Kyokushin karate - 16. Kup Domenice

KYOKUSHIN - 220 natjecatelja iz 13 zemalja

16. Kup Domenice, u organizaciji Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja, okupio je 220 natjecatelja iz 13 zemalja, i to iz Austrije, Italije, Nizozemske, Njemačke, Mađarske, Poljske, SAD-a, Slovačke, Slovenije, Srbije, Švicarske, Ukrajine te Hrvatske. Turnir je održan 9. ožujka u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak. U prijepodnevnom dijelu turnira održano je natjecanje u katama na dva tatamija, na kojem je nastupilo 58 natjecatelja u 8 kategorija, od limača do seniora.

Nakon svečanog otvaranja, u 13 sati turnir se nastavio na četiri tatamija natjecanjem u borbama gdje je nastupilo 185 natjecatelja u 36 kategorija.

Turnir je otvorio Hrvoje Frankić, zamjenik župana Zagrebačke županije, a nazočnima se ispred Grada Svete Nedelje obratio Matej Vrdoljak, predsjednik Gradskog vijeća. Svečanom otvaranju nazočio je i Ivica Pavlić, ravnatelj OŠ Vladimir Deščak, dok su ispred Sportske zajednice grada Svete Nedelje otvaranju nazočili predsjednik Zoran Žitković, dopredsjednik Drago Skledar te Irena Lacković, članica Izvršnog odbora.

Među nazočnima bio je i Marijan Jurić, predsjednik SZGSN od osnutka 1999. pa do 2009. te predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije od 2007. do 2011. Otvaranju su nazočili i Mate Bilobrk, zapovjednik ATJ Lučko te instruktori Nikola Flanjak i Tomislav Bošnjak.

Otvaranje turnira svojim su nastupom uveličale Svetonedeljske mažoretkinje.

Pokrovitelji turnira bili su Grad Sveta Nedelja, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Sportska zajednica grada Svete Nedelje, turističke zajednice Zagrebačke županije i Svete Nedelje, a turnir su pomogli i Bieresdorf d.o.o., AWT d.o.o., Insako d.o.o., Jamnica d.d., Atlantic Trade d.d., Coca-Cola HBC, Auspuh Lastovčić d.o.o. te Caffe bar Domenica.

Medijski pokrovitelji turnira bili su Radio SVN, Nova svetonedeljska panorama, Svetonedeljski list, Glasnik SSN i Radio Samobor.

Samoborski i svetonedeljski kyokushin predstavljali su klubovi Bregana DIV, Feniks Rude, Fortis Samobor, TNT Samobor, Mas. Oyama Strmec i domaćin - klub Domenica Sveta Nedelja.

STOLNI TENIS - Bodovi otišli u Rijeku

Stolnotenisači Samobora su 9. ožujka ugostili drugoplasiranu ekipu lige STK Kvarner iz Rijeke.

Nakon pojedinačnih partija prvog kruga gosti su poveli 2-1, Samoborci u igri parova (Znika Petar - Nemec) ne uspijevaju u četvrtom setu kod vodstva 2-1 završiti meč i gube 13-11, a u neizvjesnom petom setu Riječani uspijevaju rješiti u svoju korist i povisuju ukupno vodstvo na 3-1.

Nemec uspijeva smanjiti ukupni rezultat na 3-2, no to je bilo sve i STK Kvarner zasluženo nosi bodove u Rijeku.

Rakov Potok – Klokočevac 3:2

(Balen '27, Mačešić '45, '47; Mataušić '5, Beloša '62)

Bregana - Pušća 2:2

(Keresman '12, Brekalo '64 – ag; Nežić '53, '60)

Sava (D) – Novaki 3:0

(Vrhovski '38, Blažević '70, '74)

Bestovje – Dinamo (O) – nije odigrano, Dinamo odustao od daljnjeg natjecanja

Nakon šesnaestog kola vodi Rakov Potok s 43 boda, druga je Sava (D) s 32, peta je Sloga SU - ZA s 26 koliko imaju i šesta Bregana i osmi Tigar Rakitje, Klokočevac je jedanaesti sa 17 bodova, koliko ima i dvanaesta Sloga (B), Bestovje je četrnaesto s 15 dok su Novaki na petnaestom mjestu sa 6 bodova.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 16. kolo

NOGOMET - Poraz TOP-a, bod Zrinskom

TOP – Lukavec 0:1

(L. Borković '35)

Zrinski – Kupinec 1:1

(Grgečić '55, Tomić '37)

Nakon šesnaestog kola vodi Lukavec s 40 bodova, drugi je Dinamo (J) s 34, TOP je petnaesti s 9, dok je Zrinski na šesnaestom mjestu sa 7 bodova.

