Strijelci: 1:0 Azizi(36), 2:0 Berić(61), 2:1 Brujić(88)

PONIKVE: Orlović, Ćukelj, Štimac, Obšivač, Berić (od 76. Pilipović), Zubčić (od 85. Cvitanović), Bartolić (od 70. Knez), Miklečić, Katić (od 90. Fisrtić), Drežnjak, Azizi (od 76. Pipić)

Trener: Hrvoje Pipinić

SAMOBOR: Kovačić, Šimić, Makarun (od 70. Biščan), Brdarić, Bejdić, Martinko (od 87. Brekalo), Kotarski, Kižlin (od 46. Dragić), Strjački, Brujić, Aljinović (od 46. Držić)

Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Robert Katić (Ponikve)

Derbi kola zasluženo je pripao domaćinu koji je s novom pobjedom zadržao lidersku poziciju na tablici. Aktivniji igrači iz Gajnica poveli su u 36. minuti nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Azizi i koji je uz mali dodir živog zida završio u Kovačićevoj mreži. Nakon vodstvo domaćini imaju još 4 velike prilike koje nisu pretvorili u povećanje prednosti. Ono ipak dolazi nakon sata igre iz kombinacije Bartolić – Berić; ovaj potonji matira gostujuću „jedinicu“ za 2:0. Gosti samozatajni, pogotovo se to odnosi na Strjačkog koji je u zadnjih nekoliko kola pokazivao visoku formu. Počasni pogodak za Samobor postigao je Brujić u 88. minuti, ali više od toga bi bilo u potpunosti nezasluženo.

Sava – Croatia (H) 2:1 (1:0)

Filipović za tri boda

STRMEC – Igralište na Lazini

Gledatelja 170

Sudac: Spudić (Križ)

Pomoćnici: Šekerija i Kramarić

Strijelci: 1:0 Novoselec(10), 1:1 Gotal(87), 2:1 Filipović(90)

SAVA STRMEC: Ćutić, Gabrica (od 60. Filipović), Novoselec, Frajt, Kočnar, Trgovčević (od 74. Ovčariček), Maruna (od 85. Jedvaj), Cvetković (od 90. Barišić), Kostanjski, Orsag, Gavran

Trener: Davor Orsag

CROATIA HRASTJE: Kralj, Zmazek (od 46. Žakula), Filipović, Fluka, Gotal, Lukić, Stojanović (od 74. Mrazović), Pekčec, Grežina, Ivančić (od 28. Bičak), Habajec (od 46. Šaško)

Trener: Mario Rac

Crveni karton: Lukić(70), Antolković (70)

Igrač utakmice: Luka Novoselec (Sava)

Triler završnica na Lazini pripala je domaćinu koji je tako upisao i treću pobjedu u sezoni (sve na domaćem terenu) i s 9 bodova drži sredinu tablice. Dvoboj je dobro započeo za domaćina koji vodi već od 10. minute. Trgovčević ubacuje, a najviši u skoku Novoselec sprovodi loptu iza leđa gostujućeg vratara Kralja. Hrastjani su najbliže izjednačenju nakon pola sata igre kad grešku pomoćnog suca sjajno ispravlja Čutić obranom 1 na 1 situacije Ivančiću. Gosti ponovno u 68. promašuju zicer, no ni igrač manje (od 70. minute, isključen Lukić) nije ih spriječio da u 87. minuti pogode za 1:1 (strijelac Gotal). I kada su već svi na tribinama bili pomireni s podjelom bodova ukazao se Filipović i jedan prekid koji je izveo Gavran sproveo u gostujuću mrežu.

Nakon 7. kola vode Ponikve s 18 bodova, drugi je Gaj Mače sa 16, Samobor je četvrti s 13, dok je Sava jedanaesta s 9 bodova.

24. tradicionalni memorijalni turnir - Slavonski Brod, 23. rujna

KARATE - Samoborci solidni, Roko izvanredan!

Protekle subote je u Gradskoj dvorani Vijuš Karate klub Slavonski Brod ugostio 425 karateka iz 48 klubova Slovačke, BiH i Hrvatske, koji su nastupili na 24. tradicionalnom memorijalnom turniru.

Samoborski karatisti su nastupili sa sedam mladih sportaša, koji su osvojili četiri medalje.

Najuspješniji je bio mladi Roko Cirnski, koji je osvojio zlatno odličje u kategoriji učenika do 34 kg, te time potvrdio svoj veliki talent.

Korak do zlata (učenice do 36 kg) bila je sve bolja i bolja Mia Fauković, koja se okitila srebrnim odličjem.

Borna Šunjić u kategoriji učenika do 38 kg te Neno Filipić u kategoriji učenika preko 46 kg osvojili su brončana odličja.

Na korak do medalje su bili Vid Radulović i Ana Terihaj, ali im je nedostajalo malo sportske sreće.

Mlade snage KK Samobora je u Slavonskom Brodu vodila Maja Lenard.