SENIORI – II liga Centar – 16. kolo Sesvete - Samobor 68:67 (38:34) (19:20, 19:14, 26:13, 4:20)

KOŠARKA - Petljali i na kraju izgubili

SENIORI – II liga Centar – 16. kolo
Sesvete - Samobor  68:67 (38:34) (19:20, 19:14, 26:13, 4:20)

KK SAMOBOR: Niko Gril 19, Lovro Mandalinić 10, Mateo Gionechetti-Prahin 9, Dario Gazić 9, Luka Živko 9, Josip Škara 8, Bruno Levanić-Kutni 3, Bruno Srabotnak, Marko Šilobod, Lovro Jelić; Trener: Marin Sedlar

KK SESVETE: Dario Papak 26, Philip Babić 14, Mirko Semren 9, Martin Juršić 6, Mislav Oršanić 4, Filip Torić 4, Antonio Mišić 3, Nikola Raguž 2, Marijan Vlašić, Mateo Vidaković; Trener: Tomislav Vouk

Košarkaši Samobora u 16. kolu lige tijesno su izgubili u gostima u derbiju kola od Sesveta rezultatom 68:67 i time su pali na 3. mjesto, odmah iza vodećih Dubrave i Zapruđa. Pod velikim pritiskom igrale su obje ekipe, tako da su prvih 5 minuta prve i druge četvrtine ekipe odigrale gotovo bez ubačaja. Samoborci nastavljaju i u trećoj četvrtini igrati u grču, dok su se domaćini raspucali i poveli sa 17 koševa prednosti. Domaćini održavaju prednost do kraja treće minute zadnje četvrtine, kada su Samoborci konačno zaigrali kako znaju i s nevjerojatnih 16 koševa u nizu smanjili na koš zaostatka i 24 sekunde prije kraja utakmice imali čak dvije meč lopte za pobjedu. Međutim, prvu su odmah prokockali kod lošeg izvođenja lopte iz auta, a zadnjih 14 sekundi su previše petljali u napadu i na kraju morali brzopleto šutirati tricu, koja nije htjela u koš, te im je tako propala prilika za zadržavanje druge pozicije na tablici.

Kod Samoboraca jedini raspoloženi za nadigravanje bio je Niko Gril s 19 koševa.

Kod Sesveta ponovno je najbolji bio Dario Papak s "double-double" učinkom od 26 koševa i 14 skokova.

PRETKADETI – 3. HRL – 4. kolo Ksaver - Samobor 54:100 (28:56) (14:24, 14:32, 16:18, 10:26)

KOŠARKA - Igrala i druga postava

KK SAMOBOR: Dorijan Mihalić 22, Frano Penava 16, Leonardo Klišanić 14, Josip Poljak 14, Marin Sirovica 12, Tin Jelić 8, Luka Markota 6, Fran Vlašić 6, Lovro Sedlar 2; Trener: Krešimir Klupač

KK KSAVER: Luka Majsec 12, Lean Borovčak 8, Vito Jadek 8, Gabrijel Kosir 6, Vid Jadek 6, Dorian Zajec 6, Vito Cesarec 4, Maks Gašparić 2, Josip Ivanović 2, Dominik Božurić, Adam Vrančić Lež, Maks Sadaić

Pretkadeti Samobora u 4. kolu lige uvjerljivo su pobijedili na gostujućem terenu u Zaboku ekipu Ksavera rezultatom 54:100.

Odličnom obranom i brzim kontranapadima Samoborci već do poluvremena ostvaruju tridesetak koševa prednosti. U drugom poluvremenu i druga postava Samoboraca igra odlično i na kraju zasluženo slave za drugu pobjedu zaredom i pomakom na sredinu tablice.

Kod Samoboraca najbolji pojedinci su bili Dorijan Mihalić s 22 i Frano Penava sa 16 koševa.

Kod Ksavera najučinkovitiji je bio Luka Majsec s 12 koševa.