Kreće 56. Noćna utrka grada Samobora

Trkači, prijavite se do 15. svibnja!

Tradicionalna Noćna utrka grada Samobora prošle je godine zaživjela u sasvim novom ruhu, s gotovo 500 natjecatelja i više od 200 školaraca.

I ove godine očekuje nas pravi sportski spektakl, na kojem očekujemo sudjelovanje oko 1000 natjecatelja. U petak, 26. svibnja na Trgu kralja Tomislava prvi će startati školarci, s početkom u 18:00 sati.

Od 19:00 sati kreće utrka na 5 kilometara, dok se u 20:00 sati očekuje start glavne utrke na 10 kilometara.

Utrku organizira Klub cestovnog i planinskog trčanja Samobor, na inicijativu Grada Samobora i Samoborskog športskog saveza, s ciljem revitalizacije nekad popularne utrke, dok utrku školaraca organizira Samoborski športski savez u suradnji sa školama i sportskim udrugama.

Cilj svih utrka je na Trgu kralja Tomislava, a trči se kroz centar grada uz regulaciju cestovnog prometa.

Sve informacije o utrci i prijavama dostupne su na www.stotinka.hr, a rok za prijave i uplate je do 15. svibnja.

O prijavama na utrku školaraca možete se informirati u samoborskim školama ili na info@samoborski-sport.hr.

Poticaj za sudjelovanje svakako je i kvalitetna "dry fit" sportska majica s logom "Volim Samobor", koja je postala prepoznatljiva na svim utrkama diljem Hrvatske i šire.

Ne propustite priliku, prijavite se već danas i osigurajte svoje mjesto na 56. Noćnoj utrci grada Samobora!

Upoznajte Samobor i uživajte u sportu i druženju!

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 11. kolo Samobor - Jaska 84:20 (34:12) (24:6,10:6,30:2,20:6)

KOŠARKA - I deseta pobjeda za redom

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 11. kolo
Samobor - Jaska  84:20 (34:12) (24:6,10:6,30:2,20:6)

SAMOBOR: Mixich 16, Bortas, Rubinić 2, Sedlar 10, Mucak 10, Sirovica 8, Klišanić 12, Markota, Ploš 2, Jelić 8, Penava 10, Belobrajdić 6; Trener: Krešimir Klupač

JASKA: Birač, Vuković, Kolarić 3, Popović, Jalšovec 11, Marušić, Radić 6, Milković; Trener: Marko Stunja

Mlađi kadeti Samobora u 11. kolu lige došli su do desete uzastopne pobjede pobijedivši uvjerljivo na domaćem terenu ekipu Jaske iz Jastrebarskog rezultatom 84:20. Nakon dobre igre Samoborci u prvom poluvremenu ostvaruju dvadesetak koševa prednosti. A zašto su lideri lige pokazali su odličnom prezentacijom u trećoj četvrtini, dobivši je s visokim rezultatom od 30:2 u koševima.

Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca, u kojoj su svi igrači dobili i iskoristili podjednaku minutažu za igranje.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mixich sa 16 i Klišanić s 12 koševa.

Kod Jaske jedini dvoznamenkasti bio je Jalšovec s 11 koševa.

Jedinstvena županijska liga – 28. kolo

NOGOMET - Bod TOP-u, Slogi tri

TOP – Rakovec 0:0

Pucali u prazno

Sudac: Landeka

Pomoćnici: Mužar i Horvat (svi iz Velike Gorice)

TOP: Kos, Marić, Jukić (od 50. Levanić), Krnjus, Buden, Žitković, Starčević, Sekulić, Pipić, Mlinarić (od 52. Stanić), Holetić - Kralj

Trener: Berislav Gluić

RAKOVEC: Dujmić, Suša, Bedeković, Grežan, Kelečić, Grgoić, Baček (od 56. Kožar), Pušić, Badenić (od 77. Šantek), Pajsar, Novoselac

Trener: Željko Majcen

Igrač utakmice: Matija Krnjus (TOP)

U izrazito slaboj nogometnoj predstavi svakoj momčadi je pripao po bod, iako prikazanom igrom ni taj bod ekipe nisu zaslužile. Domaćini su u 90. minuta samo jednom zaprijetili gostima u Rakovca, dok su ovi bili još i neopasniji ostavivši domaćeg vratara Kosa u potpunosti nezaposlenim.

Sloga (O) – Naftaš Ivanić 3:0 (1:0)

Pobjegli s dna

OREŠJE – Igralište SC Orešje

Sudac: Marinović (Mićevec)

Pomoćnici: Širić (Zagreb) i Dolibašić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Franjičević(29), 2:0 Masnjak(73), 3:0 Vučur(88)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Bevanda, Jović, Frajičević, M. Crnjac (od 85. Perišić), Jež (od 63. Holetić), Masnjak (od 78. Miletić), Kovačević (od 56. Sapanjoš), Marković, Bojić, Vučur (od 89. Valjak)

NAFTAŠ IVANIĆ: Leš, Jagodić, Marić, D. Bilandžija, Korman, Medved (od 46. Ptičar), Kelšin (od 61. Maras), Radoš, Antolković, Spudić, Krsnik

Trener: Patrik Oković

Igrač utakmice: Tomislav Vučur (Sloga)

Uvjerljivom pobjedom protiv direktnog konkurenta na tablici domaćini su s nova tri boda dodatno odmaknuli posljednjem dvojcu (Lukavec i Mraclin) na tablici. Gosti iz Ivanić Grada bili su nadigrani u svakom segmentu igre, poglavito u nastavku. U prvih 45 minuta domaćini su postigli samo jedan gol (Franjičević nakon pola sata igre), da bi rješenje o pobjedniku palo u drugoj polovici nastavka u kojem su igrači iz Orešja s dodatna 2 gola otišli na neuhvatljivih 3:0.

Nakon dvadesetosmog kola vodi Croatia (H) s 56 bodova, druga je Jamnica s 54, TOP je jedanaesti s 32, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 25 bodova.