11.03.2018.

Kyokushin karate - 15. Kup Domenice

KYOKUSHIN - Dvije medalje za Tomislava Božića

Kyokushin karate - 15. Kup Domenice

Ovogodišnji međunarodni kyokushin karate turnir 15. Kup Domenice okupio je 280 natjecatelja iz 48 klubova iz 13 zemalja, i to iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Estonije, Italije, Mađarske, Poljske, SAD-a, Slovačke, Slovenije, Srbije, Španjolske, Ukrajine te Hrvatske.

Turnir je održan 10. ožujka u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak u dva dijela. U prvom dijelu od 9:30 do 12 sati održano je natjecanje u katama na tri tatamija, na kojem je nastupilo 107 natjecatelja u 8 kategorija, od limača do seniora.

Nakon svečanog otvaranja u 13 sati turnir se nastavio na četiri tatamija natjecanjem u borbama, gdje je nastupio 231 natjecatelj u 35 kategorija.

Turnir je otvorila izaslanica župana Zagrebačke županije Mirela Katalenac, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Zagrebačke županije, a nazočnima se obratio i gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec. Svečanom otvaranju nazočio je i ravnatelj OŠ Vladimir Deščak Ivica Pavlić, dok su ispred Sportske zajednice grada Svete Nedelje otvaranju nazočili predsjednik Zoran Žitković, tajnica Kristina Burić Turina, predsjednik Nadzornog odbora Drago Skledar te članica Izvršnog odbora Irena Lacković. Otvaranje turnira svojim su nastupom uveličale Svetonedeljske mažoretkinje.

Generalni pokrovitelji turnira bili su Zagrebačka županija i Grad Sveta Nedelja, a među pokroviteljima bili su i Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Sportska zajednica grada Sveta Nedelja, Turističke zajednice Zagrebačke županije i Svete Nedelje te Olival d.o.o., Bieresdorf d.o.o., AWT d.o.o., Insako d.o.o., Auspuh Lastovčić d.o.o., OPG Bistrički te Caffe bar Domenica.

Medijski pokrovitelji turnira bili su Radio SVN, Nova svetonedeljska panorama, Svetonedeljski list, Glasnik SSN i Radio Samobor.

Samoborski i svetonedeljski kyokushin predstavljali su klubovi Bregana DIV, Focus, Feniks, Fortis, Mas. Oyama i domaćin Klub Domenica.

S osvojena dva visoka odličja i u borbama i u katama, najuspješniji natjecatelj i ovogodišnje Domenice bio je Tomislav Božić iz samoborskog Fortisa, ponovivši prošlogodišnji rezultat, osvojivši zlato u borbama starijih juniora +75 kg i srebro u katama u kategoriji juniora.

U nastavku pogledajte rezultate 15. kupa Domenice, a album fotografija pogledajte na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia.

