Završne pripreme ženske karate selekcije u Samoboru

KARATE - Iz Livadića u Finsku

Grad Samobor je udomio žensku seniorsku nacionalnu karate vrstu koja se priprema za Prvenstvo Europe koje se ove godine održava u finskom Tampereu od 1. do 4. svibnja.

Djevojke, vođene izbornikom Dragutinom Galinom, smještene su u hotelu Livadić, a program treninga provode u Fitness klubu Samobor. Trenira se tri puta dnevno, a nakon završetka priprema naše reprezentativke odlaze na završni "glanc" u svoje matične klubove.

U Samoboru su Jelena Kovačević (kategorija do 55 kg), Ana Lenard (kategorija do 61 kg i ekipa), Ivona Tubić (kategorija do 68 kg i ekipa), Ana Marija Čelan-Bujas (kategorija preko 68 kg i ekipa) te Azra Saleš (ekipa).

S hrvatskim samurajkama se u Samoboru za Tampere priprema i reprezentativka Izraela Dijana Petrescu.

Reprezenatacija Hrvatske će u Finskoj pokušati obraniti titulu prvakinja Europe osvojenu prošle godine u Budimpešti.

Podsjetimo se da im je taj naslov europskih prvakinja osigurao i titulu najboljih hrvatskih sportašica za 2013. godinu u izboru HOO-a i Sportskih novosti.

Sudac: Jukić (Farkaševac Vrbovečki)

Pomoćnici: Marić (Vrbovec) i Pankretić (Lovrečka Velika)

Strijelci: 1:0 Ladan(3), 2:0 Vučetić(83 – 11 m)

LADUČ: R. Marić, Bakmaz, M. Marić, Debeljak, Kulenović, Vučetić, Nikolić (od 63. Babović), Lenić (od 88. Čović), Dežić, Mađarić (od 46. Anđelić), Ladan

Trener: Davor Orsag

SAVA: Štefković, Golubić (od 57. Golemović), Drenški, Kočnar, Matošević, Ovčariček, Radulj (od 77. Škutin), Mihelčić, Čakanić, Ivanović, Gavran

Trener: Robert Šoštarić

Igrač utakmice: Filip Ladan (Laduč)

Papirnati favorit dobro je odradio posao na svojem terenu i rutinirano pobijedio s 2:0. Kola nizbrdo za goste iz Strmca krenula su već u 3. minuti kada Ladana vara Štefkovića i pogađa za 1:0. Nakon rezultatskog minusa gosti su preuzeli terensku inicijativu, no bez pravih prilika kad bi došli u blizinu domaćih vrata. Domaćini su se pak orijentirali na kontre i iz jedne takve u 83. izborili penal (Drenški nepropisno zaustavio strijelca Ladana), a s bijele točke precizan je bio Vučetić za krajnjih 2:0.

Croatia (H) - TOP 3:0 (2:0)

Gosti neraspoloženi

HRASTJE – Igralište Croatie

Sudac: Čurguz (Veliko Polje)

Pomoćnici: Antunović i Dolibašić

Strijelci: 1:0 Oroz(43), 2:0 Barilar(45), 3:0 Bičak(65)

CROATIA HRASTJE: M. Mihalić (od 80. N. Mihalić), Burić, Bičak, Filipović, Trcak (od 59. Žagar), Gotal, Barilar, Oroz (od 72. Grabovac), Bičak (od 68. Šeb), K. Antolković, M. Antolković

Trener: Vladimir Sever

TOP: Husak, Hodak, Žitković (od 72. Matić), Kutija, Jakopec, Lisec, Dujmović, Jazbec (od 62. Holetić), Žlender, Sunek, Crnov

Trener: Ivan Lušić

Igrač utakmice: Filip Oroz (Croatia)

Sigurna pobjeda Croatie protiv neraspoloženog gosta koji je u 90 minuta složio samo jednu izglednu priliku koja je rezultirala pogotkom u okvir vrata domaćeg čuvara mreže Mihalića. Domaćini su najbitniji dio odradili pred kraj prvog dijela u kojem su s dva gola trasirali put ka pobjedi. Prvo je Oroz u 43. naciljao za 1:0, a sudačkom dodatku na 2:0 diže Barilar. U nastavku još je jedna lopta završila iza leđa Husaka, strijelac je bio Bičak.

Nakon 21. kola vodi Vinogradar sa 60 bodova, drugi je Savski Marof s 53, Sava je osma s 30, dok je TOP na petnaestom mjestu s 15 bodova.

34. Grand Prix Slovakia – Bratislava, 13. travnja

KARATE - Dvije bronce za Paulu

U Bratislavi je u nedjelju, 13. travnja, održan 34. Grand Prix Slovakia na kojem je nastupilo 380 kadeta, juniora i seniora iz 8 država.

Hrvatska delegacija je nastupila sa širim popisom (49 sportaša) kadetskih i juniorskih reprezentativaca u borbama, te seniorskim reprezentativcima u disciplini kate. Sa sportašima su bili izbornici Ivica Barišec i Goran Romić koji su imali pune ruke posla, jer se natjecanje odvijalo na 7 borilišta istovremeno. Ukupno su hrvatski natjecatelji osvojili 26 medalja, od čega je 8 zlata, 5 srebra i 13 bronci.

