3. OT Regije srednja Hrvatska za mlađe kategorije

STOLNI TENIS - Lucija i Ana do zlata

STOLNI TENIS - Lucija i Ana do zlata-1

U Jastrebarskom je 3. prosinca održan 3. OT Regije srednja Hravatska za mlađe kategorije.

Odlične Samoborke Lucija Krnić u kadetkinjama i Ana Znika u mlađim kadetkinjama, osvojile su zlatne medalje.

Neva Gojković i Ivano Perinić u kategoriji NMK osvojili su treća mjesta.

Lovro Horvat u "klincima" dolazi do četvrtfinala, a Lovro Škalac, Petra Gović, Ema Šarić i Luka Marinčić nisu prošli grupu.

SENIORI – II liga Centar – 8. kolo Agens univers - Samobor 61:90 (36:46) (12:30, 24:16, 11:27, 14:17)

KOŠARKA - I publika uživala u majstorijama

SENIORI – II liga Centar – 8. kolo
Agens univers - Samobor  61:90 (36:46) (12:30, 24:16, 11:27, 14:17)

KK SAMOBOR: Lovro Mandalinić 19, Marko Šilobod 18, Niko Gril 15, Josip Škara 13, Mateo Gionechetti-Prahin 11, Bruno Srabotnak 5, Dario Gazić 5, Luka Živko 4, Matej Levanić, Kristijan Iviček, Lovro Jelić, Bruno Levanić-Kutni; Trener: Marin Sedlar

KK AGENS UNIVERS: Marko Nemec 13, Marin Grmača 9, Ante Grbeša 8, Bruno Ratkaj 8, Ivan Ćirić 8, Franjo Palić 6, Juraj Čičko 5, Karlo Krčelić 4, Borna Raić, Mate Maras, Nikola Uzelac; Trener: Porin Poredoš

Košarkaši Samobora u 8. kolu lige pobijedili su u gostima ekipu Agens Univers iz Zagreba rezultatom 61:90. Samoborci sada već u seriji uvjerljivih pobjeda ostvarili su odličnom igrom već u prvoj četvrtini utakmice visoku prednost od 18 koševa razlike 12:30. Nakon ulaska zamjena Samoboraca u drugoj četvrtini domaćini prividno dolaze do daha, da bi ih početkom drugog poluvremena prva postava Samoboraca totalno dotukla te na kraju došla do još jedne visoke pobjede. Publika, iako malobrojna, uživala je u majstorijama Samoboraca, proigravanjima Škare te atraktivnim zakucavanjima Mandalinića, Gionechettija, Grila i Šiloboda.

U pobjedi Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Lovro Mandalinić s 19 i Marko Šilobod s 18 koševa.

Kod Agens Universa najučinkovitiji je bio Marko Nemec s 13 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 5. kolo Samobor - Dugo Selo 66:45 (39:22) (21:8, 18:14, 16:13, 11:10)

KOŠARKA - Pavšek i Zemljak za plus 21

SAMOBOR: Pavšek 18, Zemljak 15, Tadžić 8, Govekar 6, Ivanišević 5, Markota 4, Močan 2, Zadro 2, Škiljan K. 2, Škiljan Z. 2, Antunović 2, Džimbeg, Japunčić; Trener: Zdravko Džimbeg

DUGO SELO: Ćuže 14, Dobra D. 11, Samardžić 9, Mikuljan 4, Drevenšek 3, Nikolić 2, Končić 2, Dobra B; Trener: Franjo Končić

Veterani Samobora u 5. kolu županijske lige pobijedili su ekipu Dugog Sela rezultatom 66:45. Početak je u potpunosti pripao Samoborskim veteranima, pogađajući bez greške iz svih pozicija te do kraja prve četvrtine ostvaruju solidnu prednost od 21:8. Do kraja utakmice iz četvrtine u četvrtinu Samoborci polako povećavaju prednost te na kraju zasluženo slave.

Veterane Samobora do pobjede su predvodili raspoloženi Pavšek s 18 i Zemljak s 15 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Ćuže sa 14 koševa. Ovom pobjedom Samoborci su se primaknuli na vrlo dobro 3. mjesto lige, iza vodećih ekipa Gorice i Brežica.

