Novi poraz presudio Ivančeviću

NOGOMET - Novi/stari trener Samobora Sven Raić

Poraz u Hrastju (1:4) od domaće Croatije presudio je dosadašnjem treneru Samobora Draženu Ivančeviću. Niz od tri loša rezultata, uz samo dva postignuta pogotka i dva osvojena boda iz 6 susreta, značio je kraj za dosadašnjeg trenera koji je u polusezoni naslijedio Stjepana Bašića. Zamijeniti će ga Sven Raić, dosadašnji trener juniora, koji se tako vraća na poziciju s koje je otišao dok je Samobor još bio član trećeligaškog društva, u sezoni 2016/2017.

Novi debi na klupi Samobora Raić će imati ovaj vikend, kada momčad iz Hebrangove putuje na gostovanje u Buševec, kod predposljednjeg Poleta.

Matija Milić

4. nogometna liga središte – 16. kolo (zaostali susret)

NOGOMET - Porazi Samobora i Save

Croatia (H) - Samobor 4:1 (1:0)

Uvijek neugodna Croatia iz Hrastja

HRASTJE – ŠRC Hrastje

Sudac: Roksa (Farkašić)

Pomoćnici: Bizjak i Crnolat

Strijelci: 1:0 Fluka(32), 2:0 Lukić(48), 3:0 Fluka(51), 4:0 Lukić(54), 4:1 Cvrtak(68)

CROATIA HRASTJE: Kralj, Gusković, Zaplatić, Conjar (od 67. Saško), Filipović (od 67. Žakula), Fluka (od 61. Peteljak), Gotal, Lukić (od 61. Zmazek), Pižir, Pekčec (od 77. Rašić), Grežina

Trener: Boris Perković

SAMOBOR: Bišćan, Noršić, Severec, Regović, Tančak (od 53. Bartol), Klemenčić (od 80. Pavlin), Ibrahimović, Voloder, Aljinović (od 64. Kižlin), Hanachi, Cvrtak

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Ivan Fluka (Croatia)

Novi, visoki poraz zabilježili su Samoborci na gostovanju u Hrastju. Nakon što je u prošlom kolu domaća Croatija utrpala 4 gola Savi iz Strmca, vrlo slično su se proveli i nogometaši Dražena Ivančevića. Nakon početnih 30 minuta odmjeravanja snaga, u 32. Conjar asistira Fluki, a ovaj gađa mrežu za prednost domaćina. Početak nastavka donosi nove golove u gostujućoj mreži. U razmaku od samo 6 minuta prvo Lukić, a zatim još jednom Fluka pa onda još jednom Lukić tresu mrežu Samobora za uvjerljivih 4:0. Gosti su počasni pogodak, tek drugi u polusezoni, postigli preko Cvrtka u 68. minuti utakmice.

Stupnik - Sava 2:0 (2:0)

Neočekivani poraz

DONJI STUPNIK – Stadion SC Stupnik

Sudac: Marinčević (Mićevec)

Strijelci: 1:0 Jurković(6), 2:0 Valentić – Bara(16)

STUPNIK: Vrbat, Kovačić, Šporčić (od 36. Bogdanović), Buden, Valentić – Bara (od 74. Meglajec), Pralas (od 82. Šepac), Gavrić (od 86. Milanović), Jurković, Orešković (od 64. Perković), Živković, Mrkalj

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Filipović, Držić, Šikić, Halužan, Makarun, Cvetković (od 73. M. Orsag), Brdarić, Brekalo (od 69. Kočnar), Horvatinec (od 59. Gajger)

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Denny Valentić – Bara (Stupnik)

Neočekivan poraz Save u Stupniku gdje je istoimeni domaćin s dva brza pogotka upisao tek četvrtu pobjedu u sezoni i tako barem malo povećao šanse za ostanak u ligi. Već u 6. minuti Jurković bježi gostujućoj obrani i pogađa pokraj nemoćnog Razuma za 1:0. Desetak minuta kasnije novu grešku u defenzivi Save koristi Valentić – Bara i povećava na 2:0. Gosti su nakon toga bili bolja momčad, ali ni jednu od svojih prilika nisu pretvorili u pogodak.

Nakon 22. kola (21 odigrani susret) vode Ponikve s 49 bodova, drugi je Jarun s 47, Samobor je deveti s 27 bodova, koliko ima i deseta Sava.

Radionica za roditelje djece u sportu u organizaciji Samoborskog športskog saveza i Hrvatske asocijacije sportskih psihologa

SŠS - Kako odabrati sport i što očekivati

SŠS - Kako odabrati sport i što očekivati-1

U samoborskom Centru za mlade Bunker je u četvrtak, 19. travnja, u organizaciji Samoborskog športskog saveza i u suradnji s Hrvatskom asocijacijom sportskih psihologa, održana radionica na temu Djeca i roditelji u sportu. Cilj radionice je bio pomoći roditeljima, ali i trenerima, da usmjere djecu prema sportu na pravilan način te ukaže na moguće poteškoće s kojima će se suočavati tijekom djetetova bavljenja sportom.

Psihologinje Ksenija Bosnar, Mia Masnjak i Ivana Herceg govorile su o tome koja je uloga roditelja te što činiti i ne činiti kao roditelj djeteta koje se bavi nekim sportom. Uloga roditelja je vrlo značajna, jer postoje različiti tipovi roditelja, a potrebno je naći pravu mjeru kojom će se uključiti u djetetove sportske aktivnosti, odnosno podržavati i poticati dijete u skladu s njegovim realnim mogućnostima. Roditelji često imaju prevelika očekivanja pa zaboravljaju na dobrobiti koje samo bavljenje sportom donosi njihovom djetetu, ne samo u fizičkom smislu, već i u razvoju emocionalne i socijalne inteligencije.

O tome kako odabrati sport za svoje dijete i što sve roditelji mogu očekivati od različitih institucija što se tiče financijskih potpora govorili su iskusni kineziolozi Franjo Prot i Miroslav Hrženjak, nakon čega su svi mogli dobiti i odgovore na konkretna pitanja od ovih stručnjaka.