Novoselac dva puta iz penala

BEDEKOVČINA – Igralište Tondacha

Sudac: Borojević

Pomoćnici: Malekinušić i Baneković (svi iz Kutine)

Strijelci: 0:1 Držić(13), 1:1 Merlin(16), 1:2 Novoselec(20 – 11m), 1:3 Vrančić(38), 2:3 Merlin(45 – 11m), 2:4 Novoselec(56 – 11m)

TONDACH: Družinec, Hendija, Bosec (od 80. Postonjski), Mlinarić, R. Jurina (od 74. Sedlar), Čehulić, Vrančić (od 84. Skorzit), Borovčak, L. Jurina (od 66. Jakopec), Merlin, Vlaisavljević (od 46. Frtalj)

Trener: Drago Bartolić

SAVA STRMEC: Bašić, Novoselec (od 58. Frajt), Filipović, Cerovečki, Kočnar (od 74. Crnković), Držić, Brdarić, Mršić (od 68. Barišić), Cvetković (od 69. Srpak; od 90. Jurin), Horvatinec, Vrančić

Trener: Goran Vincetić

Igrač susreta: Filip Vrančić (Sava)

Pod vodstvom novog trenera Gorana Vincetića igrači Save porazili su domaći Tondach i tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza. Vatreni početak susreta u Zagorju donio je tri pogotka u prvih 20 minuta, a do predaha 100 – tinjak gledatelja vidjelo je sveukupno pet golova. Mrežu domaćina u 13. minuti načeo je Držić, no gostujući rezultatski plus poništio je samo 3 minute kasnije Merlin. Prvu od tri najstrože kazne sudac Borojević dosudio je u 20. minuti i to u korist gosta koji ponovno vodi nakon što je loptu iza leđa domaćeg vratara spremio Novoselec. U 38. minuti autor najljepšeg poteza na susretu je Vrančić koji novi golom „podebljava“ prednost svoje ekipe. U vremenskom dodatku prvog poluvremena nova najstroža kazna, ovoga puta za domaćine, pa strijelac prvog gola Merlin još jednom povećava svoj golgeterski učinak. Sava ponovno (iz trećeg jedanaesterca) u 56. minuti odlazi na prednost od dva gola koja više nije bila uhvatljiva za domaćine koji su do kraja meča najozbiljnije priprijetili pogodivši okvir Savinih vrata.

Mladost (P) – Samobor 3:2 (1:1)

Vodili, vodili, pa se pogubili

PETRINJA – Gradski stadion

Sudac: Babić (Zagradci)

Pomoćnici: Gorše i Tadić (oba iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Brujić(4), 1:1 Jandrić(12), 1:2 Čerkez(47), 2:2 Bezić(67 – 11m), 3:2 Baniček(80)

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Bačan, Bezić, Drljača (od 83. Tomić), Jandrić (od 89. Korečić), Cerjak (od 67. Baniček), Špišić, Dolovčak (od 74. Papić), Matić (od 46. Gajdek), Marović, Krmpotić

Trener: Franjo Pužin

SAMOBOR: Braje, Čerkez, Maruna (od 74. Petruša), Horvat, Regović, Severec, Puškarić (od 87. Kotoraš), Ibrahimović, Kostanjski, Brujić, Šarić

Trener: Zoran Vukelić

Igrač susreta: Boris Baniček (Mladost)

Dobar nastup Samoboraca kod drugoplasirane momčadi prvenstva nije nagrađen, nego je upisan minimalni poraz od 3:2. Unatoč tome što su bili dva puta u rezultatskom plusu, Samoborci su u posljednjih 10 minuta ušli s egal rezultatom 2:2, a onda su domaćini nakon velikog pritiska uspjeli poslati loptu po treći puta iza leđa Braje i upisati minimalnu pobjedu. Za goste je meč u Petrinji počeo vrlo dobro. Već u 4. minuti Ibrahimović poslužuje Brujića koji preciznim udarcem matira domaću jedinicu Kovačevića. Nakon lijepe akcije 8 minuta kasnije udarcem iz blizine rezultat poravnava Jandrić. Samoborce u novu prednost odmah na startu nastavka dovodi Čekrez. Njegov dalekometni udarac iznenadio je vratara Mladosti pa je Samobor ponovno u prednosti. Susret se rezultatski mogao prelomiti kada je Kostanjski izašao sam pred vratara Mladosti, ali umjesto da pogodi za 1:3, gostujući napadač pogađa okvir vrata. Kazna za to slijedi ubrzo preko Bezića i Baničeka pa svi bodovi ostaju u Petrinji.

Nakon dvadesetog kola vodi Vrapče s 47 bodova, druga je Mladost (P) s 44, Sava je trinaesta s 18, dok je Samobor na šesnaestom mjestu s 13 bodova.