04.02.2020.

SENIORI – I. muška liga – 14. kolo Dubrovnik : Samobor 78:83 (36:44) (24:22, 12:22, 12:22, 30:17)

KOŠARKA - Pobjedom na 4. mjesto

SENIORI – I. muška liga – 14. kolo
Dubrovnik : Samobor  78:83 (36:44) (24:22, 12:22, 12:22, 30:17)

DUBROVNIK: Ivan Vodopija 25, Petar Dubelj 16, Jure Boban 15, Ivan Perković 9, Krešimir Jerkov 7, Vlaho Raguž 4, Stefan Cristopher Beard 2, Niko Stasjuk, Toni Mustapić, Jakov Vujičić, Karlo Kalafatović; Trener: Željko Vreća

SAMOBOR: Lovro Mandalinić 24, Bruno Levanić-Kutni 20, Danko Branković 13, Josip Škara 10, Mateo Gionechetti-Prahin 8, Filip Radulović 5, Nikola Ivanković 3, Marko Montana, Vanja Miletić, Tomislav Đurinović, Marin Mihalić; Trener: Zdravko Radulović

Seniori Samobora u 14. kolu prve muške lige pobijedili su u gostima ekipu Dubrovnika rezultatom 78:83 te trenutno zauzimaju odlično 4. mjesto.

Nakon početnog vodstva domaćina od desetak razlike Samoborci su proigrali i krajem četvrtine drže priključak. U drugoj i trećoj četvrtini Samoborci potpuno dominiraju i ostvaruju dvadesetak koševa prednosti za mirniju završnicu. U posljednjoj dionici domaćini zonskim presingom prijete iznenađenjem, kojem se Samoborci ipak uspijevaju obraniti za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Lovro Mandalinić s 24, Bruno Levanić-Kutni s 20 i Danko Branković s 13 koševa i čak 4 blokade.

Kod Dubrovnika najučinkovitiji je bio Ivan Vodopija s 25 koševa.

JUNIORI – II. HRL Centar – 6. kolo

Samobor : Zabok 71:64 (32:36) (9:16, 23:20, 25:16, 14:12)

Najbolji Filip Radulović

SAMOBOR: Filip Radulović 19, Roko Spaseski Baburek 15, Roko Sedlar 15, Jakov Kontak 11, Jan Matović 6, Hrvoje Pecić 5, Vito Čretni, Lovro Razum, Noa Zorko, Marko Milakara; Trener: Marin Sedlar

ZABOK: Filip Svečnjak 21, Martin Mlinarić 15, Luka Smetiško 11, Karlo Borovčak 9, Franjo Elčić 8, Jan Kroflin, Tomislav Tičina, Marko Stipić, Karlo Krznar, Tin Gvozdanović; Trener: R. Lež

Juniori Samobora u 6. kolu došli su do vrijedne pobjede protiv ekipe Zaboka rezultatom 71:64.

Nakon početnog vodstva gostiju uporni Samoborci uspijevaju tek u trećoj četvrtini razbiti zonsku obranu Zaboka te ostvarenih desetak poena prednosti znalački brane za na kraju zasluženu pobjedu i trenutno 1. mjesto lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Filip Radulović s 19 te Roko Spaseski Baburek i Roko Sedlar, oba s po 15 koševa.

Kod Zaboka najučinkovitiji je bio Filip Svečnjak s 21 košem.

VETERANI – 1. Županijska liga – 7. kolo

Samobor : Podravac 98:83 (53:39) (23:16, 30:23, 23:20, 22:24)

Izbili na prvo mjesto

SAMOBOR: Mravak 33, Džimbeg, Mulahalilović 2, Trstenjak 7, Šilobod 15, Močan 7, Zemljak 6, Škiljan 7, Tadžić 1, Sarić 20, Štibuhar, Govekar; Trener: Darko Župančić

PODRAVAC: Drmenčić, Mlakar 2, Zadravec 32, Pintar 3, Đegerec 3, Samarđić 18, Miškulin 5, Radaković 11, Perić 9, Baran; Trener: Mirko Drmenčić

Veterani Samobora u 7. kolu lige pobijedili su ekipu Podravca iz Virja rezultatom 98:83.

Odličnom igrom i učinkovitošću Samoborci postepeno stvaraju prednost, koja polovicom zadnje četvrtine iznosi velikih 29 koševa razlike 88:59. Na kraju zaslužena pobjeda kojom Samoborci izbijaju na 1. mjesto veteranske lige.

Kod Samoboraca briljirao je Mravak s 33 koša.

Kod Podravca odličan je bio Zadravec s 32 koša.

