Tradicionalni turnir Športskog bridž kluba Samobor

BRIDŽ - Gosti odnijeli pehare

BRIDŽ - Gosti odnijeli pehare -1

Športski bridž klub Samobor organizirao je 9. studenoga, u povodu Martinja, u svom sjedištu u Restoranu Samoborska oštarija u Samoboru, sada već tradicionalni bridž turnir.

U konkurenciji tridesetak natjecatelja, sva tri prva mjesta osvojili su gostujući parovi iz Zagreba. Najbolji su bili Albert Bule i Zorana Vidić, drugo mjesto osvojile su Sanja Suman i Irena Rukavina, a treće opet mješoviti par Renata Bilušić i Bojan Ambrož. Uz čestitke, pehare im je uručio predsjednik ŠBK Samobor Ivo Gluščić. Čestitke predsjednika i igrača dobile su i najbolje plasirane članice ŠBK Samobor Vesna Kartelo i Sanja Zaradić, no ovog su im puta pehari izmaknuli.

Športski bridž klub Samobor nastavlja sa svojim redovitim turnirima utorkom i petkom u 18,30 u Samoborskoj oštariji i poziva sve zainteresirane bridžiste (ili one koji to žele postati) da im se pridruže. Športski bridž klub Samobor planira također organizirati napredne tečajeve, a tečaj za početnike početkom sljedeće godine. Sve informacije o upisu u klub i tečajevima potražite na www.sbksamobor.hr.

U kalendaru natjecanja koje ŠBK Samobor organizira ove godine predstoji još Novogodišnji turnir – Memorijal Gordana Borovčaka, koji će se održati u petak, 27. prosinca.

D.K.

Zagreb Karate Fest - 10. studenoga

KARATE - Šest medalja za najmlađe kataše

KARATE - Šest medalja za najmlađe kataše-1

U nedjelju, 10. studenog, održan je Zagreb Karate Fest, na kojem je sudjelovalo oko 150 natjecatelja. Karate klub Samobor predstavljali su najmlađi kataši, a nekima od njih ovo je ujedno bilo i prvo natjecanje. Ukupno su osvojili 6 medalja – 1 zlato, 2 srebra i 3 bronce.

Najuspješnija je bila Melani Đukić, koja je vrlo dobrim nastupima uspjela osvojiti zlatnu medalju u kategoriji mlađih učenica.

Srebrnu medalju osvojio je talentirani Andrija Vuksanović u kategoriji mlađih učenika.

Također, na svom prvom natjecanju jednako je uspješan bio i mladi Pavel Čička u kategoriji cicibana B.

Brončanu medalju svojim prvim kataškim nastupima osvojio je ciciban Luka Tot.

Medalju istoga sjaja osvojile su i Emma Fresl u kategoriji ml. učenica B te Magdalena Bašić u kategoriji mlađih učenica.

Svoje prve nastupe imali su Vita Požgaj, Ema Đukić i Rafael Soldo, koji unatoč dobrim nastupima ovoga puta nisu uspjeli stati na pobjedničko postolje.

13. Italian Open - Pordenone, 10. studenoga

KYOKUSHIN - 13. Italian Open - Pordenone, 10. studenoga

Alen i Mateo Ćosić te Bruno Stojanović, članovi Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja, u najboljem su svjetlu predstavili Hrvatski kyokushinkai savez na 13. Italian Openu, održanom 10. studenoga 2019. u Pordenoneu.

U trećem, finalnom kolu kategorije kadeta, sastali su se Alen i Mateo, gdje je u vrlo oštroj borbi uspješniji bio Mateo i tako osvojio 1. mjesto, dok je Alen zauzeo 2. mjesto.

Za još jedno zlato s ovog turnira pobrinuo se Bruno, koji je osvojio 1. mjesto u kategoriji juniora.

Ovaj uspjeh svetonedeljskih boraca nije slučajan i nastavak je njihovih odličnih nastupa tijekom godine na turnirima u Ukrajini, Poljskoj, Slovačkoj i dva puta u Mađarskoj.

Više o radu kluba Domenica i Hrvatskom kyokushinkai savezu možete pronaći na FB stranicama Karate Kyokushinkai Croatia i Croatian Kyokushinkai Association te na web stranici www.karate-kyokushinkai.hr.

V.S.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo

NOGOMET - PoTOP Samobora

TOP – Samobor 6:0

(Škarica '16 – 11m, Holetić '28, '43, Nobilo '49, Delač '50, '62)

Rakov Potok – Rugvica Sava 1:2

(Kufrin '9; Filipović '13, Ivandić '59)

Nakon trinaestog kola vodi NK Sutla – Laduč s 29 bodova, druga je Rugvica Sava s 28, TOP je peti s 23 boda, Rakov Potok je sedmi s 21, dok je Samobor na trinaestom mjestu s 13 bodova.