11.03.2019.

Kyokushin karate - 16. Kup Domenice

KYOKUSHIN - 220 natjecatelja iz 13 zemalja

Kyokushin karate - 16. Kup Domenice

16. Kup Domenice, u organizaciji Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja, okupio je 220 natjecatelja iz 13 zemalja, i to iz Austrije, Italije, Nizozemske, Njemačke, Mađarske, Poljske, SAD-a, Slovačke, Slovenije, Srbije, Švicarske, Ukrajine te Hrvatske. Turnir je održan 9. ožujka u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak. U prijepodnevnom dijelu turnira održano je natjecanje u katama na dva tatamija, na kojem je nastupilo 58 natjecatelja u 8 kategorija, od limača do seniora.

Nakon svečanog otvaranja, u 13 sati turnir se nastavio na četiri tatamija natjecanjem u borbama gdje je nastupilo 185 natjecatelja u 36 kategorija.

Turnir je otvorio Hrvoje Frankić, zamjenik župana Zagrebačke županije, a nazočnima se ispred Grada Svete Nedelje obratio Matej Vrdoljak, predsjednik Gradskog vijeća. Svečanom otvaranju nazočio je i Ivica Pavlić, ravnatelj OŠ Vladimir Deščak, dok su ispred Sportske zajednice grada Svete Nedelje otvaranju nazočili predsjednik Zoran Žitković, dopredsjednik Drago Skledar te Irena Lacković, članica Izvršnog odbora.

Među nazočnima bio je i Marijan Jurić, predsjednik SZGSN od osnutka 1999. pa do 2009. te predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije od 2007. do 2011. Otvaranju su nazočili i Mate Bilobrk, zapovjednik ATJ Lučko te instruktori Nikola Flanjak i Tomislav Bošnjak.

Otvaranje turnira svojim su nastupom uveličale Svetonedeljske mažoretkinje.

Pokrovitelji turnira bili su Grad Sveta Nedelja, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Sportska zajednica grada Svete Nedelje, turističke zajednice Zagrebačke županije i Svete Nedelje, a turnir su pomogli i Bieresdorf d.o.o., AWT d.o.o., Insako d.o.o., Jamnica d.d., Atlantic Trade d.d., Coca-Cola HBC, Auspuh Lastovčić d.o.o. te Caffe bar Domenica.

Medijski pokrovitelji turnira bili su Radio SVN, Nova svetonedeljska panorama, Svetonedeljski list, Glasnik SSN i Radio Samobor.

Samoborski i svetonedeljski kyokushin predstavljali su klubovi Bregana DIV, Feniks Rude, Fortis Samobor, TNT Samobor, Mas. Oyama Strmec i domaćin - klub Domenica Sveta Nedelja.

V.S.