JUNIORI – 1. HRL – 5. kolo Samobor - Cibona 79:95 (34:50) (15:21, 19:29, 18:25, 27:20)

KOŠARKA - I desetkovani pružili otpor

SAMOBOR: Marko Matijaščić 23, Lovro Jelić 16, Kristijan Iviček 15, Karlo Filipović 14, Antonio Mišić 9, Ivan Alilović 2, Jakov Kontak, Filip Crnić Palčec, Marko Milakara, Roko Sedlar; Trener: Mirko Mandalinić

CIBONA: Luka Cvitanović 25, Fran Jarnjak 19, Matej Rudan 17, Mislav Majić 16, Danijel Sedlo 8, Dominik Ivić 5, Danko Branković 3, Dino Bistrović 2, Lovro Gnjidić, Sandro Rašić; Trener: Ante Samac

Juniori Samobora izgubili su na domaćem terenu od lidera lige ekipe Cibone iz Zagreba rezultatom 79:95. Samoborci, iako desetkovani ozljedama, pružili su dostojan otpor ponajboljoj hrvatskoj juniorskoj ekipi. Svakako je to bila najbolja ovosezoska partija Samoboraca. Samoborci od početka igraju požrtvovano u obrani i napadu i tek krajem prve četvrtine Cibona se krajnjim naporom uspijeva odlijepiti na 5 koševa razlike 15:21. U drugoj i trećoj četvrtini Cibona prvenstveno predvođena njihovim najboljim igračem Lukom Cvitanovićem, koji pogađa u nizu bez promašaja, uspijeva se odlijepiti na dvadesetak koševa prednosti. Međutim uporni Samoborci se ne predaju i polovicom zadnje četvrtine dobrom presing obranom te u napadu serijom od pet uzastopnih trica dolaze na samo 12 koševa zaostatka 79:81, ali tada već pomalo umorni promašuju par bitnih zicera, tako da propada prilika za eventualni preokret, a što na kraju kažnjavaju Cibonaši i dolaze do svoje zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovotošću Marko Matijaščić s 23, Lovro Jelić sa 16, Kristijan Iviček s 15 i Karlo Filipović sa 14 koševa.

Kod Cibone najučinkovitiji je bio Luka Cvitanović s 25 koševa.

KADETI – 2. HRL – 10. kolo Podsused - Samobor 45:59 (20:35) (12:14, 8:21, 16:10, 9:14)

KOŠARKA - Pobjedom do 7. mjesta

Kadeti Samobora pobijedili su u gostima ekipu Podsuseda rezultatom 45:59.

Ovom zasluženom pobjedom Samoborci su s 9. mjesta lige skočili na solidno 7. mjesto.

KADETKINJE – 2. HRL – 10. kolo Samobor - Folka Borovje II 20:64 (7:35) (3:25, 4:10, 8:14, 5:15)

KOŠARKA - Početnice u konačnici zadnje

SAMOBOR: Iva Biloš 7, Lucija Biloš 6, Mare Theodora Bervanakis 4, Romana Delivuk 2, Lea Novosel 1, Ana Vrban, Tea Tomić, Elizabeth Atieno Librić, Mija Ivanišević, Mara Zadro; Trener: Krešimir Klupač

FOLKA BOROVJE II: Lorena Baturina 13, Ivana Pavičić 10, Tara Majksner 9, Ana Vrhovac 7, Nikolina Marković 6, Marija Beljan 6, Klara Zaninović 6, Marta Kvesić 4, Karla Đurišić 2, Magdalena Marković 1, Vanja Marković; Trener: Mislav Kokotović

Kadetkinje Samobora izgubile su na domaćem terenu od ekipe Folka Borovje II iz Zagreba rezultatom 20:64. U posljednjem kolu lige Samoborke kao početnice u ovoj ligi uspjele su ubaciti iskusnoj ekipi iz Zagreba solidnih 20 koševa te su za prvu godinu natjecanja zauzele zadnje 6. mjesto u ligi, što je bilo i za očekivati u odnosu na druge mnogo iskunije i renomiranije ekipe, te se nadamo da će u novoj sezoni krenuti s više iskustva i znanja u borbu za bolje rezultate.

Kod Samoborki istaknule su se učinkovotošću sestre Biloš, Iva sa 7 i Lucija sa 6 koševa.

Kod Folka Borovje II najučinkovitija je bila Lorena Baturina s 13 koševa.