SENIORI – II liga Centar – 8. kolo Zapad : Samobor 84:75 (39:37) (20:26, 19:11, 20:19, 25:19)

KOŠARKA - Poveli, pa se raspali

SENIORI – II liga Centar – 8. kolo
Zapad : Samobor  84:75 (39:37) (20:26, 19:11, 20:19, 25:19)

SAMOBOR: Mateo Gionechetti-Prahin 21, Vanja Miletić 12, Lovro Mandalinić 11, Niko Gril 9, Bruno Levanić-Kutni 9, Tomislav Đurinović 9, Marko Šilobod 2, Dario Gazić 2, Josip Škara, Bruno Srabotnak, Luka Žilić; Trener: Marin Sedlar

ZAPAD: Dino Bistrović 27, Vito Porobić 23, Sandro Rašić 15, Luka Cvitanović 7, Alan Baričević 6, Filip Paponja 4, Lovro Gnjidić 2, Bruno Šenvald, Dominik Ivić, Stjepan Škara, Lukša Buljević, Hrvoje Majcunić; Trener: Ivan Juran

Seniori Samobora u 8 kola II lige Centar izgubili su na gostovanju kod ekipe Zapada rezultatom 84:75.

Samoborci su dobro ušli u utakmicu, poveli sa 10:2 i na kraju prve četvrtine imaju prednost 26:20. U drugoj četvrtini nakon nekoliko izmjena igrača sasvim druga slika. Nakon agresivnije presing igre domaćina raspala se igra Samoboraca, teško dolaze do pogodaka tako da domaćini do poluvremena dolaze do preokreta i minimalnog vodstva 39:37. U nastavku do polovice zadnje četvrtine igra se u egalu da bi u završnih 5 minuta utakmice domaćini kažnjavali košem svaku grešku Samoboraca, a bilo je čak 7 izgubljenih lopti, tako da ekipa Zapada zasluženo dolazi do pobjede. Ovim porazom Samoborci padaju na drugo mjesto na tablici odmah iza ekipe Sesveta koja je preuzela prvo mjesto.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Mateo Gionechetti-Prahin s 21 košem, a uz njega solidni su bili Vanja Miletić s 12 koševa i 11 skokova, te Lovro Mandalinić s 11 koševa i 10 skokova.

Kod Zapada odlično je vodio ekipu Dino Bistrović s 27 koševa od čega čak 16 iz slobodnih bacanja.

Slijedeću utakmicu 9 kola Samoborci igraju u nedjelju u 14,00 sati kao domaćini protiv ekipe Ivanića.