Rezultati

KATE

Limači 2011/2008

1. Zsolt Verb – IFK Mađarska

2. Tamas Fabian – Zsiga Fight Team Mađarska

3. Tamas Grob – Seiken STKE Mađarska

4. Matej Dajaković – Focus Hrvatska

Limačice 2011/2008

1. Jasmin Reichter – IFK Mađarska

2. Dorotea Kikić – IFK Srbija

3. Dominika Stel – Marossy Dojo Mađarska

4. Antonija Bencalić – Bregana DIV Hrvatska

Kadeti 2007/2004

1. Zsombor Mester – Csepeli padavan Mađarska

2. Armand Balogh – Kisujszallas SE Mađarska

3. Csaba Jaszter-Kun – Satoraljaujhely Mađarska

4. Botond Lehoczki – Seishin SE Mađarska

Kadetkinje 2007/2004

1. Virag Kocsis – Seiken STKE Mađarska

2. Adrienn Besenyei – Tekeres SK Mađarska

3. Anna Biro – Seishin SE Mađarska

4. Eszter Mayer – IFK Mađarska

Juniori 2003/2000

1. Miklos Maj – Seiken STKE Mađarska

2. Tomislav Božić – Fortis Samobor Hrvatska

3. Viktor Juszku – Satoraljaujhely Mađarska

4. Zoltan Kismarton – Tekeres SK Mađarska

Juniorke 2003/2000

1. Dorka Macher – Tora Dojo Mađarska

2. Boglorka Lucson – Seiken STKE Mađarska

3. Eniko Horvath – Seishin SE Mađarska

4. Gabriela Suša – Fortis Samobor Hrvatska

Seniori 1999>

1. Andras Susko – Satoraljaujhely Mađarska

2. Sergio Fernandez – Daimyo Dojo Španjolska

3. Gabor Nagy – Tora Dojo Mađarska

4. Luka Sekelj – Fortis Samobor Hrvatska

Seniorke 1999>

1. Anita Bodo – Tekeres SK Mađarska

2. Ema Pollak – Free Fighters Hrvatska

3. Ana Skukan – Fortis Samobor Hrvatska

4. Zita Herczegh – Seiken STKE Mađarska

BORBE

Ml. limači 2011/2010 -30kg

1. Nikola Vrbnjak – Feniks Rude Hrvatska

2. Noa Čić – Feniks Rude Hrvatska

3. Luka Kucan – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

4. Antonio Prša – Mas. Oyma Strmec Hrvatska

Ml. limači 2011/2010 +40kg

1. Karlo Drakšić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

2. Thomas Tomašković – Feniks Rude Hrvatska

3. Roko Drešar – Feniks Rude Hrvatska

Ml. limačice 2011/2010 -30kg

1. Linda Jančović – Oyama Dojo Bos Slovačka

2. Laura Garašić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

3. Ema Delaš – Mas. Oyma Strmec Hrvatska

4. Ana Kosanović – Mladost Suhopolje Hrvatska

St. limači 2009/2008 -35kg

1. Bartosz Nazim – IBK Poljska

2. Levente Furko – Kisujszallas Mađarska

3. Tamas Grob – Seiken STKE Mađarska

4. Adam Boros – Zsiga Fight Team Mađarska

St. limači 2009/2008 -45kg

1. Adam Bednarczyk – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

2. Timotej Balažić – KAF Slovenija

3. Tilen Cvelbar – KBV Sevnica Slovenija

4. Tino Đuzel – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

St. limači 2009/2008 +45kg

1. Csaba Balogh – Marossy Dojo Mađarska

2. Levente Feher – Kisujszallas Mađarska

St. limačice 2009/2008 -30kg

1. Anastasija Petrović – Vuk Srbija

2. Lana Miloševič – FCKKS Srbija

3. Julia Pobidel – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

4. Barbara Jurinec – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

St. limačice 2009/2008 -40kg

1. Szonja Szirtesi – Marossy Dojo Mađarska

2. Elena Ladović – Mladost Suhopolje Hrvatska

3. Paula Fauković – Mas. Oyma Strmec Hrvatska

4. Lorena Marković – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

Ml. kadeti 2007/2006 -40kg

1. Jakov Kosanović – Mladost Suhopolje Hrvatska

2. Jan Hofer – Feniks Rude Hrvatska

3. Adam Jancsovics – Tekeres Mađarska

4. Csaba Jaszter-Kun – Satoraljaujhely Mađarska

Ml. kadeti 2007/2006 -50kg

1. Mateo Ćosić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

2. Alen Ćosić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

3. Aron Farkas – Seishin SE Mađarska

