Otvoreni kup Slovačke 2019 – Dunajska Streda, 1. lipnja

KYOKUSHIN - Uspješna braća Ćosić

Hrvatski kyokushinkai savez na ovogodišnjem Kupu Slovačke predstavljali su članovi svetonedeljske Domenice, Mateo i Alen Ćosić te Bruno Stojanović.

Mateo je osvojio 1. mjesto u kategoriji starijih kadeta +50 kg, njegov brat Alen u istoj kategoriji osvojio je 2. mjesto, dok je Bruno osvojio 1. mjesto u kategoriji starijih juniora +70kg.

Medalje na ovom natjecanju nastavak su uspješnih nastupa na turnirima u Ukrajini i Poljskoj te su zalog za nastavak uspješne natjecateljske sezone i u jesenskom dijelu.

Album fotografija pogledajte na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia, dok o radu Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja i IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska pogledajte na www.karate-kyokushinkai.hr.

V.S.

Uspješan nastup mladih Samoboraca na Sisak kupu

KARATE - Roko Cirnski zlatni

KARATE - Roko Cirnski zlatni-1

Karate klub Sisak je bio 1. lipnja organizator 28. po redu Sisak kupa, koji je u sportskoj dvorani Brezovica okupio 304 sportašica i sportaša iz 37 klubova Hrvatske, Slovenije, BiH i Slovačke.

Boje Karate klub Samobor je predstavljalo devetero mladih nada, od kojih se šestero njih vratilo u Samobor s medaljama oko vrata.

Najuspješniji je bio aktualni viceprvak države Roko Cirnski (mlađi kadeti do 41 kg), koji je u Sisku bio najdominantniji i osvojio 1. mjesto.

Srebrom se okitila sve bolja i bolja Nikol Severac (mlađe kadetkinje do 55 kg) kao i talentirani Jakov Udovčić (mlađi učenici do 34 kg).

Za bronce su se u Sisku izborili Antonio Bašić (učenici do 34 kg), koji je debitirao u borbama, Borna Šunjić (mlađi kadeti do 45 kg), te Ana Terihaj (mlađe kadetkinje do 55 kg).

Ovaj put nije bilo dovoljno sreće za Miu Fauković, Mihaela Križetića i Luku Kosa, koji su ostali bez odličja.

Do kraja sezone je za karateke Karate kluba Samobora preostalo još prvenstvo Zagrebačke županije (16. lipnja), Austrija junior open (22. lipnja), a zatim će jedan dio natjecatelja kluba u Umagu sudjelovati na kampu Svjetske karate federacije, gdje će boraviti sedam dana (od 1. do 8. srpnja) i trenirati s kolegicama i kolegama iz oko 90 država svijeta.