01.08.2008.

Malonogometna ekipa B-3 iz Samobora osvojila je 3. mjesto na Sportskim igrama mladih

S malo sreće moglo je i bolje

Tek što su sišli s vlaka iz Splita, momci iz malonogometne ekipe B-3 odmah su se uputili u samoborsku Gradsku vijećnicu, gdje su ih primili gradonačelnik Antun Dubravko Filipec i zamjenik gradonačelnika Tomislav Masten. Za to su, naravno, imali i te kako dobre razloge, jer je ekipa B-3, predstavljajući Samobor, na 12. Bistra Sportskim igrama mladih osvojila odlično treće mjesto. Gradonačelnik im je na tome čestitao, osobito što su bez poraza osvojili broncu.

Voditelj ekipe Božidar Beljak pojasnio je da su na turniru najboljih malonogometnih ekipa u konkurenciji dječaka 1990. godište i mlađi odigrali pet utakmica, imali odličnu gol razliku 17:2, ali u polufinalu nisu imali sreće, odigrali su s ekipom Horse city 1:1 i izgubili tek nakon izvođenja sedmeraca. U borbi za treće mjesto uvjerljivo su sa 4:0 pobijedili osječki Market Tomi. Prije toga u grupi pobijedili su Isap iz Zagreba 2:1, Kopačku iz Virovitice 7:0 i Market Tomi 2:0. Igrači su iz Samobora, i to većina iz NK Samobora, osim dvojice koja treniraju u zaprešičkom Interu, a jedan je iz Zagreba. Božidar Beljak posebno je izdvojio ponašanje svojih igrača, kako na terenu, tako i izvan njega, jer su se držali zajedno želeći prezentirati sebe i Samobor u najboljem svjetlu. Turnir je bio dosta naporan, a tome dovoljno govori u prilog činjenica da su se svega jednom uspjeli okupati u moru u ono nešto malo slobodnog vremena. Konkurencija je bila oštra i turnir vrlo kvalitetan. Bila je to borba za svaku loptu, mnogo atraktivnih poteza i golova, a pobjednik je bila ekipa Simpa bili iz Splita. Na veliko veselje sudionika medalje najboljima podijelio je bivši igrači Hajduka i reprezentativac Ardijan Kozniku.

Stručni savjetnik u Odjelu za društvene djelatnosti Marijan Kižlin napomenuo je i da je Grad Samobor kupio kompletnu sportsku opremu za nastup na Igrama, što je i bilo obećanje od prošle godine ako se momci ponovno plasiraju u završnicu Sportskih igara mladih. Iz 21 županije na početku ciklusa počelo je natjecanje oko 400 malonogometnih ekipa, a u završnicu, koja se igrala na splitskim Gripama, ušlo ih je samo osam. B-3 je, dakle, među tri najbolje u državi.

Želeći se odužiti za tu gestu mladi su nogometaši gradonačelniku uručili dres. Na prijemu su bili Luka Novoselec, Andrija Beljak, Domagoj Hržić, Darko Frajt, Karlo Belak, Ivan Blažević, voditelj ekipe Božidar Beljak i njegov pomoćnik Ivan Kožarec. Filip Štefković i Marko Zeman ostali su odmah na Bjelolasici na pripremama NK Samobora, a Damir Čosić i Tomislav Vučur nisu mogli doći zbog privatnih obveza. Vodstvo ekipe istaknulo je na prijemu u Gradskoj vijećnici da je veliku ulogu u kvalifikacijama imao i Domagoj Bešlić, ali je on za vrijeme finala imao probu u NK Dinamu pa nije s ekipom mogao u Split.