SENIORI – II. liga Centar – 16. kolo Mladost : Samobor 73:85 (24:46) (12:13, 12:33, 26:17, 23:22)

KOŠARKA - Rapsodija u drugoj četvrtini

SENIORI – II. liga Centar – 16. kolo
Mladost : Samobor   73:85 (24:46) (12:13, 12:33, 26:17, 23:22)

SAMOBOR: Marko Šilobod 20, Lovro Mandalinić 19, Vanja Miletić 16, Bruno Levanić-Kutni 10, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Bruno Srabotnak 5, Dario Gazić 4, Josip Škara 3, Luka Žilić 2, Karlo Filipović; Trener: Marin Sedlar

MLADOST: Ante Brzović 30, Daniel Pavičić 15, Leon Kalinić 15, Luka Krajinović 5, Renato Serdarušić 3, Karlo Lukačić 2, Vito Čubrilo 2, Aleksa Gatarić 1, Žarko Parlov, Rok Radović; Trener: Marko Trninić

Seniori Samobora u 16. kolu II. lige Centar pobijedili su na gostujućem terenu ekipe Mladosti rezultatom 73:85.

U vrlo tvrdom početku utakmice i vodstvu domaćina u 6. minuti igre od 6:0 Samoborcima uspijeva tek jedanaestim pokušajem ući u koš. Samoborci ipak uspijevaju minimalno dobiti prvu četvrtinu s košem razlike.

Druga četvrtina u odnosu na prvu bila je prava rapsodija. Nakon odličnih obrana Samoborci u dva poteza rješavaju efekno kontranapade te serijom ubačaja rješavaju poluvreme s 22 koša razlike za 46:22. Drugo poluvrijeme domaćini na sve načine pokušavaju preokrenuti rezultat, ali razigrani Samoborci ni u jednom trenutku ne dozvoljavaju domaćininma da smanje razliku na manje od 10 koševa te na kraju zasluženo pobjeđuju. Sljedeće subote u 17,30 sati Samoborci u derbiju kola u utakmici za drugo mjesto lige ugošćuju ekipu Zapada iz Zagreba.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Marko Šilobod s 20, Lovro Mandalinić s 19 i Vanja Miletić sa 16 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Ante Brzović s 30 koševa.

Liga U13 – 2. HRL – 10. kolo Cedevita II : Samobor 41:75 (15:49) (8:19, 7:30, 12:14, 14:12)

KOŠARKA - Marat Kos vodio do pobjede

SAMOBOR: Marat Kos 41, Oliver Magdić 12, Luka Žganjer 8, Marko Dolenac 6, Marko Musa 4, Sven Žingor 2, Borna Žganjer 2, Bojan Klasav, Niko Boch; Trener: Marko Šilobod

CEDEVITA II: Ante Skelin 15, Toma Ćorić 6, Franko Živko 5, Fran Herceg 4, Arijan Krčelić 4, Roko Grašo 3, Filip Vidović 2, Andrija Zubak 2, Viktor Crnojević, Lovro Jagić, Fran Jagatić, Dario Iverlač; Trener: Borka Kolaj

U 10. kolu Lige U13 Samoborci su na gostujućem terenu uvjerljivo pobijedili prvoplasiranu ekipu Cedevite II rezultatom 41:75 i time im se primaknuli na samo bod zaostatka.

Najmlađi Samoborci predvođeni liberom Maratom Kosom nastavljaju veliku seriju pobjeda. Već do poluvremena Samoborci dobrom obranom i brzim kontranapadima ostvaruju visokih 34 koša prednosti, tako da u drugom poluvremenu druga postava Samoboraca smireno privodi utakmicu kraju za zasluženu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca uz odličnog Marata Kosa s 41 košem, solidno je odigrao i Oliver Magdić s 12 koševa.

Kod Cedevite II najučinkovitiji je bio Ante Skelin s 15 koševa.

PRETKADETI – 3. HRL – 4. kolo Fortuna : Samobor 43:91 (19:56) (13:28, 6:28, 12:19, 12:16)

KOŠARKA - Potopili ih već do poluvremena

SAMOBOR: Marat Kos 33, Lovro Sedlar 17, Tin Jelić 11, Luka Žganjer 11, Martin Grgos 6, Niko Boch 5, Martin Bernardić 4, Vito Čretni 4

FORTUNA: Marin Brekalo 10, Tin Kunjas 10, Karlo Martinčić 9, David Mršo 7, Mihael Gvozdanović Glavač 5, Antun Mamuzić 2, Marko Vnučec, Alan Pašalić, Filip Jandras, Lucas Potkonjak

U 4. kolu lige Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 43:91 te trenutno zauzimaju vrh ljestvice.

Prejaka ekipa Samoboraca već do poluvremena je napravila pravi potop u redovima Zaprešićana. U drugom poluvremenu Samoborci su malo prikočili, tako da domaćini uspijevaju tek ravnopravnije igrati, ali ne i ublažiti uvjerljivi poraz.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Marat Kos s 33 i Lovro Sedlar sa 17 koševa.