Premijer rukometna liga - 3. kolo Rudar – Zamet 27:24 (14:13)

RUKOMET - Pod imperativom pobjede odigrali muški!

Premijer rukometna liga - 3. kolo
Rudar – Zamet 27:24 (14:13)

U odličnoj atmosferi ispunjene dvorane u Rudama, rukometaši Rudara izborili su prvu pobjedu u povratničkoj sezoni u Premijer ligu, savladavši odličnu ekipu Zameta rezultatom 27:24. Nakon dva minimalna poraza na startu natjecanja pred Rudarima je bio imperativ pobjede, a dodatno opterećenje predstavljala je spoznaja da su zbog težih ozljeda na duži period ostali bez Filipa Cvetkovića i Andreja Trčka.

Ušli su Rudari u utakmicu hrabro i ostvarili početnu prednost, no odlični gosti preokreću rezultat i imaju vodstvo 8:5, da bi domaći rukometaši serijom od četiri uzastopna pogotka ponovo vratili prednost i vode 9:8.

Do kraja poluvremena domaćini uspijevaju održati minimalno vodstvo, ali u posljednjim sekundama prvog dijela Matej Štajnkler zarađuje čak 4 minute isključenja. Na otvaranju drugog poluvremena domaćini s igračem manje uspijevaju povećati vodstvo, ali 4 minute s igračem više omogućuje gostima da preokrenu rezultat i pređu u vodstvo rezultatom 19:17. Rudari se ne predaju pa uz gromoglasnu podršku vjernih navijača prvo pogotkom Lovre Gaće izjednačuju na 19:19, a zatim projektilom Hrvoja Tojčića prelaze u vodstvo 21:20. U tim trenucima Antonio Otmačić na vratima Rudara brani nekoliko teških lopti pa domaćini pogotkom Runtasa u 55. minuti odlaze na izglednih 24:21.

U preostalom vremenu Rudari uspijevaju očuvati prednost, a potvrda pobjede je bio šesti pogodak kapetana Erika Fresla u 58. minuti i ponovna prednost od tri pogotka.

Rudari su pjesmom proslavili tešku, ali zasluženo ostvarenu pobjedu protiv odličnih gostiju iz Rijeke, a osvojeni bodovi i prikazana igra dodatan su poticaj za predstojeća iskušenja.

RUDAR: K. Skendrović; V. Runtas 1; F. Skendrović 1; M. Štajnkler 1; M. Mustapić; M. Škiljan; L. Gaća 2; D. Trčak 2; H. Tojčić 10; T. Štajnkler 1; A. Otmačić (8); T. Brnas 3; D. Banjedvorec; J. Žitković (2); E. Fresl 6; M. Trčak;

U narednom, 4. kolu, Rudari gostuju u Poreču kod istoimenog domaćina RK Poreča.

Međunarodni karate turnir Križevci Open - Križevci, 6. listopada

KARATE - Vratili se s pet medalja

KARATE - Vratili se s pet medalja-1

Ovog vikenda održan je međunarodni karate turnir Križevci Open. Sjajna organizacija Karate kluba KTC Križevci okupila je 300 natjecatelja iz 38 klubova i tri države. Karate klub Samobor na natjecanju je sudjelovao s pet natjecatelja koji su osvojili 1 zlato i 4 bronce.

Zlatnu medalju u kategoriji učenika B osvojio je sve bolji Luka Lučić, koji je s tri pobjede potpuno zasluženo stao na najviše postolje.

Brončane medalje osvojili su Fran Jaklenec (učenici B), Tia Blažević (učenice B), Simona Szel (učenice B) i Karla Mandić (učenice).