Rezultati

KATE

Limači 2012/2009

1. Laszlo Bene – Warriors Team Mađarska

2. Luka Kucan – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

3. Zente Garamszegi – Warriors Team Mađarska

4. Adam Baranya – Kisujszallasi SE Mađarska

Limačice 2012/2009

1. Kata Szokonya – Warriors Team Mađarska

2. Julijana Golubić – Domenica Sveta Nedjelja Hrvatska

3. Lucija Borovec Kerman – Fortis Samobor Hrvatska

4. Laura Bućan – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

Kadeti 2008/2005

1. Armand Balogh – Kisujszallas SE Mađarska

2. Alen Ćosić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

3. Borna Ivančić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

4. Tamas Grob – Warriors Team Mađarska

Kadetkinje 2008/2005

1. Virag Kocsis – Seiken STKE Mađarska

2. Julia Pobidel – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

3. Barbara Jurinec – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

4. Aleksandra Wyciszkiewicz – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

Juniori 2004/2001

1. Miklos Maj – Seiken STKE Mađarska

2. Bruno Stojanović – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

3. Levente Magyar – Karcagi SE Mađarska

4. Laszlo Kalocsai – Satoraljaujhely Mađarska

Juniorke 2004/2001

1. Boglorka Lucson – Seiken STKE Mađarska

2. Eszter Kocsic – Seiken STKE Mađarska

3. Magdalena Siudek – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

4. Kamila Nalberska – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

Seniori 2000>

1. Andras Susko – Satoraljaujhely Mađarska

2. Luka Sekelj – Fortis Samobor Hrvatska

3. Gyorgy Raczko – Kisujszallasi SE Mađarska

4. Tomislav Božić – Fortis Samobor Hrvatska

Seniorke 2000>

1. Simone Gyarmati – Karcagi SE Mađarska

2. Ana Skukan – Fortis Samobor Hrvatska

3. Zita Herczegh – Seiken STKE Mađarska

4. Ana Rošić – FCKKS Srbija

BORBE

Ml. limači 2012/2011 -30kg

1. Noa Čić – Feniks Rude Hrvatska

2. Oliver Heide – KDK Austrija

3. Aba Bator Kovacs – Sarospataki SE Mađarska

4. Benjamin Hauser – Kenbukai Italija

Ml. limači 2012/2011 +40kg

1. Leonard Štajnkler – Feniks Rude Hrvatska

2. Roko Drešar – Feniks Rude Hrvatska

Ml. limačice 2012/2011 -30kg

1. Linda Jančović – Oyama Dojo Gabčikovo Slovačka

2. Leona Sitta – Feniks Rude Hrvatska

3. Gal Nora Vivien – Sarospataki SE Mađarska

St. limači 2010/2009 -35kg

1. Levente Furko – Kisujszallasi SE Mađarska

2. Laszlo Bene – Warriors Team Mađarska

3. Zente Garamszegi – Warriors Team Mađarska

4. Helios Muizebelt – KDK Austrija

St. limači 2010/2009 -45kg

1. Botond Biro – Akaryu Dojo Mađarska

2. Luka Hasanagić – Feniks Rude Hrvatska

3. Maxim Murn – Kempo Arnis Slovenija

4. Bennet Stahlheber – Kenbukai Italija

St. limači 2010/2009 +45kg

1. Lan Kincl Skube – Kempo Arnis Slovenija

2. Luka Marinčić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

3. Karlo Drakšić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

4. Thomas Tomašković – Feniks Rude Hrvatska

St. limačice 2010/2009 -30kg

1. Lana Miloševič – Kyokushin-Kan Srbija

2. Laura Garašić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

3. Lana Marić – Fortis Samobor Hrvatska

St. limačice 2010/2009 -40kg

1. Eva Podkrižnik – Kempo Arnis Slovenija

2. Kata Szokonya – Warriors Team Mađarska

3. Alja Pajk – Kempo Arnis Slovenija

4. Kyra Marković – Kempo Arnis Slovenija

Ml. kadeti 2008/2007 -40kg

1. Tamas Grob – Seiken STKE Mađarska

2. Zsombor Szabo – Warriors Team Mađarska

3. Bartosz Nazim – IBK Poljska

4. Kornel Ceglinski – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

Ml. kadeti 2008/2007 -50kg

1. Peter Antal – Akaryu Dojo Mađarska

2. Oleksandr Rohovyi – AKKA Ukrajina

3. Adam Bednarczyk – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

4. Niko Stojanović – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

Ml. kadeti 2008/2007 +50kg

1. Bruno Kolar – Mas. Oyama Strmec Hrvatska

2. Balogh Csaba – Marossy Dojo Mađarska

3. Mikolaj Mizerski – KDK Austrija

Ml. kadetkinje 2008/2007 -35kg

1. Alicja Sala – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

