KERESTINEC - SC Kerestinec

Sudac utakmice: Marija Jurinić

Pomoćnici: Jelena Kumer i Tihomir Sopić

Delegat: Slavko Ivanec

Strijelci: 0:1 Matija Grgečić (22), 0:2 Antonio Horvat (43), 0:3 Marko Horvat (87)

NK Top:

Marko Starčević, Ante Marić, Tomislav Stanić, Matej Jukić, Vinko Buden (c), Dominik Holetić, Ivan Sekulić, Antonio Žitković (od 58. Perica Blažević), Siniša Djurić (od 58. Luka Mlinarić), Tomislav Kutija, Domagoj Levanić.

Trener: Berislav Gluić

NK Zrinski:

Tomislav Ratešić, Andrej Pavlović, Goran Horvat (od 88. Damjan Ratešić), Igor Šicl, Karlo Brdarić, Tomislav Vrančić (od 90. Dominik Vrančić), Jurica Ištuk, Antonio Horvat (od 56. Matej Zrinjan), Domagoj Draclin (od 80. Marko Blažević), Josip Koletić (od 71. Marko Horvat), Matija Grgečić.

Trener: Denis Murić

Nogometaši Zrinskog iz Farkaševca uvjerljivo su pobijedili višeligaša Top-a u Kerestincu u finalu kupa Nogometnog središta Samobor rezultatom 0:3. Zanimljivo je da su iste ekipe, na istom terenu te istoga dana 2012. godine također igrale finale kupa NSS-a, a pobjednik je i tada bio Zrinski ali nešto tanjim rezultatom od 0:1. Od samog početka utakmice igrači iz Farkaševca preuzeli su inicijativu te nakon nekoliko promašaja iz obećavajućih prilika, Matija Grgečić u 22. minuti napokon pronalazi put do mreže vratara Starčevića. Do kraja poluvremena rezultat je mogao biti i znatno veći no igrači Zrinskoga ostaju neprecizni sve do 43. minute kada Antonio Horvat prima loptu na sredini terena i lijevom nogom upućuje neobranjivi udarac za 0:2.

Drugo poluvrijeme također protječe u dominaciji gostiju sa tek nekoliko pokušaja domaćina da smanji rezultat koje uspješno brani vratar Ratešić. Na samom kraju utakmice, u 87. minuti, gužvu pred vratima Topa iskorištava Marko Horvat te ju nekako uspijeva ugurati u mrežu za konačnih 0:3 i posve zasluženo slavlje Zrinskoga.

I.H.

Shinkyokushin Austrian Open 2017.

KYOKUSHIN - Bruno i Tomislav do zlata u Austriji!

Shinkyokushin Austrian Open 2017. održan je u Beču, 11. lipnja i za razliku od prošlogodišnjih turnira, ovogodišnji je održan samo u borbama za kategorije juniora i seniora te je okupio 102 natjecatelja iz različitih kyokushin organizacija iz 10 zemalja: Švedske, Bugarske, Srbije, Njemačke, Poljske, Češke, Mađarske, Španjolske, Hrvatske i Austrije.

Hrvatski kyokushinkai savez predstavljali su Gabriela Suša i Tomislav Božić iz samoborskog Fortisa te Bruno Stojanović iz svetonedeljske Domenice.

Gabriela je nastupila u kategoriji mlađih juniorki -55kg i nije uspjela proći prvo kolo izgubivši borbu od natjecateljice iz Poljske. U počecima borbe izvela je odličan prednji kružni nogom u glavu koji na žalost suci nisu dosudili Gabrieli u korist, dok su u posljednjim sekundama borbe bodovali Poljakinjin prednji kružni nogom u glavu što je bilo dovoljno za prevagu Poljakinje.

Bruno je osvojio 1. mjesto u kategoriji mlađih juniora -75kg gdje je za protivnike imao također natjecatelje iz Poljske. Svoju nadmoć pokazao je pobjedivši oba protivnika prije isteka vremena. Prvu borbu završio je oborivši protivnika udarcima koljenom u tijelo nakon 25 sekundi borbe, dok je drugu borbu pobijedio sa dva knock downa udarcima rukama u tijelo u 65. sekundi i serijom udaraca koljenom u tijelo pred sami kraj borbe.

Tomislav je isto tako pokazao nadmoć u svojoj kategoriji starijih juniora +70kg gdje je osvojio 1. mjesto pobjedivši svoje protivnike također prije isteka trajanja borbe. U prvoj borbi protiv mađarskog natjecatelja ostvario je dva knock downa serijom udaraca nogama prednjim kružnim u noge u 35. i u 70. sekundi, a u borbi protiv natjecatelja iz Poljske, prvi knock down realizirao je koljenom u tijelo u 75. sekundi, a drugi, serijom udaraca rukama u tijelo nakon 85 sekundi borbe.

Snimke borbi natjecatelja kao i album fotografija može se pogledati na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia, a o radu IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska te klubova Domenica i Fortis više se može naći na www.karate-kyokushinkai.hr.

I.H.

