2. HRL zapad - 17.kolo CO Zagreb II - Rudar 24:31 (16:17)

RUKOMET - Rudari uvjerljivi

2. HRL zapad - 17.kolo
CO Zagreb II - Rudar 24:31 (16:17)

Pribojavali su se rukometaši Rudara gostovanja kod mlade ekipe CO Zagreb II, znajući da ih očekuje kvalitetna i dobro utrenirana ekipa sa čak 6 omladinskih reprezentativaca. Očekivala se tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj domaćini nisu imali što izgubiti, dok ja na Rudarima bio pritisak i imperativ pobjede, jer u slučaju poraza pratitelji dolaze na bod zaostatka. Od početka utakmice igralo se gol za gol, a prvu osjetniju prednost od dva pogotka razlike Rudari imaju tek oko 20. minute prvog poluvremena. Problem u igri Rudara bili su neraspoloženi vratari, koji nisu bili na razini prijašnjih susreta, što su mladi Zagrebaši vješto koristili i nisu dopuštali gostima da se odvoje na veću razliku. Imali su Rudari napad za odlazak na 3 pogotka razlike, ali su to brzopleto prokockali pa se na poluvrijeme otišlo s minimalnim vodstvom 17:16. U drugom poluvremenu počinje "show" vratara Luke Bumbaka koji je "spustio roletu" i doslovno izluđivao napadače Zagreba. Odličan obrambeni kvartet Sandro Šujster -Erik Fresl - Matej Štajnkler - Dominik Trčak sprečavaju sve pokušaje domaćih, a i ono što prođe pored njih, zaustavlja odlični Bumbak. U napadu Josip Štajnkler i Andrej Trčak pametno vode akcije Rudara i lucidnim proigravanjima "hrane" na crti danas nezadrživog Tomislava Brnasa. Bilo je to u ovoj polusezoni najboljih 20 minuta rukometaša Rudara. O odličnoj igri Rudara dovoljno govori rezultat iz 53. minute, kada na semaforu svijetli 29:19. Do kraja utakmice priliku dobivaju svi igrači, što domaćini koriste i ublažavaju visok poraz na podnošljivih 24:31.

Nakon odigranih 17 kola, Rudar zauzima vrh prvenstvene ljestvice s 30 bodova i drži stečenu prednost od 3 boda ispred ZG Dubrave s 27 osvojenih bodova te 4 boda ispred ekipe Metalca.

U 18. kolu Rudari na svom parketu dočekuju odličnu ekipu Rovinja, koja još uvijek ima izglede za visok plasman. Utakmica Rudar-Rovinj igra se u subotu, 29. ožujka, s početkom u 19.30.

RUDAR: A. Guliš, T. Štajnkler, T. Fabeković, F. Skendrović 1, M. Štajnkler 4, S. Šujster 1, D. Trčak 7, Z. Fabeković, P. Fresl, T. Brnas 7, J. Štajnkler 4, A. Trčak 3, E. Fresl 3, Z. Đikić 2, L. Bumbak.