19.08.2006.

Trijumf trenera Danijela Erbežnika na kraju sezone

Limači N.K. Samobora sedmi u Hrvatskoj!

Sportske igre mladih u Splitu, zapravo neformalna smotra na razini države, ugostila je među osam najboljih nogometnih ekipa u Hrvatskoj i limače N.K. Samobora. Treba se sjetiti dana kada je taj uzrast protiv momčadi poput Kustošije, Zagreba i drugih redovito gubio i sa 20 golova razlike. Ti su dani sada daleko iza naših limača. Naglo poboljšanje u kvaliteti osjetilo se već pobjedom nad Kustošijom od 5:4, uprkos vodstvu gostiju od 0:3 u poluvremenu, a nastavilo se plasmanom među osam najboljih u državi. Split je bio ispit koji je pokazao da su naši limači previše respektirali svoje slavne protivnike. Jer, nije lako igrati protiv Hajduka, Slaven Belupa, Zagreba, Osijeka...

Počelo je sjajno. Širanović je svojim pogotkom osigurao 1:1 s Osijekom za koji se smatra da, uz Dinamo, ima najbolju nogometnu školu u državi. Svi se slažu da je Samobor u ovom susretu iz ruku ispustio pobjedu. Drugi ispit je mogao donijeti senzacionalni uspjeh, najmanje peto mjesto. Igralo se protiv Zagreba i u jednom je trenutku, do druge polovice drugog poluvremena Samobor vodio sa 2:1, zahvaljujući golovima Erbežnika i Kuhara. Trema i neiskustvo su bili fatalni. Primljena su dva gola i Zagreb je pobijedio „knap“, sa 3:2.

Iako je poraz protiv Hajduka od 4:0 očekivan, Samoborci su pokazali solidnu igru. Umjesto petog, osvojeno je sedmo mjesto, ali ono „zlata vrijedi“ kada imamo u vidu uvjete pod kojima funkcioniraju podmlatci prvoligaških klubova, a kojima Samobor.

Da se uporan i vrhunski stručni rad trenera Erbežnika isplatio vidi se i iz toga što su za njega pokazali interes klubovi poput Kustošije i Vinogradara, ali i jedan od Dinamovih pogona.