2. Julia Pobidel – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

3. Natalie Wang – KDK Austrija

Ml. kadetkinje 2008/2007 -45kg

1. Laura Jančović – Oyama Dojo Gabčikovo Slovačka

2. Ira Trontelj – Kempo Arnis Slovenija

3. Elena Ladović – Mladost Suhopolje Hrvatska

4. Simena Moos – IFK Švicarska

Ml. kadetkinje 2008/2007 +45kg

1. Viktoria Štefović – Fortis Samobor Hrvatska

2. Doris Zuparić – Kempo Arnis Slovenija

St. kadeti 2006/2005 -50kg

1. Igor Kijak – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

2. Daniil Kurnet – UKKA Ukajina

3. Sandro Kuster – IFK Švicarska

4. Gal Csaba Patrik – Sarospataki SE Mađarska

St. kadeti 2006/2005 -60kg

1. Balazs Turcsanyi – Satoraljaujhely Mađarska

2. Alen Ćosić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

3. Matic Potočnik – DBV Bushido Slovenija

4. Sergej Gvadjeva – Kempo Arnis Slovenija

St. kadeti 2006/2005 +60kg

1. Pawel Grobelny – IBK Poljska

2. Mark Radovičević – Kempo Arnis Slovenija

3. Borna Ivančić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

4. Nick Muller – IFK Švicarska

St. kadetkinje 2006/2005 -40kg

1. Angela Egil – IFK Švicrska

2. Tea Hren Pavlin – Kempo Arnis Slovenija

St. kadetkinje 2006/2005 -50kg

1. Virag Kocsic – Seiken STKE Mađarska

2. Nika Kincl Skube – Kempo Arnis Slovenija

3. Viktoria Klemenčić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

4. Sara Vidak – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

St. kadetkinje 2006/2005 +50kg

1. Evie van der Burgh – F en F Nizozemska

2. Sara Antal – Akaryu Dojo Mađarska

3. Lara Krašovec – Kempo Arnis Slovenija

4. Lara Mijatov – Kempo Arnis Slovenija

Ml. juniori 2004/2003 -60kg

1. Oleksii Krasylnikov – UKKA Ukrajina

2. Oleksii Stadnik – UKKA Ukrajina

3. Jelle van Ee – F en F Nizozemska

4. Dorijan Škiljan – Feniks Rude Hrvatska

Ml. juniorke 2004/2003 -55kg

1. Alexandra Kovacs – Fighter SE Mađarska

2. Sofija Jelovac – FCKKS Srbija

Ml. juniorke 2004/2003 +55kg

1. Andrea Milošević – Kyokushin-Kan Srbija

2. Nika Šemeš – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

3. Kamila Nalberska – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

4. Lea Bišćan – Bregana DIV Hrvatska

St. juniori 2002/2001 -65kg

1. Miklos Maj – Seiken STKE Mađarska

2. Bence Szabo – Sarospataki SE Mađarska

3. Jakub Dwojak – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

St. juniori 2002/2001 -75kg

1. Mate Liptak Gallo – Horvath Dojo Mađarska

2. Josip Novosel – TNT Samobor Hrvatska

3. Zalan Turcsanyi – Satoraljaujhely Mađarska

4. Max Norsky – IFK Švicarska

St. juniori 2002/2001 +75kg

1. Asif Haidary – MTV Minhen Njemačka

2. Nik Radovičević – Kempo Arnis Slovenija

3. Bruno Stojanović – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

4. Aron Kovacs – Sarospataki SE Mađarska

St. juniorke 2002/2001 +60kg

1. Boglarka Lucsan – Seiken STKE Mađarska

2. Daria Kuszak – IBK Poljska

Ml. senori 2000/1999 -70kg

1. Jozsef Arvai – Fighter SE Mađarska

2. Arif Haidary – MTV Minhen Njemačka

Ml. senori 2000/1999 -80kg

1. Abel Buza – Sarospataki SE Mađarska

2. Marko Ristić – DBV Bushido Slovenija

Ml. senori 2000/1999 +80kg

1. Zoltan Kotuly – OKKKSZK IBK Mađarska

2. Tomislav Božić – Fortis Samobor Hrvatska

St. seniori B 1998> -80kg

1. Rok Popit – DBV Bushido Slovenija

2. Fabio Raminelli – Kenbukai Italija

3. Miloš Žujović – DBV Bushido Slovenija

St. seniori B 1998> +80kg

1. Karlo Belko – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

2. Nino Jelnikar – Kempo Arnis Slovenija

St. seniori A 1998> -80kg

1. Serji Solomonian – KDK Austrija

2. Paul Baidenmann – F en F Nizozemska

3. Christian Kronsteiner – Strasshof Austrija

St. seniori A 1998> +80kg

1. Lukas Prem – KDK Austrija

2. Max Bornschle – MTV Minhen Njemačka

3. Jorg Vochetzer – MTV Minhen Njemačka

4. Matteo Brescanzin – Kenbukai Italija

St. seniorke A 1998> -65kg

1. Julia Lemikh – KDK Austrija

2. Dora Velmovszki – Sarospataki SE Mađarska

St. seniorke A 1998> +65kg

1. Claudia Szerezla – Fighter SE Mađarska

2. Chenge Toth – Warriors Team Mađarska

 
11.03.2019.

