13.10.2007.

Održani još jedni tradicionalni sportski susreti gradova Samobora i Brežica

Brežičani bolji u haklu i košarci

Tradicionalni sportski susreti Samobora i Brežica u srijedu 10. listopada ponudili su još jedno prijateljsko odmjeravanje snaga i povezivanje sportaša dvaju gradova. Ove godine u Samoboru se igrao mali nogomet, košarka i tenis, a ukupno gledano, gosti iz Brežica su bili uspješniji. Prvo su na terenima Teniskog kluba Samobor 1890 odigrani mečevi na 6 terena, a ukupni rezultat je bio 5:1 za domaće. Slavili su Marko Komljenović, Sebastijan Janković, Pavel Pražić, Margareta Gabrek i par Prpić-Šančić, dok je jedini slovensku pobjedu ostvario Žiga Deržić protiv Luke Bednaršeka.

Potom je u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija odigrana malonogometna utakmica u kojoj su igrači MNK Sokola predstavljali Samobor u susretu protiv momčadi MNK Brežice. U vrlo dobroj utakmici gosti iz Brežica pobijedili su s rezultatom 4:2. Golove za domaćina su postigli Zdravko Bagarić i Morina Baton, a za goste Gregor Mirt, Matijaš Lupšina i dvostruki strijelac David Žmavc.

Na kraju, za ukupnu pobjedu, snage su odmjerili košarkaši gdje je reprezentacija Brežica pokazala više umješnosti od reprezentacije Samobora sa 91:75. Prednost je prelazila s jedne na drugu stranu do pred kraj treće četvrtine kada gosti rade veću prednost, a u zadnjoj četvrtini Brežičani igraju sve bolje u obrani i preciznije u napadu za glatku pobjedu. Kod Samoboraca iskazali su se učinkovitošću Rađenović s 21 košem te Belamarić s 15 i Klupač s 12 koševa. Za pobjedu Brežičana najzaslužniji su bili robusni centri Krošelj s 29 i Strgar s 24 koševa te prodorni bek Marčetić sa 16 koševa.

Počeci ovih sportskih susreta sežu inače u 1962. godinu i to u obliku radničkih sportskih igara, odnosno susreta sindikata. O prvim počecima svjedočio je prof. Slavko Rudolf, a slovensko-hrvatski dvoboji tada su se događali u nogometu, rukometu, odbojci, streljaštvu, stolnom tenisu, kuglanju i tenisu. Uzvratne utakmice ovogodišnjih susreta na rasporedu su 26. listopada u Brežicama, povodom tamošnjeg Dana občine.