10.03.2010.

19. Međunarodni judo kup Samobor 2010

Samoborci drugi

Judo klub Samobor je u subotu i nedjelju, 27. i 28. veljače, organizirao 19. Međunarodni judo kup Samobor 2010. Na natjecanju je nastupilo više od 600 natjecatelja iz 40 klubova iz 6 zemalja. Nastupilo je i 49 samoborskih judaša, koji su zajedno osvojili 21 medalju, što je dobar rezultat, obzirom na činjenicu da je ovaj jaki turnir mnogim domaćim natjecateljima koji treniraju tek od rujna prošle godine bio prvi pravi natjecateljski turnir.

Judo klub Lika iz Zagreba bio je ekipni pobjednik turnira sa 76 bodova, drugi je bio Judo klub Samobor s 56 bodova, a treći Judo klub Koroška iz Slovenije s osvojena 53 boda.

Od samoborskih judaša zlata su osvojili Sara Šančić, Dora Bortas i Dora Bogović. Tek u finalima su pokleknuli Sara Šančić, Matea Garašić, Dorijan Stjepanović, Ante Vukres, Danijel Ćutić, Karlo Sklepić i Katarina Lucija Vuković. Broncama su se morali zadovoljiti Ema Perković, Ivan Ištuk, Marta Bortas, Filip Šipek, Dominik Jurković, Roko Adamec, Marcel Škalec, Sara Šipek, Dea Habrle, Josip Radojević i Luka Jug.

Ovo je bio pravi pokazatelj trenutačne forme natjecatelja rođenih od 1998. do 2000. godine, koji za mjesec dana imaju kvalifikacije za državno prvenstvo, a posebno raduje i činjenica da je Dora Bortas briljirala i osim besprijekornih pobjeda osvojila i nagradu za najbolju natjecateljicu turnira.