4. Viktor Demirović – IFK Srbija

Ml. kadetkinje 2007/2006 -35kg

1. Laura Jančovič – Oyama Dojo Bos Slovačka

2. Ira Trontelj – KAF Slovenija

3. Alicja Sala – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

4. Luca Gombos – Nagy Sandor Dojo Mađarska

Ml. kadetkinje 2007/2006 -45kg

1. Lara Mijatov – KAF Slovenija

2. Nika Kincl Skube – KAF Slovenija

3. Viktoria Klemenčić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

4. Lara Čerkez – Fortis Samobor Hrvatska

Ml. kadetkinje 2007/2006 +45kg

1. Nika Štefanović – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

2. Anna Biro – Seishin SE Mađarska

3. Tomislava Petković – FCKKS Srbija

4. Viktoria Štefović – Fortis Samobor Hrvatska

St. kadeti 2005/2004 -50kg

1. Rugi Raffetseder – KDK Austrija

2. Luka Sitta – Feniks Rude Hrvatska

3. Dejan Rakič – KDK Austrija

4. Botond Lahoczki – Seishin SE Mađarska

St. kadeti 2005/2004 -60kg

1. Balazs Turcsanyi – Satoraljaujhely Mađarska

2. Mark Radovičevič – KAF Slovenija

3. Borna Ivančić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska

4. Ihor Babii – UKKA Ukrajina

St. kadeti 2005/2004 +60kg

1. Mate Kovacs – IFK Mađarska

2. Jozsef Pek – Pek Dojo Mađarska

St. kadetkinje 2005/2004 -40kg

1. Hedi Szabo – Szegvary Dojo Mađarska

2. Virag Kocsis – Seiken STKE Mađarska

3. Weronika Potocka – Wasilkow Team Poljska

St. kadetkinje 2005/2004 -50kg

1. Viktoria Kantor – IFK Mađarska

2. Samanta Kulina – Hondo Dojo Mađarska

3. Adel Csivincsik – Tekeres SK Mađarska

4. Lana Brajdić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

St. kadetkinje 2005/2004 +50kg

1. Adrienn Besenyei – Tekeres SK Mađarska

2. Regina Kulina – Hondo Dojo Mađarska

3. Lea Bišćan – Bregana DIV Hrvatska

4. Melinda Majoros – Seishin SE Mađarska

Ml. juniori 2003/2002 -60kg

1. Tomaš Kosa – Oyama Dojo Bos Slovačka

2. Levente Magyar – Karcagi SE Mađarska

3. Oleksii Krasylnikov – UKKA Ukrajina

4. Yan Zaraiskyi – UKKA Ukrajina

Ml. juniori 2003/2002 -70kg

1. Tin Pentek – Mas. Oyma Strmec Hrvatska

2. Albert Jesiolkiewicz – IBK Poljska

3. Leon Petrić – Bregana DIV Hrvatska

4. Mate Liptak Galo – Kiskunhalasi SE Mađarska

Ml. juniori 2003/2002 +70kg

1. Nikita Ostapets – UKKA Ukrajina

2. Nik Radovičevič – KAF Slovenija

3. Dominik Stanić – Fortis Samobor Hrvatska

4. Lorenzo Mega – Sannicola Italija

Ml. juniorke 2003/2002 -45kg

1. Boglarka Lucsan – Zsiga Fight Team Mađarska

2. Daniella Erdei – Szegvari Dojo Mađarska

Ml. juniorke 2003/2002 -55kg

1. Alexandra Kovacs – Csepeli SE Mađarska

2. Kata Beke – Szegvari Dojo Mađarska

3. Gabriela Suša – Fortis Samobor Hrvatska

4. Dorka Macher – Tora Dojo Mađarska

Ml. juniorke 2003/2002 +55kg

1. Anastasiia Nesterenko – Spartnec Ukrajina

2. Eniko Horvath – Seishin SE Mađarska

3. Andrea Milošević – FCKKS Srbija

4. Albertyna Poltorak – Wasilkow Team Poljska

St. juniori 2001/2000 -65kg

1. Miklos Maj – Seiken STKE Mađarska

2. Jozsef Arvai – Csepeli Padavan SE Mađarska

3. Giuseppe Mastroianni – IKK075 Italija

4. Borna Polanšćak – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

St. juniori 2001/2000 -75kg

1. Abel Buza – Sarospataki SE

2. Josip Vrančić – Mas. Oyama Strmec Hrvatska

3. Bruno Stojanović – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

4. Pietro Velludo – IBK Italija

St. juniori 2001/2000 +75kg

1. Tomislav Božić – Fortis Samobor Hrvatska

2. Lazar Milošević – IFK Srbija

3. David Gyori – Szegvari Dojo Mađarska

4. Aron Kovacs – Sarospataki SE Mađarska

St. juniorke 2001/2000 -60kg

