SENIORI – II. liga Centar – 11. kolo Samobor : Sesvete 67:86 (36:43) (23:21, 13:22, 11:20, 20:23)

KOŠARKA - Bez rješenja za zonsku obranu

SENIORI – II. liga Centar – 11. kolo
Samobor : Sesvete  67:86 (36:43)  (23:21, 13:22, 11:20, 20:23)

SAMOBOR: Niko Gril 15, Bruno Levanić-Kutni 13, Lovro Mandalinić 11, Tomislav Đurinović 10, Josip Škara 9, Mateo Gionechetti-Prahin 4, Dario Gazić 2, Jakša Milatić 2, Vanja Miletić 1, Marko Šilobod, Luka Žilić, Bruno Srabotnak; Trener: Marin Sedlar

SESVETE: Dario Papak 26, Matej Krajačić 15, Ivan Radman 15, Philip Babić 13, Mislav Oršanić 5, Karlo Findri 4, Ivan Perković 4, Marijan Vlašić 2, Mirko Semren 2, Antonio Mišić, Franko Dugandžić, Karlo Ojdanić; Trener: Tomislav Vouk

Seniori Samobora u 11. kolu II. lige Centar izgubili su u derbiju kola na domaćem terenu od ekipe Sesveta rezultatom 67:86.

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, u drugoj Samoborci igraju u grču, kao da su im se oduzele i ruke i noge, te ostaju dugih šest i pol minuta utakmice bez ubačaja, dok gosti serijom od 19 uzastopnih koševa dolaze do velike prednosti od 40:23 i tu je praktički bila prelomljena utakmica. Još u dva navrata su Samoborci smanjivali na šest ili sedam razlike, ali bi vrlo brzo gosti vraćali prednost na dvadesetak razlike te su na kraju zasluženo slavili za povratak na prvo mjesto lige. Ovaj puta Sesvećani su odlično i čvrsto odigrali svih 40 minuta klasičnu zonsku obranu protiv koje Samoborci jednostavno nisu imali rješenje, a uz to i gubili lopte kao na traci te imali na kraju nevjerojatnih 27 izgubljenih lopti.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Niko Gril s 15 koševa i 10 skokova.

Kod Sesveta nezaustavljiv je bio Dario Papak s 26 koševa, a uz to odlično je razigravao i asistirao svojim suigračima.

7. kolo 1. HL zapad muški - STK Zabok – STK Samobor

STOLNI TENIS - U Zaboku pobjednički

U subotu, 2. veljače, započeo je proljetni dio prvenstva 1. HL zapad muški, u kojem Samoborci kreću s četvrtog mjesta na ljestvici.

U 7. kolu igrači Samobora gostovali su u uvijek natjecateljski neugodnom Zaboku. Nakon vodstva od 2:1 Samoborci nezgodno gube bod u igri parova, u petom setu 12:10, ali je u idućem susretu na isti način Nemec donio važan bod, a Mateša rutinirano priveo meč za, na kraju, ukupnu pobjedu 4:2. Luka Mateša je dobio dvije partije, a Vjekoslav Nemec i Petar Znika po jednu. Za dva tjedna, 16. veljače, Samoborci gostuju u Puli i Umagu.

U četvrtak, 7. veljače, u dvorani SAMA, od 17,30 sati igra se četvrtfinale Hrvatskog kupa između STK Samobora – STK Vodovod iz Osijeka. Hoće li Samoborci iznenaditi 7. ekipu Super lige, uvjerite se sami. Trener Glad tvrdi da šanse postoje, a igrači se nadaju povijesnom prolazu.