24. Prvenstvo svijeta u karateu - Madrid, 7. studenoga

KARATE - Ana s tri pobjede i jednim porazom bez medalje

Ana Lenard je na svjetsko prvenstvo otišla s puno ambicija i željom za osvajanjem jednog od odličja, ali, nažalost, to joj ovaj puta nije uspjelo.

Krenula je odlično pobjedom u prvom meču protiv čvrste Njemice Miggou te pobjednički niz nastavlja protiv Novozelanđanke Monk. U trećoj borbi vrlo teško pobjeđuje Jordanku Alnaimi te ulazi u finale grupe, tj. četvrtinu finala, gdje ju je čekala stara znanica Turkinja Coban. Nažalost, Ana se ponovno s njome ne snalazi na najbolji način te taktičkim greškama pruža Coban priliku za pobjedu. Ona to iskorištava te u konačnici pobjeđuje Anu rezultatom 2:0.

U polufinalu Turkinja nakon sigurnog vodstva od 3:1 radi veliku grešku tri sekunde prije kraja te svojoj protivnici poklanja priliku za udarac nogom u glavu i preokret u rezultatu, čime gubi finale. Tim porazom i Ana gubi priliku za osvajanje bronce u repasažu.

Šteta za Anu, šteta za hrvatski karate i za samoborski sport. Bila je tako blizu, ali opet predaleko za osvajanje odličja.

4. nogometna liga središte Zagreb – 12. kolo

NOGOMET - Teški porazi Samobora i Save

Segesta - Sava (S) 4:0 (2:0)

Novi poraz za pad na 13. mjesto

SISAK – Gradski stadion

Sudac: Petrunić (Netretić)

Pomoćnici: Sokolić (Novi Golubovec) i Dujmić (Zagorje Ogulinsko)

Strijelci: 1:0 Alapić(2), 2:0 Garba(45), 3:0 Garba(88), 4:0 Aleksić(89)

SEGESTA: Skender, Lilovac (od 71. Grgić), Bagarić, Ninčević, Galonja, Kapac (od 88. Vavro), Garba (od 89. Pupić), Živčić (od 57. Aleksić), Vranić, Alapić (od 81. Pavlićić), Sertić

Trener: Zoran Tomčić

SAVA STRMEC: Ćutić, Novoselec, Cerovečki, Kočnar (od 63. Barišić), Klemenčić (od 46. Cvetković), Šikić, Mršić (od 86. Horvat), Makarun, Voloder (od 46. Frajt), Horvatinec, Trgovčević (od 79. Zrnc)

Igrač susreta: Mario Garba (Segesta)

Novim, uvjerljivim porazom na gostovanju u Sisku igrači Save pali su na trinaesto mjesto prvenstvene tablice. Domaćini su žestokim startom rano došli u vodstvo. Već u drugoj minuti lopta iza Ćutićevih leđa šalje Alapić. Sisčani ključnu prednost rade u sučevom dodatku prvog dijela kada na 2:0 povećava Garba. Isti igrač u 88. postiže svoj drugi pogodak, a za konačnih 4:0 samo minuta kasnije precizan je bio Aleksić.

Karlovac 1919 – Samobor 3:0 (0:0)

Povratak starim navikama

KARLOVAC – Stadion Branko Čavlović Čavlek

Sudac: Bertol (Zagreb)

Pomoćnici: Jurašić i Baršić

Strijelci: 1:0 Štefančić(55), 2:0 Popovački(62), 3:0 Stojčić(74)

KARLOVAC 1919: Demirović, Marinić (od 46. Joha), Mićunović, Turkalj (od 84. Tarbuk), Štefančić (od 68. Stojčić), Popovački, Sušilović, Muminović, Trajkov (od 54. Rakocija), Pausić, Novinić

Trener: Sanjin Lucijanić

SAMOBOR: Alagić, Kotoraš, Maruna, Severac, Mišura, Kostanjski, Regović (od 81. Stanić), Gluić (od 86. Bišćan), Ibrahimović (od 66. Petruša), Šarić, Burilo (od 86. Noršić)

Trener: Davor Matić

Igrač susreta: Matija Štefančić (Karlovac 1919)

Nakon pobjede u prošlom kolu očekivali smo nastavak dobrih rezultata Samobora, ali porazom od 0:3 gosti su vraćeni u uobičajeno raspoloženje ove polusezone. Nakon prvog dijela koji je zbog neefikasnosti završen s početnih 0:0, nastavak je donio rastrčanijeg domaćina koji je ubrzo osigurao pobjedu. U 55. igrač susreta Štefančić dovodi svoju momčad u minimalno vodstvo, a samo 7 minuta kasnije Popovački povećava razliku između momčadi na dva gola. Točku na i u Karlovcu postavio je Stojčić 15 minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Nakon 12. kola vodi Vrapče s 28 bodova, drugo je Gaj Mače s 25, Sava je trinaesta s 10, dok je Samobor na petnaestom mjestu sa 7 bodova.