Među osvajačima odličja je i Paula Andričević, članica Karate kluba Bregana, koja se okitila s brončanim medaljama u kategoriji juniorki do 53 kg i kategoriji mlađih seniorki do 53 kg. Iako je još juniorka, Paula je motiviranim nastupom i kvalitetnom tehnikom pokazala da se može ravnopravno nositi i sa starijom konkurencijom.

Dobar nastup imala je Marina Bratanić, ali je pri kraju meča, unatoč uvjerljivom vodstvu, izgubila diskvalifikacijom pa se nije umiješala u borbu za medalju.

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Samobor – Petar Zrinski 97:57 (26:17,26:18,20:14,25:8)

KOŠARKA - Planinčić otvorio

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo
Samobor – Petar Zrinski  97:57 (26:17,26:18,20:14,25:8)

SAMOBOR: Srabotnak 8, Došen 4, Alilović, Kupres 2, Komerički 4, Golić 8, Iviček 21, Peremin 6, Dorotić 17, Marković 4, Matijaščić 5, Planinčić 18; Trener: Mirko Mandalinić

PETAR ZRINSKI: Mikac 18, Žeger 5, Horvat 12, Šimunec 2, Dananić, Mađar, Majić 4, Jembri 2, Čanović 11, Basar 3; Trener: Konopa

U 2. kolu 1. županijske lige kadeti Samobora su na domaćem terenu došli do uvjerljive pobjede svladavši ekipu Petar Zrinski iz Vrbovca rezultatom 97:57. Samoborac Planinčić otvorio je odlično utakmicu i s njegovih 12 uzastopnih koševa Samoborci odlaze na desetak koševa prednosti. Do kraja utakmice Samoborci igraju vrlo angažirano u obrani i napadu, a prednost se iz četvrtinu u četvrtinu povećava na konačnih 40 koševa prednosti za zasluženu drugu pobjedu u nizu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Iviček s 21, Planinčić s 18 i Dorotić sa 17 koševa.

Kod Petar Zrinskog najučinkovitiji je bio Mikac s 18 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 8. kolo Samobor – Cibona 50:96 (11:25, 22:28, 12:27, 5:16)

KOŠARKA - Ipak su bili previsoki

SAMOBOR: Stanić 3, Pecić, Jelić 8, Šaban, Mišić 6, Crnić 3, Kontak 6, Knezović, Kupres 2, Matijaščić 22; Trener: Marin Sedlar

CIBONA: Krstanović 10, Janković 24, Šuljić 2, Spajić, Jarnjak 8, Jelić 19, Brzović 17, Mance, Galić 4, Bošnjak 4, Ćorko 2, Mrkša 6; Trener: A. Samac

U 8. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Cibone s rezultatom 50:96. Samoborci su u prvom poluvremenu pružili solidan otpor mnogo višoj ekipi Cibone, da bi u drugom poluvremenu vidno opali u snazi, tako da na kraju Cibona dolazi do zaslužene i uvjerljive pobjedena.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Matijaščić s 22 koša.

Kod Cibone najučinkovitiji je bio Janković s 24 koša.

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2002. – 1. HRL – 12. kolo Samobor – Sisak 30:29 (11:7, 6:2, 2:8, 6:8, 5:4)

KOŠARKA - Dramatična završnica

Samobor: Dejanović, Tišma, Osmak 2, Sedlar 16, Kufrin 2, Došen 6, Kupres 4; Trener: Nenad Tišma

Sisak: Suljanović, Jordan 2, Mandić 3, Akrap 2, Perković 20, Trtanj 2; Trener: D. Španović

Samoborci sportska škola 2002. godište u 12. kolu lige pobijedili su u dramatičnoj završnici tek nakon produžetaka ekipu Siska s rezultatom 30:29. Tokom prvog poluvremena Samoborci ostvaruju vrlo dobrom igrom desetak koševa prednosti. Međutim, Siščani se trude i sve boljom igrom u posljednim sekundama igre ostvaruju izjednačenje za produžetak. Ipak, u produžetku spretniji i sretniji Samoborci ostvaruju veliku pobjedu s košem razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Sedlar sa 16 koševa, a kod Siska Perković s 20 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 8. kolo Samobor – Multiagram 65:54 (19:9, 16:13, 16:10, 14:22)

KOŠARKA - Krenuli silovito

SAMOBOR: Župančić 3, Klupač 10, Antunović, Škiljan K. 4, Bogut 19, Džimbeg, Škiljan Z. 4, Močan 25; Trener: Mirko Mandalinić

MULTIAGRAM: Pjanić 8, Stjepćević, Barišić 9, Janković 1, Ličina 6, Landek, Bičvić 4, Sladoljev, Grčević 10, Marić 16; Trener: Barišić

Veterani Samobora u 8. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu veterana Multiagrama s rezultatom 65:54. Veterani Samobora predvođeni Močanom i Bogutom krenuli su silovito u tekmu s odličnom obranom i još boljim napadom, tako da početkom zadnje četvrtine ostvaruju najveću prednost na utakmici od 22 koša razlike 54:32. Do kraja utakmice Samoborci igraju opuštenije, što gosti koriste te s nekoliko pogođenih trica smanjuju svoj poraz na podnošljiviju razliku.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Močan s 25 i Bogut s 19 koševa.

Kod Multiagrama najučinkovitiji je bio Marić sa 16 koševa.