SPORTSKA VJERA - S vjerom u Boga do gola

Samoborski sportaši okupili su se u ponedjeljak, 13. studenoga, u župnoj crkvi sv. Anastazije na misi zahvalnici i euharistijskom slavlju, koje je predvodio pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski. Prije same mise održana je tribina sportaša, kojoj su se odazvali bivši rukometni reprezentativci Lovro Šprem, Ivica Udovičić i Zvonimir Bilić te naš stolnotenisač Pavao Jozić.

I brojni drugi sportaši, odjeveni u klupske dresove, nazočili su slavlju u crkvi, koje je organizirao Ured za pastoral mladih i njegov Odjel za pastoral sportaša Zagrebačke nadbiskupije.

FOTO: Lovro Šprem, Pavao Jozić, Zvonimir Bilić, Krešimir Ilijaš i Ivica Udovičić govorili su o svojim sportskim uspjesima i važnosti vjere bila u njihovom sportskom životu

13. Memorijal Mirko Abramović

STOLNI TENIS - Samoborci više nego dobri

STOLNI TENIS - Samoborci više nego dobri-1

Od petka do nedjelje, 10. do 12. studenoga, odigran je u Varaždinu, uz nastup igrača i igračica iz deset europskih država, vrlo jak 13. Memorijal Mirko Abramović.

U ekipnom dijelu u konkurenciji kadeta ekipa STK Samobora (Petar Znika i Bruno Petek) osvojili su 2. mjesto, a u kategoriji mlađih kadetkinja Samoborke Lucija Krnić, Ana Znika i Petra Gović 3. mjesto.

U pojedinačnom dijelu najdalje je otišao Petar Znika u kadetima, do 1/4, gdje je u petom setu izgubio 12-10.

SD Samobor

SENIORI – II liga Centar – 4. kolo Mladost - Samobor 74:95 (38:47) (22:14, 16:33, 15:27, 21:21)

KOŠARKA - Žestoko i brzo do pobjede

SENIORI – II liga Centar – 4. kolo
Mladost - Samobor  74:95 (38:47) (22:14, 16:33, 15:27, 21:21)

KK SAMOBOR: Dario Gazić 18, Niko Gril 16, Lovro Mandalinić 15, Marko Šilobod 12, Luka Živko 9, Bruno Levanić-Kutni 9, Josip Škara 7, Nikša Šiljezar 4, Mateo Gionechetti-Prahin 3, Bruno Srabotnak 2, Jakov Kontak; Trener: Marin Sedlar

MLADOST: Matej Bošnjak 11, Antonio Jordano 10, Ante Brzović 9, Darko Bajo 9, Mateo Vidović 8, Vito Čubrilo 7, Karlo Matković 6, Filip Varga Brzica 6, Rok Radović 4, Luka Krajinović 2, Fran Jacović 2, Leon Kalinić; Trener: Marko Trninić

Košarkaši Samobora pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Mladosti iz Zagreba rezultatom 74:95. Premlaki start Samoboraca, pogotovo u obrani, bio je dovoljan da se juniori Cedevite koji igraju za Mladost razmašu u napadu i do kraja prve četvrtine ostvare desetak koševa prednosti. U drugoj četvrtini potpuno druga igra Samoboraca, koji su konačno zaigrali kako znaju, čvrsto u obrani iz koje su sijevali kontranapadi jedan za drugim, te ostvarili u drugoj četvrtini visokih 33:16 koševa u svoju korist i došli do desetak koševa prednosti. U drugom poluvremenu Samoborci i dalje igraju žestoko i vrlo brzo te ostvaruju tridesetak koševa prednosti, koje domaćini tek pred kraj utakmice protiv rezervi Samoboraca uspijevaju donekle umanjiti.

Ovom uvjerljivom pobjedom Samoborci su nanijeli prvi poraz Mladosti, a sebi otvorili put da se već u sljedećem, 5. kolu lige, u subotu u 17,30 sati, na domaćem terenu, pobjedom u derbiju kola protiv vodeće ekipe Sesveta uključe u igru za prvaka lige.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Dario Gazić s 18 i Niko Gril sa 16 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Matej Bošnjak s 11 i Antonio Jordano s 10 koševa.