DJEČACI U13 – II. liga – 6. kolo

Samobor : Ksaver 82:25 (37:12) (21:8, 16:4, 27:5, 18:8)

Predvodili Seba i Kelečić

SAMOBOR: Adrian Seba 20, Ferdo Kelečić 17, Borna Žganjer 14, Dan Hude 10, Tin Čretni 9, Andrija Dean 5, Andrija Medić 5, Roko Sirovina 2; Trener: Zvjezdan Imbert

KSAVER: Dominik Božurić 12, Igor Lihtar 4, Ivan Ravlić 3, Vid Jadek 2, Gabrijel Kosir 2, Vito Jadek 2, Lean Borovčak, Nikola Tuđa, Adam Vrančić Lež, Luka Vrančić; Trener: Šadaić

Samoborci su u 6. kolu kao domaćini došli do uvjerljive pobjede protiv ekipe Ksavera iz Zaboka rezultatom 82:25 te sa stopostotnim učinkom od 6 pobjedu u isto toliko susreta potvrdili da su lideri prvenstva.

Kod Samoboraca istaknuli su se Adrian Seba s 20, Ferdo Kelečić sa 17 i Borna Žganjer sa 14 koševa.

NAJAVA

Seniori – I. muška liga – 15. kolo

Samobor : Universitas (Split)

Nedjelja, 9. veljače, u 17,00 sati

SD Samobor u Samoboru

 
04.02.2020.

Nakon završnih priprema spremni za Europsko prvenstvo

KARATE - Lara kreće u Budimpeštu!

Nakon završnih priprema spremni za Europsko prvenstvo

Nakon održanih završnih priprema reprezentacije u Daruvaru (od 22. do 27. siječnja), gdje se vrijedno treniralo dva puta dnevno, kadeti, juniori i mlađi seniori su odradili tjedan dana u matičnim klubovima i u srijedu, 5. veljače, kreću na EP koje se održava u Budimpešti od 7. do 9. veljače 2020.

Među reprezentativcima se po treći put na velikom natjecanju nalazi i Lara Weismann, članica Karate kluba Bregana, koja će nastupiti u kategoriji juniorki do 48 kg. Lara je kao državna prvakinja i kroz sustav kvalifikacija skupila najviše bodova te izborila nastup na smotri najboljih europskih karataša.

G.R.

FOTO: Lara Weismann i trener Goran Romić na pripremama u Daruvaru

 
04.02.2020.

32. Kup Mladosti 2020. – Ivanić-Grad

KARATE - Krenuli stopama starijih kolega

U nedjelju, 2. veljače, u Ivanić-Gradu održan 32. Kup Mladosti, na kojem se u Sportskoj dvorani Žeravinec okupilo 525 natjecatelja iz 50 klubova i tri zemlje. Natjecatelji Karate kluba Samobor osvojili su ukupno 16 medalja – 2 zlata, 6 srebra i 8 bronci.

Najuspješnije su bile Emma Fresl u kategoriji kata djevojčice 2011. godište i Ema Drašković u borbama u kategoriji djevojčice 2010. -26 kg.

Srebrne medalje osvojili su Pavel Čička (2012. god. 9-7 kyu), Andrija Vuksanović (2010. god.), Patrik Peld (2009. god. 9-5 kyu), Nina Šunjić (2009. god.), Marija Čuljak (2007. god.) i Iskra Majsec (2006. god.)

Brončane medalje osvojili su Luka Tot (2012. god. 9-7 kyu), Vita Požgaj (2012. god. 9-7 kyu), Emma Fresl (2012. god.), Melani Đukić (2010. god.), Roko Vuksanović i Roko Čuljak (2007. god.), Jakov Udovčić (2010. – 35 kg) i Mihael Križetić (2008. -52 kg.),

Na turniru je nastupilo i 8 članova Karate kluba Bregana, a osvojena su 4 odličja u solidnoj konkurenciji.

Najuspješniji je bio Dino Devetak, koji je odličnim borbama osvojio zlatnu medalju u kategoriji mlađih učenika do 30 kg.

Uspješan nastup imala je i Tina Kos, koja je u kategoriji učenica do 50 kg osvojila srebrnu medalju.

Brončano odličje osvojili su Erna Pjajčik u kategoriji mlađih učenica do 26 kg i Tin Svinjarić u kategoriji učenika do 37 kg. Bez medalje su ovom prilikom ostali Alisa Ema Jurjević, Nika Zorko, Emilija Mustafić i Irina Pjajčik.

Ovo natjecanje je ujedno bila i posljednja provjera pred predstojeće državno prvenstvo za mlađe uzraste u katama koje se 15. veljače održava u Zagrebu.

T.I.

 

SENIORI – I. muška liga – 14. kolo Dubrovnik : Samobor 78:83 (36:44) (24:22, 12:22, 12:22, 30:17)

Nakon završnih priprema spremni za Europsko prvenstvo

32. Kup Mladosti 2020. – Ivanić-Grad

Arhiva 2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002