HNL zapad – 17. kolo Dugo Selo - Samobor 2:1 (1:1)

NOGOMET - Alarm se upalio!

3. HNL zapad – 17. kolo
Dugo Selo - Samobor 2:1 (1:1)

DUGO SELO – Gradski stadion

Sudac: Jerbić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Josipović i Gordana Katušić

Strijelci: 0:1 Trupec(28), 1:1 Martić(30), 2:1 Barišić(64)

DUGO SELO: Kranjec, Benković, Filipović, Mamić, Zubak (od 68. Ivančević), Ivančić, Barišić, Dianežević (od 90. Ačkar), Batarilo, Martić (od 82. Skorin), Salatović

Trener: Franjo Pužin

SAMOBOR: Kovačić, Makarun, Vrančić (od 72. Aljinović), Šimac, Pagadur (od 72. Hasan), Mohač, Trupec, Držić (od 80. Gluić), Brujić, Škvorc, Tomić

Igrač utakmice: Mato Barišić (Dugo Selo)

I u drugom proljetnom nastupu Samoborci su ubilježili minimalni poraz kojim se su na tablici spustili na pretposljednju, 15. poziciju. Upalilo je to alarm u Hebrangovoj pa će već od ovog ponedjeljka trenersku palicu od Svena Raića preuzeti poznato samoborsko trenersko ime Stjepan Bašić s glavnim i jedinim zadatkom – očuvanjem trećeligaškog statusa. Susret u Dugom Selu započeo kao i onaj u prethodnom kolu – vodstvom Samobora. Domaća obrana u 28. minuti zaboravila je na Trupeca kojem iz blizine nije bilo problem matirati Kranjeca. Prednost gostiju istopila se za samo dvije minute – nakon kornera u 30. u skoku je najviši Martić koji glavom šalje loptu u gol. Samoborci su smatrali da lopta cijelim obujmom nije prešla zamišljenu liniju, ali nakon kratkih konzultacija s pomoćnikom, glavni sudac dvoboja Jerbić pokazuje na centar. Sredinom nastavka pada odluka o pobjedniku. Ponovno je za goste bio koban prekid kojeg je izveo Barišić, a nekoliko igrača koji su skakali na loptu zavaralo je vratara Kovačića kraj kojeg lopta pronalazi put do mreže za konačnih 2:1.

Nakon 17. kola vodi Vinogradar s 38 bodova, drugi je Krk s 32, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 15 bodova.

Međužupanijska nogometna liga središte – 16. kolo Zagreb II – Sava 2:0 (1:0)

NOGOMET - Musa potopio Savu

ZAGREB – Igralište NC Zagrebello

Sudac: Svjantko (Novska)

Pomoćnici: Malekinušić i Perković

Strijelci: 1:0 Musa(43), 2:0 Musa(89)

ZAGREB II: Lovrić, Surać (od 46. Sekulić), Pintarić, Primorac, Musa, Matijašević (od 46. Jokić), Medić, Jurak, Kauzlarić, Patafta, Jazvić (od 56. Pavlović)

Trener: Goran Vincetić

SAVA STRMEC: Šimić, Novoselec, Frajt, Ivanović (od 46. Kovačko), Trgovčević, Halužan, Ovčariček (od 58. Cerovečki), Maruna (od 82. Kočnar), Kostanjski, Mihelčić (od 70. Filipović), Gavran (od 78. Cvetković)

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Petar Musa (Zagreb II)

Nastavak prvenstva donio je igračima Save gostovanje u Zagrebu kod istoimenog domaćina koji je s rezultatom 2:0 nadvisio momčad Davora Orsaga. Domaćine je predvodio Petar Musa koji je s dva pogotka (krajem svakom poluvremena po jedan) osigurao pobjedu svojoj momčadi. Na Lazinu slijedeći vikend dolazi pretposljednji Radoboj što je dobra prilika za Strmčane za upisivanje prve proljetne pobjede.

Nakon 17. kola vodi Udarnik s 40 bodova, drugo je Špansko s 35, dok je Sava na trinaestom mjestu s 20 bodova.

KADETI - ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Samobor - Fortuna 62:51 (29:28) (19:12, 10:16, 22:10, 11:13)

KOŠARKA - Nizom do pobjede

KADETI - ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo
Samobor - Fortuna  62:51 (29:28) (19:12, 10:16, 22:10, 11:13)

Samobor - Fortuna 62:51 (29:28) (19:12, 10:16, 22:10, 11:13)

Nizom do pobjede

SAMOBOR: Polo, Spaseski-Baburek 2, Knezović 16, Sedlar 5, Kontak 17, Matović, Milakara 9, Noa 13; Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Mandić, Anočić, Grubišić 6, Horvatić, Hrsto 15, Prtenjača 4, Juričić 10, Modrić 4, Kuner 2, Brezni 2, Mlikotić 8; Trener: Marko Plavec

Kadeti Samobora u 1. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 62:51. Nakon fenomenalnog početka kadeta Samobora i vodstva od 9:0, gosti sređuju redove i do poluvremena dolaze na samo koš zaostatka 29:28. Ipak, početkom drugog poluvremena Samoborci s desetak koševa u nizu ostvaruju znatniju prednost, koju gosti ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti.

U pobjedi Samoboraca istaknuli su se Kontak sa 17, Knezović sa 16 i Noa s 13 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Hrsto s 15 koševa.

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 5. kolo Samobor - Hermes Analitica 59:39 (29:14) (16:8, 13:6, 14:12, 16:13)

KOŠARKA - Mixich ih vodio do pobjede

SAMOBOR: Mixich 24, Mustafić 2, Markota, Rubinić 8, Sedlar 9, Sirovica 2, Klišanić 7, Pleš, Mucak, Jelić T. 5, Belobrajdić 2, Jelić N., Penava. Trener: Krešimir Klupač

HERMES ANALITICA: Meštrović 6, Kelava, Antolović 6, Tomić 11, Puljiz 4, Markić 2, Katić, Dizdar 1, Tadić, Štefec 7, Damiš 2. Trener: Davor Poredoš

Mlađi kadeti Samobora u 5. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Hermes Analitice iz Zagreba s rezultatom 59:39. Samoborci u prvoj četvrtini predvođeni nepogrešivim Mixichem ostvaruju desetak koševa prednosti. U nastavku Samoborci i dalje igraju odlično u obrani i napadu te na kraju ostvaruju uvjerljivu pobjedu kojom izbijaju na 1. mjesto lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mixich s 24, Sedlar s 9 i Rubinić s 8 koševa.

Kod Hermes Analitike najučinkovitiji je bio Tomić s 11 koševa.