9. kolo 1. HL zapad muški

STOLNI TENIS - Bodovi otišli u Rijeku

9. kolo 1. HL zapad muški

Stolnotenisači Samobora su 9. ožujka ugostili drugoplasiranu ekipu lige STK Kvarner iz Rijeke.

Nakon pojedinačnih partija prvog kruga gosti su poveli 2-1, Samoborci u igri parova (Znika Petar - Nemec) ne uspijevaju u četvrtom setu kod vodstva 2-1 završiti meč i gube 13-11, a u neizvjesnom petom setu Riječani uspijevaju rješiti u svoju korist i povisuju ukupno vodstvo na 3-1.

Nemec uspijeva smanjiti ukupni rezultat na 3-2, no to je bilo sve i STK Kvarner zasluženo nosi bodove u Rijeku.

K.Z.

 
11.03.2019.

1. županijska nogometna liga zapad – 16. kolo

NOGOMET - Bregani bod, Tigar "pregrizao" Jasku

1. županijska nogometna liga zapad – 16. kolo

Sloga SU – ZA – Mladost (L) 1:1

(Jež '7; Anzulović '18)

Sloga (B) – Jamnica 3:0

(Pezer '24, Galić '44, Škutin '89)

Jaska – Tigar Rakitje 0:1

(Jerković '76)

Rakov Potok – Klokočevac 3:2

(Balen '27, Mačešić '45, '47; Mataušić '5, Beloša '62)

Bregana - Pušća 2:2

(Keresman '12, Brekalo '64 – ag; Nežić '53, '60)

Sava (D) – Novaki 3:0

(Vrhovski '38, Blažević '70, '74)

Bestovje – Dinamo (O) – nije odigrano, Dinamo odustao od daljnjeg natjecanja

M.M.

Nakon šesnaestog kola vodi Rakov Potok s 43 boda, druga je Sava (D) s 32, peta je Sloga SU - ZA s 26 koliko imaju i šesta Bregana i osmi Tigar Rakitje, Klokočevac je jedanaesti sa 17 bodova, koliko ima i dvanaesta Sloga (B), Bestovje je četrnaesto s 15 dok su Novaki na petnaestom mjestu sa 6 bodova.

 
11.03.2019.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 16. kolo

NOGOMET - Poraz TOP-a, bod Zrinskom

Jedinstvena županijska nogometna liga – 16. kolo

TOP – Lukavec 0:1

(L. Borković '35)

Zrinski – Kupinec 1:1

(Grgečić '55, Tomić '37)

M.M.

Nakon šesnaestog kola vodi Lukavec s 40 bodova, drugi je Dinamo (J) s 34, TOP je petnaesti s 9, dok je Zrinski na šesnaestom mjestu sa 7 bodova.

 
11.03.2019.

SENIORI – II. liga Centar – 16. kolo Mladost : Samobor 73:85 (24:46) (12:13, 12:33, 26:17, 23:22)

KOŠARKA - Rapsodija u drugoj četvrtini

SENIORI – II. liga Centar – 16. kolo
Mladost : Samobor   73:85 (24:46) (12:13, 12:33, 26:17, 23:22)

SAMOBOR: Marko Šilobod 20, Lovro Mandalinić 19, Vanja Miletić 16, Bruno Levanić-Kutni 10, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Bruno Srabotnak 5, Dario Gazić 4, Josip Škara 3, Luka Žilić 2, Karlo Filipović; Trener: Marin Sedlar

MLADOST: Ante Brzović 30, Daniel Pavičić 15, Leon Kalinić 15, Luka Krajinović 5, Renato Serdarušić 3, Karlo Lukačić 2, Vito Čubrilo 2, Aleksa Gatarić 1, Žarko Parlov, Rok Radović; Trener: Marko Trninić

Seniori Samobora u 16. kolu II. lige Centar pobijedili su na gostujućem terenu ekipe Mladosti rezultatom 73:85.

U vrlo tvrdom početku utakmice i vodstvu domaćina u 6. minuti igre od 6:0 Samoborcima uspijeva tek jedanaestim pokušajem ući u koš. Samoborci ipak uspijevaju minimalno dobiti prvu četvrtinu s košem razlike.

