SENIORI – II. liga Centar – 14. kolo Zrinjevac 1973 : Samobor 79:71 (46:33) (26:15, 20:18, 18:20, 15:18)

KOŠARKA - Promašili kontre i izgubili

SENIORI – II. liga Centar – 14. kolo
Zrinjevac 1973 : Samobor  79:71 (46:33) (26:15, 20:18, 18:20, 15:18)

SAMOBOR: Josip Škara 20, Lovro Mandalinić 11, Vanja Miletić 10, Bruno Srabotnak 9, Marko Šilobod 6, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Bruno Levanić-Kutni 5, Dario Gazić 4, Luka Žilić, Jakša Milatić; Trener: Marin Sedlar

ZRINJEVAC 1973: Kristijan Validžić 26, Dean Popović 15, Martin Juršić 12, Ivan Barić 7, Mateo Habazin 7, Ante Martinac 7, Emanuel Lončarić 2, Filip Vranješ 2, Marko Krpeljević 1, Ivan Jukić, Ivan Ćorić, Fran Došen; Trener: Vanja Uzelac

Seniori Samobora u 14. kolu II. lige Centar izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Zrinjevca 1973 rezultatom 79:71.

Do sedme minute susreta i rezultata 14:15 igralo se u egalu. Do kraja četvrtine te početkom druge četvrtine Samoborci su potpuno zablokirali, u napadu se lopte gube kao po traci, a kroz poroznu obranu domaćini serijom ubačaja od 19:0 ostvaruju vodstvo od 18 koševa. Tek tada Samoborci igraju angažiranije u obrani i napadu te polovicom treće četvrtine stižu na najbližih 5 koševa zaostatka. Međutim, tada ponovno griješe u par čistih kontranapada, tako da gosti ponovno odlaze na desetak koševa prednosti koje uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Josip Škara s 20 koševa.

Kod Zrinjevca 1973 najučinkovitiji je bio Kristijan Validžić s 26 koševa.

PRETKADETI – III. HRL Centar – 2. kolo Hermes Analitica : Samobor 51:74 (21:36) (10:11, 11:25, 15:18, 15:20)

KOŠARKA - Kos ih vodio do pobjede

SAMOBOR: Marat Kos 36, Lovro Sedlar 14, Luka Žganjer 13, Vito Čretni 8, Martin Grgos 3, Tin Jelić; Trener: Josip Vlah

HERMES ANALITICA: Ivan Antun Mašić 16, Niko Kocijan 12, David Josip Andrijanić 11, Antonio Pasarić 4, Luka Obuljen 2, Noah Mufić 2, Borna Purić 2, Juraj Višnjić Stupin 2, Natan Brčić, Lukas Ristovski, Mak Ibrahimpašić, Morin Kalauz; Trener: Zvonimir Mravak

Pretkadeti Samobora u 2. kolu pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Hermes Analitice iz Zagreba rezultatom 51:74.

Nakon ispitivanja snaga u prvoj četvrtini, pretkadeti Samobora u drugoj su, predvođeni najboljim pojedincem susreta Maratom Kosom, krenuli silovito i do poluvremena ostvaruju 15 koševa prednosti. Samoborci do kraja utakmice ne ispuštaju vodstvo te na kraju zasluženo slave za trenutno vodeće mjesto lige.

Kod Samoboraca odlično su odigrali Marat Kos s 36, Lovro Sedlar sa 14 i Luka Žganjer s 13 koševa.

Kod Hermes Analitice najučinkovitiji je bio Ivan Antun Mašić sa 16 koševa.

Liga U13 – 2. HRL – 8. kolo Samobor : Agrodalm 55:39 (30:21) (26:4, 6:17, 18:2, 7:16)

KOŠARKA - Gosti izbjegli potop

SAMOBOR: Marko Dolenac 13, Sven Žingor 11, Adrian Seba 10, Oliver Magdić 10, Marko Musa 7, Borna Žganjer 2, Jan Hrastnik 2, Niko Boch, Andrija Dean, Dorian Matanšić; Trener: Marko Šilobod

AGRODALM: Šimun Udovičić 15, Luka Martinčević 9, Josip Brekalo 5, Filip Vidić 4, Roko Krejči 4, Igor Franjić 2, Dominik Samac, Fran Žarko, Šimun Balešić Jović, Roko Ratković, Hrvoje Dudić, Emanuel Zeba, Matej Martinković; Trener: Zdravko Vučković

U 8. kolu Lige U13 Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Agrodalma iz Zagreba rezultatom 55:39.

Nakon uvjerljive prve četvrtine mladih Samoboraca i vodstva od 26:4 u nastavku susreta priliku su dobili rezervni igrači. Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca, a i zadovoljstvo gostiju rezultatom kakav im je prijetio potop početkom utakmice.

U pobjedi Samoboraca najučinkovitiji je bio Marko Dolenac s 13, a kod Agrodalma Šimun Udovičić s 15 koševa.