4. nogometna liga središte Zagreb – 10. kolo Sava (S) – Lukavec 3:1 (1:0)

Sava (S) – Lukavec 3:1 (1:0)

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Sudac: Turkalj (Kutina)

Pomoćnici: Vitković i Lukinić (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Novosel(25 – 11m), 1:1 L. Borković(65), 2:1 Cvetković(80), 3:1 Prugovečki(90)

SAVA STRMEC: Madžar, Jupić, Novoselec, Kočnar (od 90. Čačić), Vukić, Maruna, Cvetković (od 80. Barbarić), Jakovljević, Gajger (od 55. Prugovečki), Horvat, Frajt(od 43. Bednanec)

Trener: Davor Orsag

LUKAVEC: Luter, Matić (od 57. Podraniy), V. Borković, M. Grdenić (od 46. L. Borković), Guzina, Mihanović, Sudec, J. Grdenić (od 46. Vračević), Ezgeta, Tuka, Krepčanec

Trener: Slaven Batovanja Gičev

Crveni karton: Podraniy(78)

Igrač susreta: Kruno Cvetković (Sava)

U dvoboju "fenjeraša" Sava je napokon (nakon 7 kola bez osvojenog boda) ubilježila pobjedu s kojom je pobjegla s posljednje pozicije na tablici. Domaćini su bolje ušli u dvoboj te nakon dvije propuštene prigode u 25. minuti stigli do početne prednosti. Cvetković je prekršajem za najstrožu kaznu zaustavljen pred vratima Lukavca, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Novoselec. Gosti do izjednačenja stižu sredinom nastavka. Ubacivanje Vračevića, koji je ušao početkom nastavka, koristi također svježi Borković i vraća stvari na početak. Domaćinu je puno pomogao Podraniy koji je neopreznim startom u 78. minuti momčad Lukavca ostavio s 10 igrača na terenu. Brojčanu prednost domaćini su iskoristili već dvije minute kasnije kada za 2:1 pogađa Cvetković. Konačnu potvrdu pobjede golom za 3:1 i barem malo olakšanje Savi nakon 9 jesenskih kola donosi Prugovečki u sudačkoj nadoknadi.

Nakon desetog kola vodi Karlovac 1919 s 28 bodova, druga je Trešnjevka s 22, dok je Sava na petnaestom mjestu sa 6 bodova.