07.02.2020.

Svečana dodjela nagrada i priznanja najboljim svetonedeljskim sportašima u 2019.

NAJBOLJI: Mužinić, Vlašić i ŠRD Rak Rakitje

U školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Vladimira Deščaka u petak, 7. veljače, okupili su se brojni svetonedeljski sportaši, njihovi treneri i sportski djelatnici u povodu svečane dodjele nagrada i priznanja onima koji su u 2019. postigli najbolje rezultate.

Uz gradonačelnika Svete Nedelje Daria Zurovca i njegovu zamjenicu Mariju Hršak, svečanosti su nazočili i ostali gradski dužnosti, zamjenik župana Hrvoje Frankić, glavni tajnik zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije Mario Makarun i tajnica samoborskog Športskog saveza Marijana Radek. Prije same dodjele nagrada najboljima, sve ih je pozdravio predsjednik Sportske zajednice Grada Svete Nedelje Slobodan Matić.

Jubilarna priznanja primili su Marijan Vojvodić – NK Novaki, Darko Šantalab – ŠRD Som Kerestinec, Denis Špoljarić – ŠRD Rak Rakitje, Petar Šikac – ŠRD Sloga Orešje, Davor Hlevnjak – HNK Tigar Rakitje i Drago Skledar – BK Sveta Nedelja te ekipno MRK Sloga Sveta Nedelja i STK Sveta Nedelja. Zaslužni sportski djelatnici su Dražen Posavac – HNK Tigar Rakitje i Kruno Kolarić – ŠRD Rak Rakitje, a najuspješniji treneri Renato Karabelj – GNK Sveta Nedelja, Milan Končarević – NK TOP Kerestinec i Karlo Lacković – JK Sakura.

Priznanje za životno djelo posthumno je dodijeljeno Vjekoslavu Macekoviću.

Na red su potom došli i perspektivni sportaši i sportašice u kategotriji do 15 godina, a nagrađeni su: Antonio Bakula, Matej Horvat, Antun Vrčković, Leon Marović, Emano Hudina, Mateo Ćosić, Filip Kleščić, Oliver Poljak, Borna Bilić, Jakov Babić te Viktoria Klemenčić, Ema Delaš, Lara Turk, Ana Ugarković i Nika Krajačić, dok su najbolji u istoj kategoriji kadeti ŠK Sveta Nedelja i djevojčice U10, U14, U16 JK Sakura.

Perspektivni sportaši i sportašice do 18 godina su: Josip Golubić, Lovro Prahin, Bruno Stojanović i Mateo Mandić te Jana Kovačević, Lucija Tesar, Nika Šemeš i Karla Dabić, a od ekipa to su juniori ŠK Sveta Nedelja.

Novčane nagrade od po 2.000 kn primili su: AKK Sveta Nedelja, AM OTK Stari kotači, mlađi pioniri GNK Sveta Nedelja, kadeti ŠRD Rak Rakitke, djevojčice 2006./2007. i mlađe kadetkinje ŽRK Sloga Sveta Nedelja.

Najbolje ekipe iznad 18 godina su seniori ŠRD Sloga Orešje i seniorke MNK MC Plus.

U kategoriji nagrada za sportska postignuća sportašima iz Svete Nedelje iz klubova izvan Grada Svete Nedelje nagrađeni su: Ana Lenard, Magdalena Šeketa, Patrik Žalac, Lana Juric i Matej Dutković, a za osobit doprinos razvoju sporta u Svetoj Nedelji priznanje je primio Darko Povrženić.

Na kraju su proglašeni i najbolji sportski kolektiv – ŠRD Rak Rakitje, najbolji sportaš je Borna Vlašić iz AKK Sveta Nedelja, a najbolja sportašica je Anđela Mužinić iz STK Sveta Nedelja – Novaki.

U ime svih nagrađenih zahvalio je Darko Povrženić, a svima je na kraju čestitke i dobre želje u novoj sportskoj sezoni uputio gradonačelnik Dario Zurovec.

M.K.

 

Svečana dodjela nagrada i priznanja najboljim svetonedeljskim sportašima u 2019.

Arhiva 2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002