U samoborskom Hotelu Lavici proglašeni sportaši godine

2002. - uspješna!

Da je sport ovih dana u centru pažnje hrvatske javnosti potvrdio je i predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša, nazočan na dodjeli nagrada za najbolje sportaše Samobora u 2002. godini, koja je u organizaciji Samoborskog sportskog saveza održana u Hotelu Lavica u petak 7. veljače. Mateša je pozdravio okupljene i osvrnuo se na sveukupnost hrvatskog pa i samoborskog sporta, te dosega našeg sporta u svijetu. Inače, ocjena svih okupljenih je da je protekla godina bila jedna od najuspješnijih i za samoborske sportaše. Sudjelovali su na europskim i svjetskim sportskim ogledima, pa i na Olimpijskim igrama, te na drugim natjecanjima međunarodnog i lokalnog karaktera.

Nagradu za najbolju žensku ekipu osvojile su igračice Rukometnog kluba Samobor, a u muškoj konkurenciji najbolji su bili karataši kluba Samobor-Anindol. Naravno, najbolja sportašica je Nika Fleiss, a sportaš Davor Mrzak iz Karate kluba Samobor-Anindol. Zaslužni sportski djelatnici Diana Trčak, Mislav Maroević, Željko Hržić, Domagoj Skok, Josip Šančić i Miroslav Ivić primili su nagrade Samoborskog sportskog saveza u suradnji s generalnim sponzorom Samoborskom bankom, a posebne nagrade dodijeljene su Uredu za lokalni sport Hrvatskog olimpijskog odbora, Nikoli Šveru, Ivici Franjku i Mladenu Grubišiću-Grubi.

Održan rukometni turnir

Rudari treći i posljednji

Rukometni klub Rudar iz Ruda organizao je rukometni turnir na kojem su se okupile tri vrlo kvalitetne momčadi. Uz domaćine Rudare, nastupile su dvije prvoligaške momčadi: RK Medveščak Infosistem i RK Bjelovar. Na ovogodišnjem prvom turniru pobjedili su rukometaši iz Bjelovara nadigravši Medveščak s 31:28, te Rudar s 24:13. Kako su Rudari izgubili i drugu utakmicu protiv Medveščaka zauzeli su treće mjesto, a Medveščak drugo. Želja je organizatora da turnir postane tradicionalan i to pod nazivom "Fašnički rukometni turnir" kako bi se upotpunila ponuda događaja vezanih uz Samoborski fašnik.

I.T.

Veliki karate turnir u Samoboru

Grand Prix Croatia - 12. Kup Samobora

Hrvatski karate savez je uz tehničku pomoć Karate kluba Samobor – Anindol organizirao 25. i 26. siječnja natjecanje u karateu pod nazivom Grand Prix Croatia – 12. Kup Samobora. Ove godine broj sudionika bio je izuzetno velik. 827 natjecatelja iz 7 europskih zemalja svojim borbama su oduševili brojnu publiku u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija. Samoborci Dario Svetić, u natjecanju juniora - seniora u kategoriji do 68 kg i Matija Žuti, u konkurenciji mladih kadeta u kategoriji do 69 kg, osvojili su prvo mjesto. Druga mjesta u raznim kategorijama osvojili su Matija Kukor, Tomislav Udovčić i Maja Janković, a treći su bili Lovro Carić, Vjeko Škreb i Ivan Vrbančić.