1. Letizia Milauro – Sannicola Italija

2. Eszter Kocsis – Seiken STKE Mađarska

3. Anett Jedinszky – Tora Dojo Mađarska

4. Katrin Matković – KDK Austrija

Ml. senori 1999/1998 -70kg

1. Tadej Plantan – KAF Slovenija

2. Riccardo Gatto – IKKO75 Italija

3. Gergo Lenhardt – Marossy Dojo Mađarska

St. seniori 1997> -70kg

1. Serzh Solomonian – KDK Austrija

2. Leonardo Pacifico – Shinkyokushin Italija

3. Ali Eshani – Shinkyokushin Team Italija

4. Luka Ercegovac – FCKKS Srbija

St. seniori 1997> -80kg

1. Maksym Maksymov – UKKA Ukrajina

2. Andrea De Luca – Shinkyokushin Italija

3. Dejan Obranić – Free Fighters Hrvatska

4. Andi Wolf – Shinkyokushin Austrija

St. seniori 1997> +80kg

1. Emanuel Lebo – KDK Austrija

2. Peter Eichinger – Shinkyokushin Austrija

3. Bela Uitz – Csepeli Padavan SE Mađarska

4. Mateusz Ciborowski – Wasilkow Team Poljska

St. seniorke 1999> -65kg

1. Dora Velmovszki – Sarospataki SE Mađarska

2. Kseniia Silienok – UKKA Ukrajina

St. seniorke 1999> +65kg

1. Annamaria Geczi – Fighter SE Mađarska

2. Beata Pap Pekne – Pek Dojo Mađarska

 
11.03.2018.

SENIORI – II liga Centar – 17. kolo Samobor - Petar Zrinski 92:57 (38:35) (18:18, 20:17, 25:11, 29:11)

KOŠARKA - Krenuli u nastavku

SENIORI – II liga Centar – 17. kolo
Samobor - Petar Zrinski  92:57 (38:35) (18:18, 20:17, 25:11, 29:11)

KK SAMOBOR: Bruno Srabotnak 25, Niko Gril 21, Bruno Levanić-Kutni 15, Lovro Mandalinić 11, Josip Škara 10, Dario Gazić 8, Lovro Jelić 2, Marko Šilobod, Luka Živko, Mateo Gionechetti-Prahin, Karlo Filipović; Trener: Marin Sedlar

KK PETAR ZRINSKI: Tomislav Bošnjak 17, Tomislav Matoić 16, Antonio Harak 14, Kristijan Čajo 4, Luka Horvat 4, Tomislav Beljo 2, Filip Majić, Denis Posarić, Josip Dropulja, David Žeger, Tomislav Prstec; Trener: Matej Bolčić

Košarkaši Samobora u 17. kolu lige uvjerljivo su na domaćem terenu svladali ekipu Petar Zrinski iz Vrbovca rezultatom 92:57. Vrbovčani pod imperativom ispadanja iz lige odlično su odigrali prvo poluvrijeme i bili su samo 3 koša zaostatka za Samoborcima.

Ipak, Samoborci su u drugo poluvrijeme krenuli puno agilnije u obrani te su se vrlo brzo atraktivnim i učikovitim proigravanjima u napadu odvojili na petnaestak koševa prednosti. Tada se još razigrao i najbolji pojedinac susreta Bruno Srabotnak i sa 7 pogođenih trica u nizu odveo Samoborce do pobjede od 35 koševa razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Bruno Srabotnak s 25 i Niko Gril s 21 košem.

Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji su bili Tomislav Bošnjak sa 17 i Tomislav Matoić sa 16 koševa.

T.I.

 
11.03.2018.

JUNIORI – 1. HRL – 15. kolo Samobor - Maksimir 88:81 (50:37) (28:25, 22:12, 12:21, 26:23)

KOŠARKA - Borbeno do pobjede

KK SAMOBOR: Karlo Filipović 29, Lovro Jelić 19, Marko Matijaščić 15, Jakov Kontak 10, Filip Jagodić 8, Kristijan Iviček 6, Ivan Alilović 1, Roko Sedlar, Jan Matović; Trener: Mirko Mandalinić

KK MAKSIMIR: Joško Jeličić 36, Juraj Dawidovsky 18, Niko Vuchetich 8, Tin Bokulić 7, Dario Šantić 4, Leo Dokmanović 4, Roko Suvaljko 2, Borna Počuča 2, Lovro Svirač, Pavel Spirovski-Ehmer, Max Koritnik; Trener: Goran Jelić

Juniori Samobora u 15. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Maksimira rezultatom 88:81. U vrlo borbenoj utakmici ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi Samoborci krajem prvog poluvremena povezali 4 trice za najveće vodstvo na utakmici od 50:37. Daleko od toga da je utakmica bila gotova, jer početkom drugog poluvremena gosti serijom ubačaja ponovo vraćaju igru u egal.