Iz kluba pozivaju sve navijače da u derbiju protiv Sesveta pomognu svojim Samoborcima te da uživaju u još jednoj odličnoj partiji i pobjedi.

19. Euro kup Istra - Poreč, 11. studenoga

KARATE - Dario Szel osvojio Istru

19. Euro kup Istra  - Poreč, 11. studenoga

U prekrasnoj porečkoj dvorani Žatika održan je 11. studenoga 19. Euro kup Istra, natjecanje u karateu. Turnir je okupio 535 natjecatelja iz 7 država.

Samoborski karatisti su turnir iskoristili kao jedan u nizu pripremnih turnira pred nadolazeće prvenstvo Hrvatske. Od osam Samoboraca koji su nastupili osvojena su četiri odličja i dva peta mjesta, što može veseliti vodstvo kluba, jer je pokazatelj dobre forme koja će sigurno rasti do državnog prvenstva.

Nakon dužeg vremena i male rezultatske krize na najviše postolje popeo se Dario Szel, mlađi kadetski prvak Hrvatske, koji je promjenom uzrasne kategorije zapao u malu krizu, što je normalno kod tako mladih sportaša. Dario je suvereno osvojio prvo mjesto u kategoriji kadeta do 57 kg i tako najavio da se vraća na pobjedničke staze.

Jurica Runtas je nastavio niz uspješnih turnira pa je i u Poreču osvojio broncu i tako potvrdio da se ustalio u samom vrhu kategorije kadeta do 70 kg.

U kategoriji kadetkinja preko 54 kg broncu je osvojila Magdalena Šuflaj. Magdalena je nakon poraza u 2. kolu kroz repasaž zasluženo došla do odličja.

Ian Baždar je u kategoriji juniora do 76 kg također osvojio brončano odličje i tako potvrdio dobru formu koju drži već neko vrijeme.

Paula Šogorić i Petar Jednar su izgubili mečeve za brončana odličja, ali su imali odličan nastup.

Mislav Blažeković i Dino Šimunec ovaj put nisu bili na razini dovoljnoj za zapaženiji plasman. Sljedećeg vikenda mlade Samoborce očekuje zadnja provjera prije prvenstva Hrvatske u Ljubljani pa i od tamo možemo očekivati dobre vijesti.

Samoborski streličari uspješni u Novom Marofu

STRELIČARSTVO - Šest medalja za Samoborce

Osam samoborskih streličara ove je nedjelje u Ljubešćici pokraj Novog Marofa, na dvoranskom turniu fita 2x18, osvojilo čak šest medalja

U kategoriji standardnog luka u seniorskoj konkurenciji je Stjepan Ivančan osvojio 1., a Lana Horvat i Lana Orešić 3. i 4. mjesto, dok je u konkurenciji do 12 godina također 1. mjesto osvojila Samoborka Dora Sokolović.

U kategoriji složenog luka za djecu do 14 godina je naša Talija Valentak osvojila 1. mjesto, a Vigo Mikola 2. Zlatom se okitila i Luna Pađan, osvojivši 1. mjesto u kategoriji zakrivljenog luka za djecu do 14 godina. Zlatko Pentek je u kategoriji seniora golog luka osvojio 7. mjesto.

Član Streličarskog kluba Samobor Mario Vavro otputovao je prošlog utorka u Maroko, gdje je od 10. do 12. studenoga u Marakešu održan prvi turnir za ovogodišnji dvoranski Svjetski kup. Mario se s odličnim rezultatom od 588 krugova kvalificirao kao 10. U eliminacijama Vavro je bez problema prošao 1. kolo protiv Mohammeda Farahija iz Maroka s odličnih 149:143. Nažalost, u 2. kolu Maria je izbacio Demir Elmaagacli iz Turske, tijesnim rezultatom 146:145.