Karlovac Open - 15. rujna

KARLOVAC - Kataši priskrbili 9 medalja

U nedjelju, 15. rujna, je održan 16. Karlovac Open, na kojem je sudjelovalo 336 natjecatelja iz 35 klubova i tri države. Karate klub Samobor predstavljalo je 12 mladih kataša, koji su ukupno osvojili 9 medalja – 4 srebra i 5 bronci.

Srebrne medalje osvojili su Andrija Vuksanović (ml. učenici), Melani Đukić (ml. učenice), Patrik Peld (učenici) i Siimona Szel (ml. kadetkinje).

Brončane medalje osvojili su Emma Fresl (ml. učenice B), Nina Šunjić (učenice), Roko Vuksanović (ml. kadeti), Luka Lučić (ml. kadeti) i Karla Mandić (ml. kadetkinje).

Na korak do medalje bili su Albena Čička, Fran Jaklenec i Tia Blažević, koji unatoč dobrim nastupima ovoga puta nisu uspjeli stati na pobjedničko postolje.

Samoborcima tri medalje na Prvenstvu Hrvatske u streličarstvu

STRELIČARSTVO - Mario Vavro ovaj put drugi

STRELIČARSTVO - Mario Vavro ovaj put drugi-1

Na državnom prvenstvu u Sisku samoborski streličari ponovno su u nedjelju sakupili pravu kolekciju medalja. Najuspješniji član Streličarskog kluba Samobor je bio Mario Vavro, koji je za jedan krug bio iza svog kolege iz reprezentacije – Domagoja Budena te osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju u kategoriji seniora složenog luka. U istoj kategoriji bio je odličan i Zlatko Pentek, koji je ovog puta osvojio 5. mjesto.

U ženskoj konkurenciji u istoj kategoriji Lana Koller osvojila je 3. mjesto.

Najmlađi natjecatelj bio je Vigo Mikola, koji je po prvi put nastupio na državnom prvenstvu u kategoriji kadeta složenog luka i napravio odličan rezultat koji ga je doveo do brončane medalje.

D.K.

1. županijska nogometna liga zapad – 4. kolo

NOGOMET - Pobjeda Bestovja, poraz Bregane

Bestovje – Jaska 2:1

(Kovačko '21 – 11m, Malenica '57; Nad '46)

Zrinski – BSK 2:2

(Barlović '73 – ag, Marić '90; Hranj '22, Štih '74)

Sloga SU – ZA (O) – Mladost (KS) 6:0

(Masnjak '4, '66, Kukolja '15, Vučur '22, Erjavec '53, Franjičević '83)

Mladost (L) - Bregana 2:0

(Ivanic '79, '89)

Tigar Rakitje – Klokočevac 1:1

(Kinčić '31; Kižlin '2)

GNK Sveta Nedjelja – Jamnica 0:0

Nakon 4. kola vodi Klokočevac s 10 bodova, druga je Mladost (KD) s 9, Sloga SU – ZA, Bregana, GNK Sveta Nedjelja i Bestovje su na diobi od trećeg do sedmog mjesta sa po 7 bodova, Tigar Rakitje je deveto sa 6, dok je Zrinski na četrnaestom mjestu s 2 boda.