Tek polovicom zadnje četvrtine Samoborci dobrom obranom i još boljim napadom ostvaruju deset koševa prednosti, koje uspješno brane do kraja za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se Karlo Filipović s 29 i Lovro Jelić s 19 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Joško Jeličić s 36 koševa.

T.I.

 
11.03.2018.

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Samobor - Podsused 81:54 (41:31) (17:12, 24:19, 24:9, 16:14)

KOŠARKA - Krenuli u trećoj dionici

KK SAMOBOR: Milakara 8, Spaseski Baburek 18, Zorko 12, Knezović 4, Kontak 27, Matović 4, Sedlar 8; Trener: Marin Sedlar

KK PODSUSED: Matanović 14, Šestak 19, Bambir, Filipović, Mihalić, Barić 6, Winkler, Kiraly 4, Paun 11, Vulelija; Trener: Siniša Brčina

Kadeti Samobora u 1. kolu lige uvjerljivo su pobijedili na domaćem terenu ekipu Podsuseda rezultatom 81:54. Nakon ispitivanja snaga u prvom poluvremenu, Samoborci su u drugom krenuli punom snagom dobivši treću dionicu s uvjerljivih 24:9 te poveli 25 koševa razlike 65:40. U zadnjoj četvrtini Samoborci u mirnijem ritmu privode utakmicu kraju za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se Kontak s 27 i Spaseski Baburek s 18 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio Šestak s 19 koševa.

T.I.

 
11.03.2018.

PRETKADETI – 3. HRL – 5. kolo Samobor - Sisak 52:72 (24:32) (6:16, 18:16, 14:20, 14:20)

KOŠARKA - Vodili pa - stali

KK SAMOBOR: Leonardo Klišanić 20, Lovro Sedlar 14, Niko Jelić 12, Josip Poljak 2, Tomislav Domotorffy 2, Frano Penava 2, Fran Vlašić, Dorijan Mihalić, Marin Sirovica, Josip Pleš; Trener: Krešimir Klupač

KK SISAK: Lovro Perković 39, Ivan Matleković 8, Ivan Baiutti 8, Marin Prosenjak 6, Samson Vijačkić 4, Mihael Jordan 2, Tin Kasumović 2, Luka Davidović 2, Boris Džakula 1; Trener: Ivan Heinelt

Pretkadeti Samobora u 5. kolu lige izgubili su na domaćem terenu od ekipe Siska rezultatom 52:72. Već na samom početku vidjelo se da će protiv snažne ekipe iz Siska Samoborci teško doći do pobjede. Polovicom druge četvrtine Samoborci su imali tek 2 koša zaostatka 18:20 da bi tada jednostavno stali. Tada Siščani postepeno povećavaju prednost, koja se nakraju zaustavila na visokih 20 razlike za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Leonardo Klišanić s 20 koševa.

Kod Siska najučinkovitiji je bio Lovro Perković s 39 koševa.

T.I.

 

Kyokushin karate - 15. Kup Domenice

SENIORI – II liga Centar – 17. kolo Samobor - Petar Zrinski 92:57 (38:35) (18:18, 20:17, 25:11, 29:11)

JUNIORI – 1. HRL – 15. kolo Samobor - Maksimir 88:81 (50:37) (28:25, 22:12, 12:21, 26:23)

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Samobor - Podsused 81:54 (41:31) (17:12, 24:19, 24:9, 16:14)

PRETKADETI – 3. HRL – 5. kolo Samobor - Sisak 52:72 (24:32) (6:16, 18:16, 14:20, 14:20)

Arhiva 2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002