SENIORI – II liga Centar – 10. kolo Maksimir : Samobor 68:98 (35:49) (19:24, 16:25, 14:21, 19:28)

KOŠARKA - Pobjedom najavili derbi

SENIORI – II liga Centar – 10. kolo
Maksimir : Samobor  68:98 (35:49) (19:24, 16:25, 14:21, 19:28)

SAMOBOR: Mateo Gionechetti-Prahin 17, Bruno Levanić-Kutni 16, Tomislav Đurinović 13, Lovro Mandalinić 12, Dario Gazić 10, Niko Gril 9, Vanja Miletić 8, Bruno Srabotnak 4, Josip Škara 3, Luka Žilić 2, Jakša Milatić 2, Marko Šilobod 2; Trener: Marin Sedlar

MAKSIMIR: Branimir Devčić 19, Filip Škrinjarić 14, Gordan Zadravec 12, Luka Jakupčić 6, Tonko Puljiz 6, Juraj Dawidovsky 6, Petar Mikulić 4, Dario Gašparić 1, Dario Šantić, Luka Skorić, Mislav Cikojević; Trener: Ilija Matijević

Košarkaši Samobora u nastavku prvenstva u 10. kolu II. lige Centar uvjerljivo su slavili na gostujućem terenu u Zagrebu pobijedivši ekipu Maksimira rezultatom 68:98. Kako je istovremeno ekipa Zapada slavila u gostima u Sesvetama, Samobor je ponovno preuzeo čelo tablice ispred Zapada i Sesveta koji imaju isti broj bodova, kao i Samobor, ali i lošiju koš razliku.

Prvu četvrtinu Samoborci su poveli s 12:4, ali domaćini uspijevaju smanjiti na 24:19. U drugoj četvrtini Samoborci sve jače pritišću domaćine i do poluvremena imaju solidno vodstvo od 49:35. U drugom poluvremenu svi igrači Samobora dobili su priliku za dokazivanje, te se i upisali u strijelce. Ovom pobjedom Samoborci su najavili dobru igru pred derbi 11. kola koji se igra u Samoboru u subotu, 2. veljače, u 17,30 sati, protiv trećeplasirane ekipe Sesveta, te se pozivaju svi ljubitelji košarke na utakmicu sezone kojom bi se Samoborci još više primaknuli osvajanju naslova.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mateo Gionechetti-Prahin sa 17, Bruno Levanić-Kutni sa 16 koševa, a kod Maksimira Branimir Devčić s 19 koševa.

STOLNI TENIS - Lucija Krnić prva u Dugom Selu-1

U subotu i nedjelju, 26. i 27. siječnja, u Dugom Selu odigran je 42. Memorijal Lovro Ratković.

Lucija Krnić u mlađim kadetkinjama osvojila je prvo mjesto, dok je Ana Znika u istoj kategoriji bila treća.

Petar Znika u juniorima i Lovro Horvat u klincima bili su treći.

Neva Gojković u mlađim kedetkinjama u 1/8 finala uspijeva pobijediti drugu igračicu turnira, ali i zapinje u 1/4 finala, dok Lovro Škalac nakon prvog mjesta u grupi ispada u 1/8 finala.