22.05.2017.

Samoborskim streličarima četiri medalje iz Varaždina

STRELIČARSTVO - Najbolja je bila Dora Sokolović

Na streličarskom turniru fita wa 720 zapažene rezultate, unatoč lošem vremenu i prilično jakom vjetru, postigli su jučer u Varaždinu streličari Streličarskog kluba Samobor.

Svoj najbolji rezultat do sada postigla je Dora Sokolović, djevojčice do 12 godina, standardni luk i osvojila prvo mjesto. U istoj kategoriji kod dječaka je također najbolji bio samoborski streličar Lovre Koritnik.

Lana Horvat, kojoj je ovo bio prvi turnir, standardni luk, seniorke, osvojila je 2. mjesto, a njen brat Zlatko Pentek, goli luk, seniori, 5 mjesto. Vigo Mikola je u kategoriji složeni luk, dječaci do 12 godina, osvojio 2. mjesto.

D.K.

22.05.2017.

Jedinstvena županijska liga – 30. kolo Sloga (O) – TOP 4:0 (1:0)

NOGOMET - Negostoljubiv domaćin uvalio četiri komada

Jedinstvena županijska liga – 30. kolo
Sloga (O) – TOP 4:0 (1:0)

OREŠJE – Igralište SC Orešje

Gledatelja 800

Sudac: Jurinčić (Lug Samoborski)

Pomoćnici: Milaković (Hrastina) i Rešetar (Samobor)

Strijelci: 1:0 Kukolja(14), 2:0 Marković(53), 3:0 Marković(57 – 11m), 4:0 Sapanjoš(76)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović, Prahin, Crnjac, Kovačević (od 53. Škutin), Kukolja (od 77. Valjak), Masnjak (od 60. M. Holetić), Marković, Bojić, Sapanjoš, Vučur (od 84. Penezić)

Trener: Tomislav Vučur

TOP: Baričević, Pipić, Stanić (od 46. Holetić Kralj), Jukić, Krnjus, Buden, Sekulić, Djurić, Kutija, Starčević, Marić (od 46. Levanić)

Trener: -

Igrač utakmice: Vedran Marković (Sloga)

U susjedskom dvoboju svi bodovi uvjerljivom su pobjedom pripali domaćinu kojem su u ovom trenutku puno važniji nego gostima iz Kerestinca. Iz prve prave prilike u 14. minuti Kukolja svoju momčad gura u vodstvo. Gosti bi ubrzo izjednačili, ali pokušaj momčadi iz Kerestinca završava na okviru vrata. Marković početkom nastavka s dva pogotka prelama susret na domaću stranu, a Sapanjoš novim golom u 76. minuti potvrđuje važne bodove Sloge koja unatoč pobjedi i dalje ostaje u borbi za ostanak u ligi.

Nakon 30. kola vodi Croatia (H) sa 60 bodova, druga je Jamnica s 57, TOP je jedanaesti s 35, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 28 bodova.

22.05.2017.

Međužupanijska nogometna liga središte – 27. kolo Sava – Karlovac 1919 2:0 (0:0)

NOGOMET - Polovično se osvetili gostima

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Gledatelja 150

Sudac: Roksa (Farkašić)

Strijelci: 1:0 Trgovčević(56), 2:0 Kostanjski(90)

SAVA STRMEC: Šimić, Novoselec, Filipović, Frajt, Trgovčević (od 90. Cvetković), Halužan (od 85. Kočnar), Kovačko (od 56. Šarić), Kostanjski, Stanić (od 68. Maruna), Guliš, Gavran

Trener: Davor Orsag

KARLOVAC 1919: Demirović, Jaković, Turković (od 60. Šprajcer), Magdić, Žitko, Mičunović, Turkalj, Štefančić, Veselić, Pausić, Marinić

Trener: Igor Jelić

Igrač utakmice: Marko Trgovčević (Sava)

Poraz u Zagorju u prošlom kolu igrači Save brzo su apsolvirali čistom 2:0 pobjedom protiv momčadi Karlovca. Nakon ne baš previše sadržajnog prvog dijela, nastavak na Lazini ponudio je bolji nogomet s dva pogotka u gostujućoj mreži. U 56. kombinacija Gavran – Trgovčević donosi 1:0 za Strmčane koji su ovjeru jedanaeste prvenstvene pobjede morali čekati sve do sučeve nadoknade. Tada s desne strane Kostanjski puca, a Demirović ne brani pa se tako domaćini barem polovično osvećuju gostima iz grada na četiri rijeke na jesenski 0:4 poraz.

Nakon 27. kola vodi Udarnik sa 65 bodova, drugo je Špansko s 53, dok je Sava na osmom mjestu s 39 bodova.

22.05.2017.

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 13. kolo Samobor - Podsused 94:39 (37:24) (23:12, 14:12, 29:9, 28:6)

KOŠARKA - Potvrdili prvo mjesto

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 13. kolo
Samobor - Podsused  94:39 (37:24) (23:12, 14:12, 29:9, 28:6)

SAMOBOR: Rubinić 23, Mucak 16, Klišanić 9, Mixich 14, Jelić 6, Penava 4, Sedlar 10, Sirovica 10, Pleš 2; Trener: Marin Sedlar

PODSUSED: Stipančić, Radnić, Capan, Sačarić, Štrlek 5, Berišić, Gluhović 10, Knežević 11, Mirković 2, Crnić 11; Trener: Ivan Vukoja

Mlađi kadeti Samobora u 13. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Podsuseda rezultatom 94:39. Kako su Samoborci već osvojili prvenstvo, prvo poluvrijeme igraju u mirnijem ritmu, da bi u nastavak krenuli punom snagom, tako da su gosti ušli u žrvanj s beton odbranom i s brzim i učinkovitim kontranapadima, koji nisu mogli preživjeti. Time su Samoborci pokazali zašto su najbolja ekipa lige te na kraju s uvjerljivih 55 koševa razlike došli do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Rubinić s 23 i Mucak sa 16 koševa, a kod Podsuseda Knežević i Crnić, ob sa po 11 koševa.

22.05.2017.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 13. kolo Samobor - Multiagram 54:46 (23:20) (11:9, 12:11, 8:14, 23:12)

Izvukli i zadnji atom snage

SAMOBOR: Župančić 2, Zadro 2, Lukačić 8, Ivanišević 6, Džimbeg Z., Govekar, Antunović, Škiljan Z. 2, Pavšek 15, Tadžić 14, Mulahalilović 5, Džimbeg D; Trener: Darko Župančić

MULTIAGRAM: Pjanić 2, Landek 4, Rališ 8, Grčević 6, Bičvić, Radulović 3, Ličina 2 Barišić 9, Marić 12; Trener: Barišić

Veterani Samobora u 13. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Multiagrama iz Zagreba s rezultatom 54:46. U utakmici s čvrstim obranama koševi padaju na kapaljke, tako da je na poluvremenu tek 23:20 za Samoborce, a krajem treće četvrtine tek 31:34 za Multiagram. U zadnjoj četvrtini Samoborci izvlače posljednje atome snage, preokreću rezultat i u posljednje dvije minute utakmice mini serijom koševa od 7:0 dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Pavšek s 15 i Tadžić sa 14 koševa, a kod Multiagrama Marić s 12 koševa.