Samoborci potvrdili formu

SAMOBOR – Igralište SRC Samobor

Sudac: Marinčević (Mičevec)

Pomoćnici: Rožić i Kovač

Strijelci: 1:0 Strjački (68), 2:0 Strjački (70), 3:0 Brujić(81), 4:0 Dragić(85), 5:0 Strjački(88)

SAMOBOR: Kovačić, Šimić, Makarun, Brdarić, Mišura, Martinko (od 88. Bejdić), Kotarski (od 86. Aljinović), Merlin (od 46. Dragić), Strjački, Brujić, Ibrahimović (od 46. Držić)

SAVSKI MAROF: Rihtar (od 90. Golub), Banožić, Tolić (od 58. Sukljanović), Bjelobradić, Pasarić, Zrnc, Cebin (od 85. Bodrušić), Štrok (od 70. Zendeli), Barišić (od 46. Grozdek), Hanžek, Mlinarić

Trener: Davor Debogović

Igrač utakmice: Antun Strjački (Samobor)

Samoborci su u naletu, a to je u ovom kolu osjetilo društvo iz Savskog Marofa koje je uvjerljivo nadigrano s rezultatom 5:0. Derbi kola ponudio je miroljubivih 60 – ak minuta, da bi u posljednjih pola sata domaćin iz Hebrangove ulice posramio dosad vodećeg prekosavskog susjeda. Seriju golova pokrenuo je Strjački u 68. minuti, a isti igrač do kraja susreta postigao je još dva gola (7 u posljednja 3 kola) potvrdivši samo sjajnu formu u kojoj se nalazi. Goste su dokrajčili Brujić i Dragić pa tako domaćini sa zadovoljstvom mogu čekati slijedeće kolo i novi derbi dvoboj protiv trenutno vodećih Ponikvi. S ovom formom za Samoborce straha nema, a nova pobjeda donijela bi i lidersko mjesto na tablici.

Jarun - Sava 5:0 (1:0)

Vratili se s pet lakih komada

ZAGREB – SRC Jarun

Sudac: Petrunić (Netretić)

Pomoćnici: Dujmić (Zagorje Ogulinsko) i Vučinić (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Hercigonja(8), 2:0 Sudec(54), 3:0 Sudec(56), 4:0 Borac(60), 5:0 Benić(84)

JARUN: Miklec, Pavelić (od 70. Komarac), Ivančić, Pavletić (od 5. Kutija), Pavičić, Kranjčec (od 56. Benić), Sudec, Martinović, Tadić (od 67. Ramić), Pajk, Hercigonja (od 57. Borac)

Trener: Ante Domjanović

SAVA STRMEC: Ćutić, Gabrica (od 67. Filipović), Novoselec, Cerovečki, Frajt, Kočnar (od 63. Orsag), Trgovčević (od 56. Gavran), Maruna, Cvetković (od 83. Jedvaj), Kostanjski, Ivanović (od 56. Halužan)

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Dario Sudec (Jarun)

Visok poraz Save u zapadnom dijelu Zagreba ne pokazuje pravu sliku tog dvoboja. Iako su domaćini poveli već u 8. minuti, gosti su na odmor morali otići s barem dva gola prednosti. Na vratima domaćina briljirao je Miklec obranivši čak 3 čiste prilike Savinih igrača, a ni sreća nije pomazila goste u 26. minuti kada Maruna pogađa okvir domaćih vrata. U gosti ponovno bolji, ali samo do 54. minute kada ih je presjekao gol Benića za 2:0.

Nakon toga domaćini s 3 gola do kraja susreta osiguravaju najveću prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni.

Nakon 6. kola vode Ponikve s 15 bodova, drugi je Samobor s 13, dok je Sava na trinaestom mjestu sa 6 bodova.