16.01.2019.

Samobor ugostio svjetsku elitu na 28. Grand Prixu Croatia

KARATE - Organizacija izvrsna, Kvesići na vrhu

Od petka, 11. siječnja, do nedjelje, 13. siječnja, na 28. Grand Prixu Croatia, prestižnom međunarodnom karate natjecanju koje je i ove godine održano u Sportskoj dvorani Samobor, u tehničkoj organizaciji Karate kluba Samobor, nastupilo je 1618 karateka iz 24 zemlje svijeta.

Svečano otvorenje upriličeno je u subotu, 12. siječnja, kada su svjetsku karate kremu i brojne visoke uzvanike tom prigodom pozdravili novi predsjednik Hrvatskog karate saveza, Samoborac Davor Cipek, predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije Vladimir Bregović, a turnir je otvorio zamjenik samoborskog gradonačelnika Željko Stanec. Posebno toplo pozdravljen je japanski veleposlanik u Republici Hrvatskoj Keiji Takiguchi, koji je u društvu ostalih izaslanika nacionalnih saveza pratio natjecanja seniora i seniorki.

Aktualni svjetski i europski vice-prvak u kategoriji do 84 kg Ivan Kvesić slavio je u konkurenciji 48-orice natjecatelja, koliko ih je u Samoboru nastupilo u otvorenoj kategoriji.

On je, uz zlatno odličje, osvojio i novčanu nagradu od 2.000 eura, a njegov brat Anđelo drugim mjestom osvojio je 500 eura i sedmodnevno ljetovanje na Šolti.

Sjajnom hrvatskom danu doprinos je i seniorska bronca Tomislava Stolara u katama. U posljednjem dvoboju pobijedio je Slovenca Smoligu s 3-2.

Odličan rezultat ostvarila je Lara Weismann, članica Karate kluba Bregana, koja je u kategoriji juniorki do 48 kg osvojila brončanu medalju. U vrlo jakoj konkurenciji Lara je izborila 3 pobjede, a poražena je samo u polufinalu sudačkim preglasavanjem od predstavnice Italije (kasnije pobjednice).