Druga četvrtina u odnosu na prvu bila je prava rapsodija. Nakon odličnih obrana Samoborci u dva poteza rješavaju efekno kontranapade te serijom ubačaja rješavaju poluvreme s 22 koša razlike za 46:22. Drugo poluvrijeme domaćini na sve načine pokušavaju preokrenuti rezultat, ali razigrani Samoborci ni u jednom trenutku ne dozvoljavaju domaćininma da smanje razliku na manje od 10 koševa te na kraju zasluženo pobjeđuju. Sljedeće subote u 17,30 sati Samoborci u derbiju kola u utakmici za drugo mjesto lige ugošćuju ekipu Zapada iz Zagreba.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Marko Šilobod s 20, Lovro Mandalinić s 19 i Vanja Miletić sa 16 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Ante Brzović s 30 koševa.

T.I.

 
11.03.2019.

Liga U13 – 2. HRL – 10. kolo Cedevita II : Samobor 41:75 (15:49) (8:19, 7:30, 12:14, 14:12)

KOŠARKA - Marat Kos vodio do pobjede

SAMOBOR: Marat Kos 41, Oliver Magdić 12, Luka Žganjer 8, Marko Dolenac 6, Marko Musa 4, Sven Žingor 2, Borna Žganjer 2, Bojan Klasav, Niko Boch; Trener: Marko Šilobod

CEDEVITA II: Ante Skelin 15, Toma Ćorić 6, Franko Živko 5, Fran Herceg 4, Arijan Krčelić 4, Roko Grašo 3, Filip Vidović 2, Andrija Zubak 2, Viktor Crnojević, Lovro Jagić, Fran Jagatić, Dario Iverlač; Trener: Borka Kolaj

U 10. kolu Lige U13 Samoborci su na gostujućem terenu uvjerljivo pobijedili prvoplasiranu ekipu Cedevite II rezultatom 41:75 i time im se primaknuli na samo bod zaostatka.

Najmlađi Samoborci predvođeni liberom Maratom Kosom nastavljaju veliku seriju pobjeda. Već do poluvremena Samoborci dobrom obranom i brzim kontranapadima ostvaruju visokih 34 koša prednosti, tako da u drugom poluvremenu druga postava Samoboraca smireno privodi utakmicu kraju za zasluženu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca uz odličnog Marata Kosa s 41 košem, solidno je odigrao i Oliver Magdić s 12 koševa.

Kod Cedevite II najučinkovitiji je bio Ante Skelin s 15 koševa.

T.I.

 
11.03.2019.

PRETKADETI – 3. HRL – 4. kolo Fortuna : Samobor 43:91 (19:56) (13:28, 6:28, 12:19, 12:16)

KOŠARKA - Potopili ih već do poluvremena

SAMOBOR: Marat Kos 33, Lovro Sedlar 17, Tin Jelić 11, Luka Žganjer 11, Martin Grgos 6, Niko Boch 5, Martin Bernardić 4, Vito Čretni 4

FORTUNA: Marin Brekalo 10, Tin Kunjas 10, Karlo Martinčić 9, David Mršo 7, Mihael Gvozdanović Glavač 5, Antun Mamuzić 2, Marko Vnučec, Alan Pašalić, Filip Jandras, Lucas Potkonjak

U 4. kolu lige Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 43:91 te trenutno zauzimaju vrh ljestvice.

Prejaka ekipa Samoboraca već do poluvremena je napravila pravi potop u redovima Zaprešićana. U drugom poluvremenu Samoborci su malo prikočili, tako da domaćini uspijevaju tek ravnopravnije igrati, ali ne i ublažiti uvjerljivi poraz.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Marat Kos s 33 i Lovro Sedlar sa 17 koševa.

T.I.

 

Kyokushin karate - 16. Kup Domenice

9. kolo 1. HL zapad muški

1. županijska nogometna liga zapad – 16. kolo

Jedinstvena županijska nogometna liga – 16. kolo

SENIORI – II. liga Centar – 16. kolo Mladost : Samobor 73:85 (24:46) (12:13, 12:33, 26:17, 23:22)

Liga U13 – 2. HRL – 10. kolo Cedevita II : Samobor 41:75 (15:49) (8:19, 7:30, 12:14, 14:12)

PRETKADETI – 3. HRL – 4. kolo Fortuna : Samobor 43:91 (19:56) (13:28, 6:28, 12:19, 12:16)

Arhiva 2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002