Na slici: Natko Skukan u ulozi trenera našeg tima, natjecatelji Tomislav Božić, Gabriela Suša i Bruno Stojanović te Vladimir Sekelj u ulozi suca nakon Shinkyokushin Austrian Opena 2017.

Kup Vukovara 2017. - Vukovar, 10. lipnja

KARATE - Najmlađi okićeni medaljama

U Vukovaru se prošle subote okupilo 375 mladih karateka iz Makedonije, BiH, Srbije i Hrvatske koji su nastupili na tradicionalnom međunarodnom turniru Kup Vukovara 2017.

U Vukovaru je nastupilo i petero najmlađih boraca Karate Kluba Samobor, koji su se u svoj grad vratili s osvojenih pet odličja.

Najuspješnija je bila Ana Terihaj, koja je okrunjena titulom pobjednice u konkurenciji učenica do 40 kg.

Korak do najvišeg postolja bio je sve bolji i bolji Borna Šunjić u konkurenciji učenika do 34 kg, koji je osvojio srebrno odličje.

U istoj kategorjiji za broncu se izborio Roko Cirnski.

Brončano odličje još su osvojili učenica Mia Fauković (do 36 kg) te Patrik Jednar u konkurenciji mlađih kadeta do 57 kg.

Ovim turnirom završila je proljetna natjecateljska sezona, a 26. lipnja put Umaga kreće 18-ero mladih Samoborki i Samoboraca koji će sudjelovati na 10.po redu trening kampu i svjetskom kupu koji će ove godine okupiti preko 2000 mladih sportaša iz do sada prijavljenih 64 zemalja sa svih kontinenata.

Jedinstvena županijska liga – 33. kolo

NOGOMET - Pobjede TOP-a i Sloge

TOP – Sutla 2:0 (2:0)

KERESTINEC – SC Kerestinec

Gledatelja 60

Sudac: T. Golub

Pomoćnici: Kramarić (oba iz Jastrebarskog) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Buden(14), 2:0 Stanić(24)

TOP: Kos, Stanić (od 62. Tubikanec), Jukić, Krnjus, Kutija, Buden, Holetić Kralj, Sekulić (od 87. Cvetković), Žitković (od 64. Blažević), Marić, Levanić (od 66. Starčević)

Trener: -

SUTLA: Galić, Mat. Vorih, Mar. Vorih, Markovina, Hruševar, Leskovar, Pažin, Jakovina (od 78. Maričević), Rašić (od 71. Špiler), Remenar, Olovec (od 62. Ivanković)

Trener: Marijan Pažin

Igrač utakmice: Vinko Buden (TOP)

Pobjedom 2:0 igrači TOP – a su se oprostili od domaćih navijača za ovu sezonu. Susret u Kerestincu riješen je u prvih 45 minuta. U 14. Buden je najprisebniji nakon gužve pred gostujućim vratima, a deset minuta kasnije u strijelce se upisuje i Stanić. Gosti do odmora imaju zicer koji brani Kos, a u nastavku se igra bez prevelikih uzbuđenja pa se rezultat s početka meča više nije promijenio.

Sloga (O) – Strmec (B) 2:1 (2:0)

OREŠJE – Igralište Sloge

Gledatelja 150

Sudac: Mužar

Pomoćnici: Dolibašić (Velika Gorica) i Milin (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Bevanda(5), 2:0 Vučur(41), 2:1 Šumiga(73)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović, Prahin, Bevanda, Crnjac, Kukolja, Masnjak (od 61. Holetić), Marković, Bojić, Perišić (od 46. Škutin), T. Vučur (od 85. Penezić)

Trener: Tomislav Vučur

STRMEC BEDENICA: Škof, Dimović (od 56. Trčak), Hmelina (od 60. Mrazović), Bičak (od 61. Bašić), Latin, Bedeković, Šumiga, Krnjak, Tarandek, Novački, Gradečki

Trener: Tomica Pisačić

Igrač utakmice: Zvonimir Bevanda (TOP)

Susret u kojem su domaćini „pod mus“ morali pobijediti uspješno su okončali minimalnim slavljem od 2:1. Dobar start Sloge već u 5. minuti nagovijestio je Bevanda: Vučur je pucao, vratar Škof kratko odbio, a domaći branič pogodio za 1:0. U 35. minuti Orešjani imaju priliku za povećanje prednosti, ali udarac s bijele točke nije iskoristio Marković. Slabo je izveo najstrožu kaznu ne pogodivši ni okvir vrata gosta iz Bedenice pa se rezultat nije promijenio. Pred kraj prvog dijela ipak zasluženih 2:0: Vučur nakon kratke kombinacije s Masnjakom neobranjivo poteže i po drugi puta se trese gostujuća mreža. U nastavku izjednačen susret sa samo jednim pogotkom (Šumiga u 73.) koji nije ugrozio domaće slavlje.

Nakon 33. kola vodi Croatia (H) sa 66 boda, druga je Jamnica sa 63, TOP je jedanaesti sa 41, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 31 bodom.