Rakovec – TOP 3:2 (1:1)

Uremović oteo dva boda

RAKOVEC – Igralište Rakovca

Sudac: Kokot

Strijelci: 1:0 Pušić(13), 1:1 Lončarić(17), 1:2 Sekulić(53 – 11m), 2:2 Grgoić(77), 3:2 Uremović(88)

RAKOVEC: Slavujević, Jaić, Pušić (od 46. Kožar), Tomić, Baček (od 46. Bedeković), I. Dujmić (od 46. N. Dujmić), Presečki (od 36. Zajec), Antolković, Uremović, Stjepanović, Grgoić

Trener: Goran Presečki

TOP: Maglica, Cvetković (od 46. Stanić), Krnjus, Živko, Sekulić, Lončarić, Dizdarević, Jukić, Hercigonja, Veljačić, Blažević

Trener: Tomislav Ćaleta

Igrač utakmice: Ivica Grgoić (Rakovec)

Unatoč minimalnom porazu na gostovanju u Rakovcu protiv istoimenog domaćina, sezonu momčadi iz Kerestinca možemo ocijeniti uspješnom. Na kraju prvenstva osvojeno 6. mjesto uz solidan nogomet te bez previše stresova može zadovoljiti čelne ljude TOP – a. Protiv Rakovca gosti su uspjeli preokrenuti rani minus i golovima Lončarića iz igre i Sekulića s bijele točke doći prednosti od 1:2. Ipak, domaća momčad na krilima Grgoića i Uremovića u posljednjih 15 minuta preokreće stanje na semaforu i s minimalnih 3:2 časti trobodom svoje navijače na kraju sezone.

Lomnica - Sloga (O) 4:2 (3:0)

Oprostili se porazom

LOMNICA – Igralište ŠRC Lomnica

Sudac: Vuković

Strijelci: 1:0 Grdenić(13), 1:1 Sapanjoš(17), 2:1 Grgić(41), 2:2 Škutin(56), 3:2 Kos(64), 4:2 M. Ćurić(87)

LOMNICA: Pogledić, Kos, Beg, Miljković, Arbanas, Grgić, M. Ćurić, Štuban (od 80. Jović), Grdenić, F. Ćurić, Dijanežević

Trener: Igor Mostralić

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Jović, Prahin, Filipović, Crnjac, Milković, Masnjak, Valjak, Škutin, Vučur (Od 80. Penezić), Sapanjoš

Trener: Marko Smiljanić

Crveni karton: Sapanjoš(85)

Igrač utakmice: Grdenić (Lomnica)

Porazom u Lomnici igrači Sloge iz Orešja i službeno su se, nakon tri sezone, oprostili od natjecanja u Jedinstvenoj županijskoj ligi. U revijalnom susretu viđeno je šest golova, od toga u četiri u gostujućoj mreži pa je stotinjak gledatelja moglo zadovoljno napustiti gledalište. Na predah domaćini su otišli s golom prednosti koji im je donio Grgić, a prethodnu prednost koju su imali na račun Grdenića poništio je svojim golom Sapanjoš. Početkom nastavka Škutin poravnava na 2:2, no posljednja trećina dvoboja pripada igračima Lomnice koji s dva pogotka upisuju pobjedu.

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Bistra sa 73 boda, drugi je Dinamo (J) sa 67, TOP je šesti sa 40, dok je Sloga na petnaestom mjestu s 20 bodova.

Kvalifikacije za 4. HNL - središte Samobor – Tondach (B) 0:2 (0:2)

NOGOMET - Samobor na ivici provalije

Kvalifikacije za 4. HNL - središte
Samobor – Tondach (B) 0:2 (0:2)

SAMOBOR – Igralište SRC Samobor

Sudac: Petrunić (Netretić)

Strijelci: 0:1 Čehulić(8), 0:2 L. Jurina(44)

SAMOBOR: Kranjec, F. Bišan, Noršić (od 78. Kižlin), Severec, Regović, Ovčariček, Bartol (od 46. Hanchi), Aljinović, Ibrahimović, Golubić (od 57. Voloder), Klemenčić (od 60. Žunec)

Trener: Davor Orsag

TONDACH BEDEKOVČINA: Družinec, Rogan, Hendija, Bosec, Šalković, R. Jurina, Čehulić (od 90. Jagarčec), Borovčak (od 83. Radovečki), L. Jurina (od 85. Sedlar), Lončarić (od 73. Merkaš), Frtalj (od 70. Jaković)

Trener: Drago Bartolić

Igrač utakmice: Mario Čehulić (Tondach)

Porazom na domaćem terenu od 0:2 u prvom susretu kvalifikacija Samoborci su uvelike smanjili svoje šanse za ostankom u ligi. U subotu će tako momčad trenera Davora Orsaga morati odigrati i iznad svojih mogućnosti protiv protivnika koji, nasreću, ne izgleda nepobjedivo da se ne bi nadoknadio poraz na domaćem terenu. Igrači iz Bedekovčine odlučnije su ušli u dvoboj i to im se isplatilo već u 8. minuti. Nakon izvedenog slobodnog udarca koji je odbijen od živog zida, nebranjen je ostao Čehulić koji s ruba 16 metara neobranjivo pogađa mrežu Kranjeca. Domaćini ubrzo imaju velike prilike za povratak u egal, no u oba navrata Aljinović ne nalazi put do mreže. U prvoj šansi samoborski napadač je bio neprecizan, dok u drugoj lopta završava na stativi Tondachovih vrata.

Pred kraj prvog dijela sudar gostujućeg vratara i obrambenog igraća servira treću šansu Aljinoviću, no i ovog puta ništa od pogotka jer lopta umjesto u okvir odlazi visoko iznad vrata. Promašaje Samobora u 44. minuti golom za 0:2 kažnjava Jurina. Većinu posla u toj akciji odradio je lijepim prodorom najbolji pojedinac u gostujućim redovima Čehulić, a Jurina je samo lagano poentirao. U nastavku susreta gosti su mogli ovjeriti putovnicu za 4. ligu, ali u obećavajućoj prilici stativa sprječava novo povećanje već i ovako velike prednosti momčadi iz Zagorja.

Samoborci su u nastavku pali i nisu ozbiljnije zaprijetili gostujućem vodstvu. Sve u svemu, male su šanse da i sljedeće sezone 4. liga stanuje na Gradskom stadionu u Samoboru.

Nogometaši Zrinskog osvojili Kup Nogometnog središta Samobor

NOGOMET - Sezonu završili dvostrukom krunom

U finalu Kupa Nogometnog središta Samobor, odigranom 14. lipnja, nogometaši Zrinskog pobijedili su TOP iz Kerestinca rezultatom 2:0.

Na taj su način igrači iz Širokog Grma, nakon titule prvaka i ŽNL - zapad, sjanim uspjehom završili više nego uspješnu sezonu.