Strijelci: 1:0 Fišer(14 – 11m), 1:1 Gluić(59), 1:2 Levanić(62)

KLAS: Sušin, Bubalo, Devedžić (od 46. Butković), Kundih, Marinčević, Tadić (od 46. Gusak), Fišer, Bedeković, Tadić, Celčić (od 83. Vidović), Zrnčić (od 68. Obad)

Trener: Igor Barukčić

TOP: Maglica, Noršić, Severec, Buden, Pagadur, Gluić, Dizdarević, Jukić, Stanić, Sekulić (od 60. Levanić), Tubikanec

Trener: Berislav Gluić

Igrač susreta: Andrej Gluić (TOP)

Minus na poluvremenu nije sputao igrače TOP–a da u nastavku s dva brza pogotka okrenu rezultat i odnesu sve bodove s gostovanja u Mićevcu. Domaćini su poveli na trećini prvog dijela nakon što je udarac s bijele točke realizirao Fišer. Kerestinčani se bude u nastavku susreta. Prvo u 59. euro golom s 25 metara stanje na semaforu poravnava Gluić, a šokirane domaćine ubrzo stiže nova nevolja – samo tri minute kasnije nova lopta u mreži Sušina – ovaj put strijelac je bio Levanić. Do kraja susreta bez rezultatskih promjena pa momčad TOP – a izjednačuje učinke na tablici – 2. pobjede uz isto toliko remija i poraza.

Sloga (O) – Sutla 0:3 (0:1)

Upalio se alarm!

OREŠJE – Igralište SC Orešje

Sudac: Mužar (Velika Gorica)

Pomoćnici: Radić (Zagreb) i Dolibašić (Novo Čiće)

Strijelci: 0:1 Matošević(42), 0:2 Markuš(72), 0:3 Markuš(82)

SLOGA OREŠJE: Rakas, Filipović (od 55. Vučur), Prahin, Crnjac, Jež, Kukolja, Miletić (od 65. Ivanović), Škutin, Franjičević (od 46. Holetić), Jović, Sapanjoš (od 63. Masnjak)

Trener: Marko Malečić

SUTLA: Galić, Pavić (od 70. Remenar), Mihelić, Mar. Vorih (od 46. Marić), Matošević, Hruševar (od 84. Starjački), Markuš, Turk, Jakovina, Rašić (od 59. Šintić), Olovec (od 59. Mat. Vorih)

Igrač utakmice: Mario Matošević (Sutla)

Nakon sedmog kola i samo 2 skupljena boda u Orešju je upaljen alarm. Domaćini su posljednji, a što je i bitnije ni prikazana igra ne ulijeva preveliku količinu optimizma da za momčad Sloge dolaze bolja vremena. Tik pred kraj prvih 45 minuta u kojoj su obje momčadi pokazale vrlo malo Matošević s 20 metara neobranjivo pogađa domaću mrežu za 0:1. Orešani početkom nastavka agilniji, ali sve prilike koje su imali do 70. minute nisu urodile plodom. Nakon toga gosti na krilima Markuša koji je postigao 2 zgoditka odlaze na uvjerljivu prednost koju bez problema čuvaju do posljednjeg sučeva zvižduka.

Nakon 7. kola (6 odigranih susreta) vodi Lukavec s 15 bodova, druga je Bistra s 13, TOP je jedanaesti s 8, dok je Sloga (O) na šesnaestom mjestu s 2 boda.

SENIORI – prijateljska utakmica Šanac - Samobor 79:88 (43:48) (14:22, 29:26, 17:20, 19:20)

KOŠARKA - Iznenadili čvrstom obranom

SENIORI – prijateljska utakmica
Šanac - Samobor 79:88 (43:48) (14:22, 29:26, 17:20, 19:20)

SAMOBOR: Škara 13, Gionechetti 6, Mandalinić 13, Srabotnak, Levanić M. 2, Levanić B. 10, Gril 7, Gazić 2, Živko 35; Trener: Marin Sedlar

ŠANAC: Lipak 24, Kraljić 12, Panjević 2, Jagnjić 6, Požar 2, Beber, Češković 12, Škrtić 2, Josipović 19; Trener: Bašović

Košarkaši Samobora u prijateljskoj utakmici pobijedili su na gostujućem terenu prvoligaša Šanac iz Karlovca rezultatom 79:88. Nakon odrađenih fizičkih priprema na početku sezone seniora Samobora u dosta novom sastavu odigrali su prvu pripremnu prijateljsku utakmicu i to odmah protiv prvoligaša Šanca iz Karlovca koji su već u punom pogonu, jer im liga počinje nešto ranije.

Na samom početku utakmice Samoborci su iznenadili domaćine čvrstom obranom i odličnim napadom te poveli s 0:13. Pokazalo se, iako su se domaćini svojski trudili da sustignu rezultat, da je to na kraju utakmice bila i dovoljna prednost za zasluženu pobjedu Samoboraca, koje je bez greške predvodio Luka Živko uknjiživši 35 koševa, od čega 5 trica, a uz njega odlični su bili Škara i Mandalinić, oba s po 13 koševa.

Kod Šanca najučinkovitiji su bili Lipak s 24 i Josipović s 19 koševa.

Već ovaj petak i subotu, 29. i 30. rujna, Samoborci imaju nove provjere i to na 2. tradicionalnom međunarodnom seniorskom turniru Kup Grada Samobora - 2017, u Sportskoj dvorani Samobor u Samoboru, Andrije Hebranga 26 A.