Dizdarević spasio bod

VELIKA GORICA – Gradski stadion

Sudac: Milin (Zagreb)

Pomoćnici: Jurakić (Dugo Selo) i Šekerija (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Sekulić(34), 1:1 Sedlaček(61–11m), 2:1 Sedlaček(69), 3:1 Krsnik(70), 3:2 Krizmanić(74–ag), 3:3 Dizdarević(88)

GORICA II: Kelihar, Čuček, Desput, Smolković (od 55. Krpečanec), Krizmanić, Božić, Spudić (od 46. Roginić), Mandura, Sedlaček (od 70. Velić), Štoler, Krsnik

Trener: Perica Vidak

TOP: Maglica, Noršić, Severec, Krnjus, Buden, Holetić (od 81. Dizdarević), Pagadur, Gluić (od 65. Hercigonja), Jukić, Stanić (od 65. Žitković), Sekulić (od 75. Mlinarić)

Trener: Berislav Gluić

Igrač susreta: Luka Sedlaček (Gorica II)

Gosti iz Kerestinca dobro su krenuli u susret i na odmoru vodili 0:1 pogotkom Sekulića. Nastavak donosi potpuni preokret u režiji Sedlačeka koji prvo s kreča, a zatim i iz igre dovodi svoju momčad u povoljniji položaj. Šokiranim gostima ubrzo stiže i novi pogodak tako da je dvadesetak minuta prije kraja domaća prednost iznosila 2 pogotka. No, onda domaći trener iz igre izvlači svog najboljeg igrača i dvostrukog strijelca i tu za Goricu stvari kreću nizbrdo. Prvo Krizmanić u 74. autogolom smanjuje na 3:2, a u 88. Dizdarević poravnava na 3:3. Da je susret potrajao još koju minutu duže, gosti su se iz Gorice mogli vratiti s punim plijenom.

Sloga (O) – Bistra 0:0

Vratari spašavali bodove

OREŠJE – Igralište SC Orešje

Gledatelja 120

Sudac: Pajvot (Vrbovec)

Pomoćnici: Marinčević (Mičevec) i Mazal (Vrbovec)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Bevanda (od 75. Filipović), Prahin, Crnjac, Jež (od 55. Holetić), Škutin, Miletić (od 60. Masnjak), Jović, Franjičević, Vučur, Sapanjoš (od 65. Kukolja)

Trener: Marko Malečić

BISTRA: Đurđek, Lončarević, Jedvaj, Ištuk, Aničić, Pulek, Smolčić (od 46. Lovrić), Šutalo, Dežić, Kukec (od 46. Vicić), Babić (od 55. Vrabec)

Trener: Bernard Gulić

Igrač utakmice: Zeno Gudžević (Sloga)

U susretu bez pogodaka, ali ne i prilika svakoj momčadi odlazi po bod. U najboljim izvedbama pokazali su se vratari (poglavito domaći Gudžević) koji su svojim izvedbama bacili u očaj napadače obiju momčadi. Franjičević, Jež i Vučur s domaće i Kukec, Šutalo i Ištuk s gostujuće strane nisu iskoristili najbolje prilike pa nitko nakon 90 – te minute nije otišao s terena uzdignutih ruku.

Nakon 5. kola vodi Lukavec s 12 bodova, drugi je Laduč s 10, TOP je jedanaesti s 5, dok je Sloga (O) na 16. mjestu s 2 boda.

Pomoćnici: Bizjak i Krnic

Strijelci: 0:1 Makarun(3), 0:2 Strjački(28), 1:2 Novinić(41), 1:3 Brujić(67), 1:4 Strjački(75), 2:4 Turkalj(90)

KARLOVAC: Demirović, Jaković (od 76. Hudorović), Rakocija, Žitko (od 46. Pausić), Mićunović, Turkalj, Novonić, Veselić, Šalić (od 79. Grdić), Pušić (od 65. Marinić), Šprajcer (od 46. Štefančić)

Trener: Krunoslav Pinturić

SAMOBOR: Kovačić, Martinko (od 67. Merlin), Makarun (od 70. Biščan), Kižlin (od 46. Kotarski), Mišura, Bejdić, Držić, Šimić, Brdarić, Brujić, Aljinović (od 59. Ibrahmović)

Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Nakon početnih kola i „dizelaškog“ rada, nogometaši Samobora drugo kolo zaredom upisuju uvjerljivu pobjedu. U ovom kolu poražen je domaći Karlovac kojeg su gosti nadigrali u svim parametrima igre. Već u 3. minuti ove sezone efikasni Makarun (tri gola u četiri kola) dovodi goste u prednost, da bi zatim palicu preuzeo Strjački koji u 28. minuti gostujuću prednost povećava na 0:2. Do odmora Novinić smanjuje na 1:2, no u nastavku Samoborci ponovno diktiraju tempo. Sjajnu igru Brujić je okrunio u 67. minuti golom za 1:3, a ubrzo Strjački drugim golom potvrđuje odlazak svih bodova iz grada na četiri rijeke. Rezultatski "make up" domaćinu donosi Turkalj u sudačkoj nadoknadi.

Sava – Mladost (P) 3:1 (1:0)

Orsag potvrdio trobod

STRMEC – Igralište na Lazini

Sudac: Hrgović (Zagreb)

Pomoćnici: Gašpar (Križ) i Kocek (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 1:0 Maruna(28), 2:0 Frajt(55), 2:1 Prepelec(56), 3:1 Orsag(85)

SAVA STRMEC: Ćutić, Gabrica (od 60. Ovčariček), Novoselec, Cerovečki, Frajt, Kočnar (od 67. Orsag), Trgovčević (od 90. Golubić), Maruna, Cvetković (od 73. Jedvaj), Kostanjski, Ivanović (od 63. Filipović)

Trener: Davor Orsag

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Marjanović, Tomić, Prepelec (od 57. Maglaić), Filipović, Lovrić, Pavković (od 84. Gorup), Matić (od 84. Gršić), Baniček, Balen, Bezić

Trener: Dario Kovačević

Igrač utakmice: Mislav Maruna (Sava)

Drugu prvenstvenu pobjedu igrači Save zabilježili su protiv Mladosti iz Petrinje. Nakon poraza protiv Mladosti iz Zaboka u prošlom kolu, u ovom su drugi Mladostaši bili puno primjereniji protivnici igračima Davora Orsaga. Na predah su domaćini otišli s minimalnom prednosti zahvaljujući golu Marune u 28. minuti. Početkom nastavka vodstvo domaćina produbio je Frajt, ali ubrzo gosti golom Prepeleca vraćaju neizvjesnost na Lazinu. Ta neizvjesnost potrajala je do posljednjih minuta kada Orsag svojim prvim golom u prvenstvu potvrđuje Savin trobod.

Nakon 5. kola vodi Savski Marof s 13 bodova, druge su Ponikve s 12, Samobor je četvrti s 10, dok je Sava jedanaesta sa 6 bodova.

Objavljen je Javni poziv za prikupljanje prijedloga programa za izradu programa javnih potreba u sportu Grada Samobora

SŠS - Sportaši, javite se i zemite nofce!

Samoborski športski savez objavio je Javni poziv za prikupljanje prijedloga programa za izradu programa javnih potreba u sportu Grada Samobora u 2018. godini

Predmet ovog poziva je prikupljanje pisanih prijedloga programa za izradu Programa javnih potreba u sportu Grada Samobora u 2018. godini.